Extravagantní líčení chce hodně odvahyHanka je mladá nadějná vizážistka, která se již v průběhu studia kosmetické školy účastnila několika soutěží.  Po skončení školy se vrhla do práce a nyní již úspěšně buduje svoje portfolio. Ve svém repertoáru má veškeré druhy líčení od denního po večerní a svatební. V poslední době se podílela i na líčení módní přehlídky pro brněnskou svatební show. Můžeme tedy bezpečně říct, že dnes už ji vizážistika živí. My jí děkujeme za rozhovor a přejeme hodně úspěchů do budnoucna.

Živíte se jako vizážistka. Jak byste tuto práci popsala?

Práce vizážistky je hodně kreativníMyslím si, že vizážistika je obor, který bude vždycky potřeba, ale člověk se u něj musí pořád zdokonalovat. Během své práce se sestkávám s různými typy líčení, ať už je to fotomakeup, líčení na kameru, přehlídky, nebo svatby. Každý, kdo vám zadává práci, má jinou představu o výsledném looku. Já osobně mám nejradši líčení, které je hodně kreativní a je vidět, ale zvládnu nalíčit prakticky cokoliv. Letošní rok se například ve svatebním líčení objevuje  tzv. nude look, což je naopak co nejpřirozenější make-up. Ne každé ženě ale takový styl sluší, a proto je lepší k nevěstám přistupovat individuálně a ujistit se, že se v líčení cítí dobře.

 Je nějaký rozdíl mezi líčením modelek a líčením nevěst?

Modelky se líčí na hodinu dvě ale nevěstě musí make-up vydržetRozdíl tu samozřejmě je a poměrně velký. Líčení nevěst je mnohem náročnější, protože se musíte postarat o to, aby nevěstě make-up vydržel nejméně 12hodin, ale nejlépe po celý den. Každá vrstva se proto musí zafixovat, a samotné líčení tak může trvat až 2,5 hodiny. Časová náročnost je dána také tím, jakou má nevěsta představu – zda chce přirozené líčení nebo spíše výraznější. To se potom hodně projevuje na celkovém čase. Proto je líčení nevěst mnohem náročnější než líčení modelek. Pro focení se nic nefixuje a jde to rychleji od ruky. Samozřejmě se taky může stát, že budete líčit 3 hodiny, ale je to vše jen o zručnosti a zkušenostech.  Profesionální vizážista může za hodinu nalíčit nevěstu a stejně tak i modelku.

 Pozorujete v průběhu let nějaké změny v tom, o jaké líčení mají nevěsty zájem?

Nude look nesluší každémuUrčitě.  Poslední dobou se mi hodně stává, že se setkávám s nevěstami, které se v soukromí skoro vůbec nelíčí a proto i na svatbu vyžadují líčení, které bude decentní a ne moc výrazné. Vizážista ale nevěstu líčí kvůli tomu, aby byla krásná nejen na pohled, ale také na svatebních fotografiích. Při focení z make-upu vyprchá část barvy, takže kdyby byla nevěsta nalíčena řekněme hodně světlým stínem, nebylo by to na fotografiích vůbec poznat. Proto se líčení dělá alespoň trochu výraznější, než se může zdát nutné. I přirozené typy  nevěst tedy líčím sice decentně, ale tak aby to pro ně byla změna. A když pak slyším ohlasy od ostatních, že to nevěstě moc sluší, je to ta nejlepší pochvala pro každého vizážistu.

Jak probíhá líčení na svatbu poté, co se u Vás nevěsta objedná?

I přirozené líčení musí být na fotografiích vidětPrvní, co mě zajímá je termín svatby. Poté je důležité se s nevěstou vidět ještě před svatbou, aby se mohly udělat zkoušky svatebního líčení. Já se snažím je dělat pokaždé, protože pak je spokojena nevěsta i já, a obě víme, jak bude make-up vypadat. Pokud se vizážista nevěstě netrefí do vkusu a jí se nebude líčení líbit, není problém zkoušet dál. Kdyby se to stalo ve svatební den, nevěsta by nebyla ve své kůži a to se v její velký den nesmí stát. Samotné líčení probíhá tak, že nejdřív zjistím, do jakých barev má nevěsta laděnou svatbu a jaký je typ (romantický, sportovní atd.). S nevěstou se pak ještě dohodnu na barevné kombinaci stínů a rtěnky abych věděla, co si mohu dovolit a pak se pustím do práce.

 Každá nevěsta chce být ve svůj velký den nejkrásnější, co byste jí doporučila?

Svěřte se do rukou vizážistky - budete kočkaKaždá nevěsta je vždy tou nejkrásnější, ale jak se říká – musí se tomu trochu pomoct. A za tou pomocí většinou stojí právě vizážista a kadeřník. Oba se postarají o to, aby si něvěsta nemusela s ničím dělat starosti a mohla si vychutnat svůj den. Takže co bych nevěstě doporučila? Asi jen to aby si svůj den nenechala ničím zkazit, protože mít dobrou náladu je to nejdůležitější 🙂