Je tu nový svatební fotoeditoriál! Svatební sezóna pomalu končí a já mám víc času na organizaci jiných projektů – jako v tomto případě i focení mé maličkosti. Takhle to totiž celé začalo. Před nějakým časem jsem přemýšlela o nutnosti nechat se asi po 5ti letech znovu vyfotit, aby si moje nevěsty dokázaly představit, kdo jim bude organizovat svatbu. A ačkoliv je hezké mít na webu fotky z 25, přiznejme si to, člověk přeci jen ve 30 vypadá trošku jinak (samozřejmě zraje do krásy, že? ;)). No popojedem…

Alena Miramand Photography

Jak koordinátorka k fotografce přišla

Uprostřed léta jsem našla na Instagramu fotky od Aleny Miramand a naprosto mě dostaly. Byly krásně svěží, elegantní a plné jasných barev. Ano, ano, vím co si říkáte. Letos přece frčí nežné pleťové tóny fotografií, které vídáte na Pinterestu, že? A máte pravdu, ale když se podívám na naše svatby a svatební editoriály, naopak vidím výrazné barvy: červenou, růžovou, žlutou…a myslím si, že tomu by mělo odpovídat i brandové focení.

Alena Miramand Photography

Brandové focení podle Monique

S Alenou jsme se sešly na kafe a padly si do oka. Cílem bylo, abych kromě portrétních fotek měla i nějaké fotky „v akci“, které bych mohla použít na Instagram nebo na Facebook…a vlastně proč z toho neudělat celý fotoeditoriál? Moje megalomanská nátura se projevila i tentokrát a nakonec byly části focení tři: moje portréty, budoir focení spodního prádla a samotné svatební focení. Téma podzimního fotoeditoriálu se odvíjelo od ostře růžové, která je hlavní brandovou barvou Svatby na úrovni. Ke slovu podzimní jsem na Pinterestu zadala slovo „moderní“ a začala sbírat inspiraci pro finální moodboard. Koukněte se vlevo na výsledek.

Backstage fotografie v centru dění

Yanu jsem původně oslovila jako backstage fotografku. Seznámily jsme se přes kamarádku Uljanu, kterou si můžete pamatovat z jedné z našich prvních svateb. Yana fotí krásné fotky, ale jelikož jsem s ní nikdy nepracovala a již jsem byla domluvená s Alenou, chtěla jsem si být jistá, že budou mít dámy jasně dané priority. Nakonec si ale obě fotografky sedly tak dobře, že v tomto fotoeditoriálu najdete fotografie od obou dvou. Pod každou fotkou najdete popisek se jménem fotografky, abyste věděli, kdo má zásluhu za vaše oblíbené záběry.

Photographer Yana Zolotoverkhaya

Květiny i po pěti letech s Romčou

Květiny byly jednoduché. S Romanou z Květiny Romana spolupracuji už více než 6 let. Podílela se už na našem 1. fotoeditoriálu Svatební trendy a na nespočtu svateb a projektů od té doby. Pokaždé přijde se super nápady a dokonale vystihne styl fotoeditoriálu. Prostě už jsme sehrané a je radost s ní spolupracovat.

Photographer Yana Zolotoverkhaya

Photographer Yana Zolotoverkhaya

Photographer Yana Zolotoverkhaya

Růže a chilipapričky patří k sobě

Pro tento fotoeditoriál Romča připravila nádherné květiny s minimem zeleně (věděli jste, že zeleň je na ústupu?) Moje oblíbené růže, žluté kaly, papričky, a krásné exotické protey. Ty jsme doplnili stříbrnými svícny a tmavě modrými kónickými svíčkami. Výsledek je přesně podle mých představ. Svěží, moderní, neokoukaný a stylový.

Květinové dekorace s růžemi a žlutými papričkami.

Photographer Yana Zolotoverkhaya

Chateau na okraji Prahy

Místem našeho focení Barvy podzimu se stal krásný a moderně zrekonstruovaný zámek hned za Prahou Chateau Clara Futura. Zámek má nejen krásné pokoje, prosklené lobby a výtah, ale také velkou zahradu, kterou jsem chtěla na focení svatebního obřadu (doufajíc, že nebude pršet).

Alena Miramand Photography

Photographer Yana Zolotoverkhaya

Alena Miramand Photography

Novomanželé znovu po 3 letech

Modelku a modela nám tentokrát dělali mladí manželé Petra a Tony. Stejně jako u předchozích fotoeditoriálů jsem skutečný pár vybrala pomocí soutěže na Facebooku Vše o svatbě. Skvěle se nám totiž osvědčilo, že páry se k sobě prostě na fotkách víc mají a působí to ve finále mnohem přirozeněji než sebelepší modelové.

Alena Miramand Photography

Alena Miramand Photography

Wow look pro nevěstu i další účastnice

Vizáže i hairstylingu nejen pro modely, ale tentokrát i pro mě se opět ujala šikovná Nikola Fizková, se kterou už jsem spolupracovala na Francouzské eleganci. Tentokrát měla program opravdu na minuty, česala a líčila nakonec 4 osoby (pár portrétů si totiž nechávala vyfotit i floristka Romča).

Photographer Yana Zolotoverkhaya

Photographer Yana Zolotoverkhaya

Svatební šaty z největšího salonu v ČR

Svatební šaty půjčilo svatební centrum Adina. S nevěstami jsem zatím chodila pouze do salonu na Pražského povstání, ale když nás s modelkou navelela majitelka do Letňan, neodolala jsem. Mají tam obrovský výběr svatebních šatů různých stylů od boho po princeznovské a jedny krásnější než druhé.

Photographer Yana Zolotoverkhaya

Photographer Yana Zolotoverkhaya

Model pro moderní princeznu

S Petrou jsme nakonec vybraly nádherný třpytivý model s širokou sukní a véčkovým výstřihem, který modelku hezky opticky prodloužil. I tak ale měla na sobě 12cm vysoké podpatky, aby výškově dosahovala ženichovi alespoň po ramena :). Musím jí vyjádřit nehynoucí obdiv, protože já bych v nich nedokázala ani stát, natož chodit po kočičích hlavách. Není divu, že se čas od času přezouvala do pohodlných pantoflí.

Photographer Yana Zolotoverkhaya

Photographer Yana Zolotoverkhaya

Smoking v tmavě modré

Ženichův smoking včetně doplňků zapůjčil i tentokrát Kleinod. S tímto pánským salonem spolupracujeme také už na druhém focení. Naposledy nám půjčovali oblek na focení na Žižkovské věži. Pamatujete? I tentokrát se potvrdilo, že paní prodavačky v tomto obchodě prostě vědí o čem mluví. S ženichem jsme byli za 15 minut venku s krásným tmavě modrým smokingem, který na fotkách působí zajímavěji než klasický černý. Navíc ke smokingům nabízejí i lakované boty, takže opravdu už jinam nemusíte.

Alena Miramand Photography

Photographer Yana Zolotoverkhaya

Obchod se spodním prádlem, kam se budete vracet

A když už jsme u šikovných prodavaček, musím se s vámi podělit o zážitek v Le Chaton. Pravděpodobně jednom z nejznámějších pražských obchodů se spodním prádlem. Jeho pověst předchází snad jedině pověst paní majitelky Heleny Konarovské a s tou jsem právě měla tu čest. Paní majitelka je ženská na svém místě a prádlo dokáže vybrat prvotřídní. Hned věděla, co Petře slušet bude, nebude a dokázala zkombinovat celé outfity včetně nejmenších detailů jako jsou škrabošky nebo blýskavé kamínky na kotníček.

Alena Miramand Photography

Photographer Yana Zolotoverkhaya

Photographer Yana Zolotoverkhaya

Spodní prádlo, které pozvedne přednosti a potlačí nedostatky

Za půlhodinovou návštěvu modelce připravila tři nádherné outfity. Bílý krajkový set podprsenky a kalhotek a saténovou košilku, smetanový korzet s podvazky a ostře modrý set spodního prádla s béžovou výšivkou, který zkombinovala s celokrajkovým ivory župánkem s kapucí. V průběhu návštěvy jsme se (modelka i já) dozvěděly, že nosíme špatnou velikost spodního prádla a kromě zapůjčených věcí odešly každá i s novou garderobou 😀

Alena Miramand Photography

Svatební dekorace s českými nápisy

A když už jsme u spodního prádla. Královské svatby jsem oslovila proto, že na Pinterestu najdete spoustu super popsaných dekorací, ale najít nějaké v češtině je skoro nadlidský úkol. Naštěstí u Královských svateb to jde. Pro svatební fotoeditoriál nám zapůjčili nádherný smetanový hedvábný župan s nápisem Nevěsta, hrníček s nápisem „Jsem zasnoubená“ a popsané ramínko, které ale bohužel máme vyfocené jen opravdu z dálky. Uhodnete na které fotce? O hrníček si navíc můžete zasoutěžit a vyfotit se s ním po svém zasnoubení.

Alena Miramand Photography

Neviditelný doplněk ve stylu svatby

Na svatbě jsou důležité i nejmenší detaily jako prstýnky a podvazky. Pojďme začít u podvazků. Ty naše zapůjčila Svatební podvazky Bride. Vybrala jsem si podle moodboardu jeden bílý podvazek a jednu bílou krajku na tmavě modrém sametovém proužku (ten se nám bohužel nepodařilo vyfotit, ale najdete ho tady). Do bílého podvazku paní majitelka sama navrhla přidat ostře růžový kamínek a fotili jsme tak kus dozdobený přímo nám na míru.

Tento podvazek budete mít dokonce možnost také vyhrát v soutěži na Facebooku Vše o svatbě, tak nás poctivě sledujte 🙂

Photographer Yana Zolotoverkhaya

Šperky na míru z pražského Showroomu

Snubní i zásnubní prstýnky jsme si tentokrát vypůjčili od pana Korbičky. Já už ho sleduji na Facebooku nějaký pátek a mám dojem, že jeho prstýnky jsou čím dál krásnější. Navíc nedávno otevřel showroom i v Praze a mám ho tak vyloženě za rohem, takže nebylo o čem.

Alena Miramand Photography

Zásnubní prsten v barvě duhy

Zaznamenali jste trend barevných zásnubních prstýnků? Já jsem z něj úplně nadšená, takže na focení jsem brala zásnubáky hned tři. Jeden klasicky bílý, jeden oranžový a jeden – hádejte jaký – samozřejmě ostře růžový. Celý set doplnil ještě pár snubních prstýnků z bílého zlata a to byste koukali jak jsem při focení krabičky hlídala 🙂

Photographer Yana Zolotoverkhaya

Štrasové doplňky pro jakýkoliv rozpočet

Prstýnky s drahokamy a ve vlasech bižu, tak by se dalo naše focení shrnout. Většina z nás si totiž šperky za desetitisíce nemůže dovolit úplně denně a ke slovu tak přicházejí šperky, které vypadají výborně a můžete jich mít doma na kila (jako já ;)). Doplňky nám tentokrát zapůjčilo BeYou. Nepoužili jsme všechny, ale všimněte si hlavně krásných jemných drátků s korálky, které zapletete do jakéhokoliv svatebního účesu a budete vypadat jako bohyně.

Alena Miramand Photography

Dolaďte svůj styl k dokonalosti

Nevěsty se mě na tyto doplňky často ptají, takže si zapište: BeYou. Od stejné značky můžete na fotkách najít ostře růžový náhrdelník, štrasové náušnice, štrasovou čelenku a bílé perleťové náušnice se zlatou sponou.

Photographer Yana Zolotoverkhaya

Photographer Yana Zolotoverkhaya

Oznamte svatbu stylově

Made Ateliér jsem oslovila z prosbou o svatební oznámení. Po zaslání moodboardu jsem dostala dva krásné návrhy. Nemohla jsem se rozhodnout, tak je tu najdete oba. Ostře barevnou variantu a umírněnější světlé oznámení s pauzovacím papírem a pečetí. Vybrali byste si?

Photographer Yana Zolotoverkhaya

Alena Miramand Photography

Trendy svatební dort prosím

Svatební dort byl letos oříšek. Moje dvorní cukrářka měla bohužel v termín focení už jinou akci a tak jsem hledala dál. Kupodivu více než na Facebooku jsem našla na Instagramu. Narazila jsem tam na Mariestro.Cake. Její dorty mě zaujaly hlavně kombinací nových trendů jako jsou 3D květiny nebo „cákance“ z cukrové hmoty…víte co myslím? Nevíte? Podívejte se na fotky a pochopíte….

Photographer Yana Zolotoverkhaya

Photographer Yana Zolotoverkhaya

Photographer Yana Zolotoverkhaya

Photographer Yana Zolotoverkhaya

Dezertů není nikdy dost

Ve stejnou dobu jako Mariestro.Cake se mi ozvaly i Choco Fleurs. Úžasně fotogenické jahody v čokoládě, které paní majitelka dozdobila ostře růžovou jen pro naše focení. Jahody jsme nakonec použili nejen na sweetbar, ale i na focení schůzky se snoubenci. A že se oba mohli po jahodách utlouci.

Alena Miramand Photography

Elegance na kolech letos poprvé

A víte co jsme letos měli na focení poprvé? Auto! Na několik předchozích fotoeditoriálů jsem se snažila auto domluvit, ale nikdy to neklaplo. O to více nadšená jsem byla když mi od firmy Teslička přišla pozitivní odpověď. Na focení přijela Tesla X! Focením s tímto krásným vozem jsme strávili skoro hodinu, protože než vyzkoušíte všechny vychytávky, chvilku to trvá. A navíc je tak fotogenický ze všech stran :).

Photographer Yana Zolotoverkhaya

Photographer Yana Zolotoverkhaya

Balonky z FB skupiny

Nevím, jestli to víte, ale kromě svateb se věnuji i marketingu a tak poctivě sleduji oborové diskuze. Jedna z těch nejlepších skupin je #Holkyzmarketingu na Facebooku. Tam se pravidelně probírají nové lokace na konference, marketingové trendy, ale také rady do začátků a zajímavé nebo limitované spolupráce. A právě jedna taková mi spadla do klína s Oliverou z Bablfuk.

Alena Miramand Photography

Alena Miramand Photography

Nafukovací pozadí pro krásné fotografie

Před několika měsíci postovala do skupiny možnost vytvoření balonkových dekorací. Nepředstavujte si levně vypadající balonkové brány, ale 3D úžasné balonkové konstrukty do každého prostoru a pro každý styl akce. Pro nás připravila venku v zámecké zahradě ostře růžovou bránu z různě velkých kulatých balonků, která nám krásně posloužila nejen pro společné fotky, ale také na krájení dortu. Jak se vám líbí?

Photographer Yana Zolotoverkhaya

Porcelán k sežrání

O nádobí se i letos postaral Luxury table, kde jsem vybrala několik typů talířů, skleniček a příborů, které jsme přímo na místě zkombinovaly s floristkou Romčou tak, aby doplnily celý svatební stůl a sweetbar. Mezi porcelánem najdete i značku Villeroy a Boch, která mě osobně uchvátila nejvíc. Nádobí si můžete vybrat přímo v centru Prahy v OD Kotva, ale doporučuji přijet jen s malým autem. Parkoviště je tam dělané ještě na Ladušky a méně zkušení řidiči by mohli mít problém se tam vytočit (true story ;)).

Photographer Yana Zolotoverkhaya

Má to osm rohů a stojí to u oltáře, co je to?

Máme nový přírůstek do našich dekorací. Osmihrannou bílou slavobránu jsem si nechala vyrobit až na Moravě a taky si pro ni dojela. Inspirací byla podobná slavobrána v hnědé barvě, kterou má na Moravě Romča. Obě slavobrány jsou k dispozici na půjčení, tak nás neváhejte kontaktovat, pokud budete chtít ozvláštnit svůj svatební obřad něčím originálním.

Photographer Yana Zolotoverkhaya

Alena Miramand Photography

Business doplňky, které chcete nosit

Doplňky byly důležité i pro moje focení. Chtěla jsem nejen navázat spolupráci s novými dodavateli, ale také najít neotřelé business doplňky, které by se krásně vyjímaly na fotkách a pasovaly do ostře růžového focení. Jedním takovým neotřelým doplňkem byly i nádherné hodinky z VINTI od značky Christian Paul.

Alena Miramand Photography

Hodinky, které mají styl i nápad

Zlatý proplétaný pásek se hodí ke každému outfitu a na ciferníků najdete kresbu ptáčka s růžemi. Prostě na první pohled ženské a elegantní hodinky, které jen tak někdo jiný mít nebude. Asi se budu muset zase naučit nosit hodinky, abych si je mohla taky pořídit…

Photographer Yana Zolotoverkhaya

Bez zlatého pera ani ránu

A u hodinek nekončíme. K business focení přece patří kancelářské potřeby. V našem případě se o tuto roli postaraly diáře, zápisníky a detaily od Love & Story Design. Naprosto originální dekorace na psací stůl, které budou stejně krásné jako jakákoliv Pinterestová nástěnka s nápisem Kancelář. Zlaté sponky na papír a pero s perlou jsou jen třešničkou na dortu.

Alena Miramand Photography

Jako byste tam byli s námi

Kameramani a tvůrci videí jsou jedni z těch, které ještě v Praze nemám moc prozkoumané. Proto jsem tentokrát vybírala hlavně podle ukázek videí na Facebooku. Měla jsem neskutečné štěstí, že BeautyPhoto odepsalo jen pár dní před focením a okamžitě jsme se dohodli. Na focení přijeli hned ve dvou lidech a hned se vrhli do práce: detaily, i široké záběry zvládli s přehledem a co teprve ty záběry z dronu. Konec konců, podívejte se sami!


Děkujeme za spolupráci:

Lokace: Clara Futura, Organizace a styling: Svatba na úrovni, Fotografka: Alena Miramand, 2. Fotografka: Yana Zolotoverkhaya, Video: Beautyfoto, Model: Antonio, Modelka: Petra, Vizáž a hairstyling: Nikola Fizková, Šaty: Svatební centrum Adina, Oblek: Kleinod, Spodní prádlo: Le Chaton, Podvazky: Svatební podvazky Bride, Popsaný hrnek, župan, ramínko: Královské svatby, Prstýnky: Korbička šperky, Doplňky: Be you, Květiny: Květiny Romana, Tiskoviny: Made Ateliér, Nádobí: Luxury table, Dort: @Mariestro.cake, Jahody v čokoládě: Choco Fleurs, Hodinky: Vinti, Kancelářské potřeby: Love & Story Design, Tesla: Teslička, Balonky: Bablfuk