Asi se shodneme na tom, že ženich s nevěstou, by na svatbě rozhodně neměli chybět déle, než je nezbytně nutné. Novomanželé totiž mohou být vlastně jediní, koho někteří hosté na svatbě znají. A i ti, kdo se seznamují rychle, mohou mít pocit jakési „bezprizornosti“, když nejsou jejich hostitelé v dohledu. Focení a jiné soukromé chvilky tedy omezte na dobu, kdy hosté jedí, nebo mají jiný program. A pokud opravdu musíte odejít, zabavte je například těmito svatebními hrami a aktivitami.

Svatební hry: Top 6 svatebních her ke stažení zdarmaČtěte také: Svatební hry: Top 6 svatebních her ke stažení zdarma

Svatební strom

Připravte velkou čtvrtku s nakresleným stromem bez listí. Pokud se vám strom nechce kreslit, můžete si vybrat z již hotových stromů. Hosté budou otiskávat své prsty nebo přidávat podpisy ke každé větvi, čímž listy dotvoří. Nejenže je to činnost, při které se mohou hosté mezi sebou seznámit, ale po svatbě novomanželům také zůstane krásná památka, kterou si mohou nehat zarámovat.

Svatební strom s otisky prstů a jmény

Kreslení hosté – svatební hra na seznámení

Svatebčanům rozdáte papíry a na každý napíšete jméno jednoho hosta. Dbejte na to, aby žádný svatebčan neobdržel papír se svým vlastním jménem. K tomu na stoly připravte pastelky. Hosté musí najít osobu napsanou na svém papíře a nakreslit ji. Tato hra napomůže tomu, aby se hosté vzájemně lépe poznali.

Tip redakce: Nakonec vyberte všechny výtvory a někam je vystavte, aby si je mohli všichni prohlédnout a pobavit se. Novomanželům díky kresbám zůstane vtipná a originální památka na svatební den.

Seznamovací hra na svatbu. Nechte hosty nakreslit vybranou druhou osobu.

Tanec čel – souhra partnerů u valčíku nebo polky

Tato hra spočívá v umístění předmětu (jablka, pomeranče, míčku…) mezi čela tanečníků. Tanečníci musí s tímto předmětem tančit v rytmu hudby tak, aby jim nespadl. Rytmus hudby by se měl nečekaně měnit, aby tanečníci ukázali svůj opravdový taneční um. Komu předmět upadne, tak ze hry vypadává. Poslední pár, který předmět udrží, vyhrává.

10 věcí, které chce na svatbě každý svatební hostČtěte také: 10 věcí, které chce na svatbě každý svatební host

Vtipná taneční soutěž? Nechte partnery držet jablko mezi čely.

Popelka – poznáte tu pravou podle boty?

Hry se účastní 10 párů. Pánové jdou za dveře. Do velkého neprůhledného pytle odevzdá každá žena jeden střevíček. Pánové se vrátí a poté si vylosují z pytle střevíček a po odstartování co nejrychleji musí najít tu pravou, které střevíček padne. Pár, který uspěje, odchází na taneční parket a tančí dokola v rytmu valčíku. Komu se to podaří jako poslednímu, ten prohrává. Hra umožní lepší vzájemné seznámení svatebních hostů.

Svatební hry: svatební kvíz se zvedáním bot, pravidla hry a seznam otázekČtěte také: Svatební hry: svatební kvíz se zvedáním bot, pravidla hry a seznam otázek

Nechte pány hledat slečnu podle střevíčku.

Cestovní klobouk – zábava na pozdní večery

Hra spočívá v řetězovitém předávání klobouku na hlavu jinému tanečníkovi. Důležité je se klobouku vždy co nejrychleji zbavit, neboť vypadává ten, kdo ho má na hlavě ve chvíli, kdy hudba přestane hrát. Kdo vydrží ve hře nejdéle, vyhrává.

Svatební hry: Královský kočár, vtipná hra s alkoholem na svatební zábavuČtěte také: Svatební hry: Královský kočár, vtipná hra s alkoholem na svatební zábavu

Předávání čepice nebo klobouku je vtipná hra pro pozdní hodiny.

Nakresli svůj díl – klidná zábava ke kafi

Předem si připravte reprodukci (kopii) nějakého známého obrazu a velké bílé plátno. Reprodukci rozdělte na čtverce, které očíslujte. Odpovídajícím způsobem očíslujte i plátno. Reprodukci rozstříhejte podle jednotlivých čtverců a rozdejte svatebním hostům. Během svatebních oslav musí každý host překreslit na svůj díl plátna obdržený čtverec reprodukce. Výsledek pak vystavte na místo, kde ho všichni uvidí a novomanželé se mohou před uměleckým dílem vyfotit.

Kniha hostů zaujme i zabavíČtěte také: Kniha hostů zaujme i zabaví

Nechte každému hostovi překreslit jednu část obrazu.