Před nějakým časem, v tom nejmrazivějším víkendu letošní zimy jsme se s Míšou podílely na focení zimního fotoeditoriálu kousek za Brnem a vduchu obdivovaly dvě modelky a modela, kteří neohroženě čelili mrazu jen v pár vrstvách látky, zatímco my jsme se choulily v péřových bundách a čepicích. Teploty se ten den pohybovaly kolem -13°C a my jsme připravovaly rudo zlaté focení nejprve v restauraci Na Návsi a následně venku na zahradě u floristky Romany. Celé focení však bylo trochu jiné než všechny naše dosavadní fotoeditoriály. O většinu organizace se totiž postarala sama Romča z Květiny Romana. Říkaly jsme si, že by tedy nebylo fér vám focení popisovat z naší perspektivy, když se můžete všechno dozvědět právě od ní. Dnešní fotoeditoriál je tedy zcela netradičně rozhovor.

Svatební šaty s kožešinou a vlněnými rukavicemi.

Proč zrovna zimní svatba?

Chtěla jsem prostě něco nového a originálního. Viděla jsem málo svateb ve sněhu, v podstatě ani jednu :D.  Svatby se nejčastěji zrealizují v teplých měsících v roce (zhruba od dubna do září), ale to ještě neznamená, že když je zima, tak svatbu uspořádat nemůžete. Naopak, zima má i plno výhod. Chtěla jsem takhle inspirovat nevěsty k tomu, aby nečekaly na léto. Stejně jako má plno lidí raději dovolenou na lyžích než u moře se sluníčkem, tak i zimní svatba si určitě najde své příznivce a tenhle fotoeditoriál by jim k tomu měl pomoci :).

Fotoeditoriál: Ledové královstvíČtěte také: Fotoeditoriál: Ledové království

Sweet bar a svatebni dort se zlatými detaily a bordó doplňky.Prostřený stůl pro svatební hostinu.Husky s květinovým doplňkem na zimní svatbě.Rozesmátá nevěsta na sněhu.

Kde jsi brala inspiraci? Proč marsala a zlatá barva?

Inspiraci jsem hledala převážně na Pinterestu, jako před každou svatbou, kterou připravuji a kombinovala je s plno nápady, které už nějakou dobu nosím v hlavě :-D. Projdu takhle stovky fotek a ty, které se mi líbí nejvíc si uložím a použiju jako podklad pro svoje vazby a dekorace. Mám v portfoliu bílou, fialovou, žlutou, červenou nebo lososovou svatbu, ale tentokrát jsem se chtěla pustit do něčeho nového a odvážného. Minulý rok jsem zakončila svatební sezónu ve Velkých Bílovicích svatbou v barvě marsala, kterou organizovala svatební agentura SVATBA NA ÚROVNI. Tahle barevná kombinace mě zaujala, takže jsem jí použila i ve svém fotoeditoriálu. Nejen, že rudá barva vypadala krásně, ale navíc v tom bílém sněhu skvěle vynikla. Zlatá barva dodala focení zářivou jiskru a eleganci, takže dohromady tvořily skvělý pár.Romantický moment mezi ženichem a nevěstou na sněhu.Zimní svatební kytice s rudými růžemi a bodláky.Nevěsta se svatební kyticí klečí u huskyho uprostřed zimy.Zlatá dekorace ptáčka mezi granátovými jablky a bodláky.

Bodláky, paroží a granátová jablka…jsou to trendy, které teď frčí?

Nevím přesně jestli jsou zrovna IN ale u mě určitě frčí. Jsou to takové hipsterské detaily, ale to se teď nosí. Každá nevěsta chce být originální. Do výzdoby se používají různé přírodní materiály, struktury i vzory a já je chtěla zakomponovat i do tohoto focení. A paroží? Někdy je dobré se kouknut třeba u babičky, jaké poklady skrývá chalupa, půda nebo třeba i dekorace, které máte přímo doma, každý den kolem nich chodíte a už je vlastně ani nevnímáte. Já jsem třeba to paroží na focení měla doma nad botníkem už x let. Pak jsem ho viděla na jedné z fotek na internetu a nápad byl na světě. Použitím věcí, které máme doma si pak můžeme vyzdobit svatební den vzpomínky od rodičů nebo třeba i praprarodičů :).

Moderní restaurace pro hipsterskou svatbu kousek za Brnem.Nevěsta před cihlovou zdí s květinovou dekorací ve vlasech.Zasněžené svatební fotografie.Svatební focení ženicha a nevěsty uprostřed zamrzlé zahrady.Nevěsta v korzetových svatebních šatech a ženich bez saka.Ležérní sweet bar se šiškami, svícny a parožím.

V jakém stylu jsi vybírala dekorace a květiny?

Dekorace mě táhla k naší přírodě a moderní eleganci. Květiny jsem samozřejmě hledala primárně podle barvy fotoeditoriálu a také cenově tedy poměr cena/výkon. Není to zrovna jednoduché. Ceny se mění i každý den a objednávka se může měnit třeba kvůli barvě květů. Pár dní jsem byla ve velkoskladu s květinami a byla jsem docela nešťastná. Všechny květiny, které jsem si pro vazby představovala měly jiný odstín, než jsem čekala. Ale člověk s tím musí tak trochu počítat, když pracuje s přírodními materiály. Květiny prostě žijí svým životem a nikdy nenajdete dvě stejné. A to se mi líbí, protože kdyby byla jedna jako druhá přesně podle objednávky, byla by to nuda :).

Portrét ženicha a nevěsty na zimní svatbě.Originální slavobrána a vintage dřevěný stůl na zimní svatbě.

Jak je to s květinami v zimním období? Je potřeba dělat kompromisy? A vydrží svatební vazby pobyt venku v mrazu?

V létě máme větší výběr druhů květin, ale jsou o něco dražší, protože je nejvyšší sezóna svateb. Květiny bílé barvy (růže a trsové růže) se někdy můžou prodávat i dvojnásobně dražší. V zimě si na svatební stoly můžete natrhat jehličí, proutky a šišky namísto kupované zeleně. V létě si něco takového moc nemůžete dovolit. Všechny lístky totiž hodně rychle zvadnou. Květiny v zimě určitě nenechávejte venku pokud bude mrznout. Celou výzdobu můžete znovu použít na ozdobení třeba stolu na dary, sweet baru nebo stolu pro DJ. Nejen, že tak nepřijdete o krásné květiny, ale ještě navíc ušetříte za výzdobu.

Zasedací pořádek napsaný na zrcadle.Nevěsta s poloprůhlednou sukní na svatebních šatech.Svatební focení nevěsty na křesle v zimě.Zimní dřevěná slavobrána se svatebním párem a huskym.

První část focení se konala v restauraci na návsi. Podle čeho jsi lokaci vybrala?

Já jsem původně taky z Brna – venkov a restaurace Na Návsi je lokace tady u nás. Líbila se mi designem i blízkostí k naší zahradě, kde jsme fotili venkovní část fotoeditoriálu. Také jsem chtěla svým klientkám i vašim čtenářkám ukázat, že krásná svatba jde zorganizovat i na vesnicích, a nejen ve městech. Louky, lesy, příroda a krajina je určitě krásnější výhled než zalidněné město. Krásné lokace jsou dnes i tam, kde byste je nečekali 🙂

V zákulisí zimního focení.

Děkujeme všem zúčastněným:

Modelka: Nela Navrátilová, Modelové: Alena Ivanova a Youssef Daoud a pes Roy, Fotografka: Zapózuj si, Květiny a styling: Květiny Romana, Koordinace focení: Svatba na úrovni, Restaurace: Na Návsi, Líčení a hairstyling: Studio Jannah, Svatební šaty: Svatební salon Star, Podvazky: Svatební podvazky, Pletené rukavice: Ber Ber, Svatební oznámení: KyoPrint, Pánský oblek: Salon Ina, Víno: Vinařství u Harmáčků, Dekorace: Svatbadekor, Auto: Km Servis Brno, Dort a sweet bar: Dorty a makronky