Vybavujete si Disney pohádku o Popelce, Šípkové Růžence, nebo jakýkoliv film, kde měla hlavní postava velmi zdatné pomocníky? Tak někdo takový je svatební koordinátorka a svatební agentura. Dobrá koordinátorka by měla být sympatický kříženec mezi vaší nejlepší kamarádkou, chodící encyklopedií, vynalézavou účetní a machrem na ovládání davů. Umíte si to představit? Jestli ne, tak se vrátíme na zem a vysvětlíme si to více lidsky.

To jsme my, koordinátorky Svatby na úrovni. Bereme koordinace svateb jako zábavu a každé svatbě se věnujeme na 110 %

Příjemná komunikační spojka mezi hosty a snoubenci

Svatební koordinátorka je ústřední pilíř vaší svatby. Jejím úkolem je dělat spojku mezi vámi a vaším snoubencem, hosty a dodavateli. Vlastně zajišťuje, že po celý svatební den budete hvězdou vy a nebudete se muset starat o tak přízemní záležitosti, jako je placení dodavatelům, zvedání telefonu hysterickým hostům, vysvětlování co přijde teď a co bude potom. Koordinátorka také řeší veškeré zádrhely, problémy a změny, které v průběhu dne mohou nastat.

Mýty o svatebních agenturách… a jak je to doopravdyČtěte také: Mýty o svatebních agenturách… a jak je to doopravdy


Problem-solving, trouble-shooting, miracle-working, termíny, které všechny vyjadřují to samé. Koordinátorka má na starosti řešení problémů, které by za normálních okolností řešila nevěsta, nebo někdo z rodiny

Řešení problémů s úsměvem, nemožné ihned, zázraky do tří dnů

Umíte si představit, že máte nazdobený obřad a jdete se konečně převléknout do těch krásných svatebních šatů, když v tu začne lít jako z konve? Koordinátorka vyřeší přesun obřadu, abyste se nemusela vdávat v holínkách. Může se stát, že vaše vizážistka si zlomí nohu cestou na vaši svatbu? Koordinátorka je ta, která zvedne telefon a obvolá své ověřené dodavatele a problém vyřeší. To jsou samozřejmě katastrofické scénáře, ale na každé svatbě se vyskytnou problémy a zádrhely, které musí někdo vyřešit a v ideálním případě by to neměla být nevěsta, protože jinak bude mít nervy nadranc, ještě než dohraje svatební pochod.

Co nedělá svatební koordinátorka? Velká pomocnice, ale ne holka pro všechnoČtěte také: Co nedělá svatební koordinátorka? Velká pomocnice, ale ne holka pro všechno


Nemusíte se bát žádných překvapení. Díky know-how svatební agentury na svatbě všechno stihnete a neutratíte víc, než jste si naplánovala

Zpět do reality 24 hodin a omezeného rozpočtu

Svatební koordinátorka, nebo celá svatební agentura, má dlouholeté zkušenosti s plánováním a průběhem svateb, takže vás může včas upozornit, že jedna hodina na tříchodové menu pro 60 lidí je málo času, nebo že nemůžete nechat hosty čtyři hodiny o samotě a jet se fotit. Stejně tak vám otevře oči, co se rozpočtu týče. Nestane se tak, že vám dojdou peníze v polovině plánování, nebo že vám doplatky za dodavatele a extra poplatky zdvojnásobí původní částku na svatbu. Prostě má vyzkoušené scénáře, které vy, v ideálním případě plánujete poprvé. Poradí vám, kde můžete šetřit, kde se naopak vyplatí připlatit a domluví vám nejlepší možné ceny u svých smluvních dodavatelů.

5 věcí, na které jste zapomněli ve svatebním rozpočtuČtěte také: 5 věcí, na které jste zapomněli ve svatebním rozpočtu


Svatební koordinátorka je pravá ruka nevěsty i fotografa.

Poměr cena/výkon je oproti ostatním dodavatelům více než příznivý

Z předchozích odstavců je jasné, že svatební koordinátorka je jeden z nejdůležitějších lidí, které si na svatbu najmete. Na rozdíl od fotografa, vizážistky, nebo restaurace ale její práce začíná už měsíce před svatbou. S přípravou vaší svatby stráví desítky až stovky hodin. Proto je i její cena srovnatelná, nebo i nepatrně vyšší, než práce ostatních dodavatelů. Běžná koordinace svatebního dne tak může stát kdekoliv mezi 10 – 15 % vašeho svatebního rozpočtu.

Dobrá svatební agentura totiž koordinuje svatbu ve více lidech, protože hlavně u obřadu, musí být organizace všech přítomných velmi precizní. Organizace a koordinace svatby na klíč potom vyžaduje stovky a stovky hodin plánování. Cena této služby se tak může vyšplhat až na desítky tisíc korun. Zdá se to hodně, ale v praxi můžete tím, že si najmete svatební koordinátorku dokonce ušetřit. Výměnou totiž získáte slevy u dodavatelů, profesionální a hladký průběh svatebního dne bez nečekaných doplatků, know-how a konzultace po celou dobu plánování a naprosto stylově „vymazlenou“ svatbu. Nejen, že si ušetříte stres z příprav, ale vyhnete se i  útratám, které jsou neefektivní a zbytečné. A to už se vyplatí, co říkáte? 🙂

Tip redakce: Zajímá vás, jak by mohla vypadat vaše svatba od svatební agentury? Domluvte si s námi schůzku a my vám uděláme nezávaznou kalkulaci.