Musím se přiznat, že jsem od Covidu svatbám moc nedala. Nejprve byla situace nejistá, pak jsem chtěla cestovat a v poslední době mi prostě chybělo takové to správné nakopnutí, které je k organizaci svateb a svatebních fotoeditoriálů potřeba.

Ženich a nevěsta u svatebního stolu.Jak jsem k účasti na fotoeditoriálu přišla jako slepá k houslím

Ještě štěstí, že to nakopnutí obstarala tentokrát Romča z Květiny Romana. Když jsem jí psala, že se na otočku stavím v Brně, obratem mi napsala, jestli jí nechci pomoct se svatebním fotoeditoriálem v hotelu Maximus u brněnské přehrady. A to víte, že jsem chtěla.

Svatební koordinátorka a floristka připravují svatbu.Fotoeditoriál v něžných barvách

Nejprve jsme tedy doladily moodboard. Romča už měla jasno, že chce něžné romantické barvy. Nic divokého, ale jemnou paletu odstínů. Spolu jsme se shodly, že barvy doplníme o modrou a broskvovou a téma bylo na světě.

Svatební koordinátorka Monique ze Svatby na úrovni.Na značkách už den před svatebním focením

Organizace začala už den před samotným focením. Zkoušení svatebních šatů v salonu Ty Momenty totiž tentokrát probíhalo opravdu s malým náskokem. Modelku Julii jsme tedy s Romčou vyzvedly na nádraží v Brně a hurá do Tišnova zkoušet.

Oblékání nevěsty do svatebních šatůZkouška svatebních šatů

Paní majitelka svatebního salonu nás nechala zkoušet jedny šaty za druhými a krása střídala nádheru. Nakonec jsme vybraly šaty troje. Jedny dokonce z úplně nejnovější kolekce, kterou si ještě žádná nevěsta nezkoušela. Do módy se v roce 2023 vrací blýskavé detaily a střih, který hezky ukazuje figuru…a navíc na Julče vypadaly úplně božsky.

Dvoje šaty jsme si hned odvezly s sebou a třetí se ještě na poslední chvíli upravovaly, aby modelce padly jako ulité. Paní majitelka je druhý den doručila přímo na focení. Opravdu krásný servis.

Nevěsta Julie a její cesta k modelingu

Julii jsme odvezly do hotelu Maximus, kde už je skoro jako doma. Je totiž tváří tohoto hotelu. A to není všechno. Julča se v modelingu pohybuje od 16 let, kdy těsně po podepsání smlouvy s modelingovou agenturou odjela pracovat na Taiwan, následně do Číny a mnoha dalších destinací.

Přípravy nevěsty v hotelovém pokoji.Tvář hotelu Maximus i misska

Ve svém modelingovém životopise se může pochlubit prací pro velké firmy, módní přehlídky pro známé návrháře i značky jako je Pandora. Jako doma je i před kamerou. Můžete ji vidět na promo materiálech nejen pro Maximus, ale také například Notino, nebo Home Credit a v neposlední řadě se může pochlubit i několika vítězstvími v soutěžích krásy. Letos bude například reprezentovat za Miss České republiky reprezentovat Česko na světové soutěži krásy.

Nevěsta s květinovými dekoracemi v hotelu.Modeling je dobrodružství

Julče ale sláva do hlavy nestoupá. Výhody své práce totiž vidí jinde. „Těším se z každé zakázky a nabídky, kterou dostanu, protože mne má práce naplňuje. Díky ní mohu vést dobrodružný život, jehož každý den vypadá úplně jinak než ten předchozí. Umožňuje mi poznávat nové kreativní lidi a talenty a udržuje mne v pokoře.“

Portrét nevěsty se svatební kyticí.A proč si vybrala spolupráci právě s námi? „Na svatebním editoriálu mne zaujal koncept a barevná paleta. Moderní, zároveň noblesní, barevné , ale jemné… Editoriály fotím moc ráda, protože jsem vždy součástí týmu a nikdy nechybí zábava. Ráda tvořím s ostatními a na editoriálech jde vidět detailní práce všech zúčastněných. Samozřejmě mě zaujalo také místo – Maximus – jehož jsem tváří. Nešlo říct ne…“

Kameraman a modelka se baví na focení.Profesionálka každým coulem

Julča v sobě spojuje krásnou kombinaci vlastností, které mnoho modelek nemá. Je to živel, ale ví, kdy se ozvat a kdy taktně mlčet. Úspěch zná a sebevědomí jí nechybí, ale nedává to na odiv celému světu. Kombinuje humor i eleganci, ale hlavně je na ní vidět, že je na focení jako doma. Střídá přirozené výrazy i výrazné pózy, ujišťuje se, že je výsledek podle představ všech zúčastněných a udržuje si dobrou náladu i po mnoha náročných hodinách na podpatcích. Klobouk dolů.

Floristka Romana s květinovou výzdobou svatby.Květinové vazby od Romany s nápadem a citem

Ale vraťme se k přípravám. Po společném obědě v Maximusu Romča pospíchala do svého království aranžovat květiny a připravovat dekorace. Už spolupracujeme více než 10 let, ale stejně jsem vždycky moc příjemně překvapená, co Romča připraví. Má ve skladu nepřeberné množství váziček, svícnů, luceren a dalších dekorací, které ještě vždy doladí přesně do tématu focení a všechno už stačí na místě prakticky jen rozestavit podle přání fotografky a může se fotit.

Ženich a nevěsta před hotelem Maximus.Svatební hostina v plném proudu.Hotel Maximus – ideální místo na svatbu i na focení

V našem případě jsme velkou část focení strávili v restauraci hotelu Maximus. Maximus je moderní, ale velmi sympatický hotel hned u Přehrady pár minut od centra Brna. Je nejznámější luxusním wellness, ale byla jsem překvapená i kvalitou jídla v restauraci a pohodlím pokojů. Přidejte k tomu příjemný personál a je to místo na svatby jako vyšité.

Hotelová restaurace je z velké části prosklená a místnosti vévodí velký prosklený krb. Hlavní barvy v odstínech hnědé a béžové hezky doplňují naše barevné tóny.

Zlatá kulatá slavobrána.Hostina v kongresovém sále a obřad na paloučku

Maximus ale nejčastěji pořádá svatby v kongresovém sále, kam se vejde až 150 lidí a který je celý v bílé a v neutrálních barvách, takže vaše svatba může být v jakémkoli stylu. Samotný obřad pak probíhá nejčastěji přímo za hotelem, kde je svatební palouk ve stylu amfiteátru, takže všichni hosté krásně vidí.

My jsme na svatebním palouku samozřejmě také fotili, ale o tom až později. Nyní se pojďme vrátit na začátek focení.

Svatební líčení nevěsty.Přípravy nevěsty – svatební líčení, které podtrhne krásu modelky

Zatímco Romča aranžovala stůl v restauraci, modelky Julči už se ujala vizážistka Darina. Holky už se znají z dřívější spolupráce, a tak šlo všechno jako po másle. Darina sama začínala jako modelka a líčení se věnuje posledních pět let. Má tedy výbornou představu, co komu sluší a podle modelky Julie umí Darina nejlepší pleťové líčení, které vypadá skoro neviditelně pro okolí, ale nenápadně zakryje nedokonalosti a zvýrazní nejkrásnější rysy každé ženy.

Dokumentace backstage focení.Líčení inspirované stylem focení

Na pleťový základ pak vizážistka vybere barvy, které podtrhnou událost i nevěstu. V případě našeho focení Darina líčení ladila, tak aby nejen slušelo Julii, ale aby se především hodilo ke květinové dekoraci od Romany. „Kameramana Romana Vacka, Modelku (nevěstu) Julii Hojdyszovou a modela Davida Kremeňe (ženicha) jsem znala z dřívější spolupráce, a tudíž jsem věděla, že vše dopadne dobře. Jsem vděčná, že mohu spolupracovat s tak úžasnými lidmi, kteří dělají svoji práci na profesionální úrovni.“ Říká Darina o spolupráci.

Svatební pozvánky na modro bílém ubrusu.Jedinečné tiskoviny v barvách svatby

První věc, kterou vždy na focení připravujeme je flatlay s tiskovinami. Jistě jste tyhle krásné fotky viděli na Pinterestu, jsou dnes už prakticky součástí každé svatby. Tiskoviny nám i tentokrát připravovala na míru Marcela z MacaGrafika.

Svatební tiskoviny na míru s pečetěmi.Pozvánky a jmenovky na míru

„Velmi ráda se zapojuji do editoriálů plných svatební inspirace, módních, trendy barev a stylů.“ Říká Marcela a my můžeme jen souhlasit. Už spolupracujeme na několikátém focení a každé tiskoviny jsou vždy nádherné a přesně vyjadřují styl a barvy, které nás budou provázet celým focením. V našem případě to byly něžné květiny, jemné linie, přírodní materiály a voskové pečetě, které celému konceptu dodávají punc luxusu.

Set snubního a zásnubního prstýnku s bílými diamanty.Šperky a snubní prstýnky, které jen tak někdo nemá

A když už jsme u toho luxusu, nemůžu zapomenout na nádherné šperky z dílny pana Korbičky. Na focení nám zapůjčil celou sadu snubních i zásnubních prstýnků, a to včetně výrazného prstenu s modrým topazem a náušnice ve stejném stylu v kombinaci modrého a medového topazu. Modelka si šperky zamilovala na první pohled a nemohla se od nich odtrhnout po celé focení a já se jí vůbec nedivím.

Modrý prsten s topazem a náušnice s modrým a žlutým kamenem.Barevné zásnubní prstýnky jsou na vzestupu

Sama totiž razím teorii, že je škoda, aby zásnubní prstýnky byly jen bílé zlato a bílý drahý kámen, když jsou na trhu nádherné šperky s kameny v barvě duhy. A pan Korbička má podle mého skromného mínění jedny z nejhezčích. Už ho sleduji mnoho let a po různých spolupracích napříč republikou ho můžu s klidem doporučit nejen na výběr svatebních šperků, ale také na výrobu jedinečných kousků na míru do vaší šperkovnice.

Nevěsta Julie se obléká do svatebních šatů.Oblékání nevěsty

V tuhle chvíli už byly přípravy skoro hotové, Julča nalíčená a učesaná a došlo na můj oblíbený moment, a to je oblékání do svatebních šatů. V ten moment se z ženy stává nevěsta. Pomoc do svatebních šatů je také jeden z momentů, kdy se nevěstě hodí další pár rukou a je proto součástí mých služeb svatební koordinátorky. Každé šaty se totiž oblékají maličko jinak, některé mají korzet, jiné desítky knoflíčků, některé se oblékají přes hlavu a do jiných se vstupuje vrchem a vůbec by oblékání nevěsty zabralo celý článek. To ale nic nemění na tom, že jsou to jedny z nejhezčích fotek příprav nevěsty.

Ženich David v modré vestě v hotelovém pokoji.Model David – z Muže roku 2020 je elegantní ženich

Nesmíme ale zapomenout ani na ženicha. David Kremeň dorazil do Maximusu už v průběhu příprav focení a svědomitě pomáhal přesouvat věci z místa A na místo B a dokumentovat zákulisí příprav. Toho si jako někdo, kdo při focení běhá z místa na místo a kontroluje detaily moc vážím, protože backstage fotku většinou nemám ani jednu.

Focení dekorací na mobil - backstage.Povoláním policista charakterem gentleman

David je povoláním policista, takže heslo Pomáhat a Chránit má v krvi. Původně je z Moravy, ale už pár let bydlí v Praze. Kromě moc příjemného muže ke spolupráci je David i velmi úspěšný model a Muž roku 2020. A proč si vybral právě naše focení? „Byla to příležitost spojit překrásné relaxační místo ve spolupráci s člověkem, se kterým se mi při každém focení skvěle pracuje. Proto jsem neváhal tuto možnost přijmout.“

Ženich a nevěsta popíjí v hotelovém baru.Chemie mezi modelem a modelkou je základem úspěchu

Ale nejen kreativní tým je důležitý. Při focení v páru musí model a modelka fungovat jako skutečný ženich a nevěsta. „Julča je modelka, která má v sobě obrovské kouzlo, díky kterému si ji člověk ihned zamiluje. Je přirozeně krásná a smyslná, umí být soustředěná ale zároveň i legrační a vtipná. Jako modelka mi nejvíce právě vyhovuje Julča s kterou věřím, že na fotkách tvoříme dokonalý pár.“ A my musíme jenom souhlasit, že to oběma vedle sebe moc sluší.

Oblékání ženicha do modrého obleku.Svatební oblek nemusí být černý – vyberte si barvy

A sluší mu i oblek. Ačkoli má David slabost pro tradiční eleganci černého obleku, svěřil se, že: „Vždycky mě překvapí, jak je hezké, když svatební editoriál hraje více barvami, a to se Romče vždy podařilo.“

Ano, barvy by nám s Romčou šly. A to nejen u květin, ale i u obleku od pražského salonu Kleinod, který měl David na sobě. Bledě modrá látka se krásně doplňovala se sněhově bílou košilí a vyšívanou vestičkou ze stejného materiálu jako motýlek. Nemohly chybět ani doplňky pro ženicha jako manžetové knoflíčky a hnědé boty.

Modrý oblek s květinovou korsáží do klopy.Modrý svatební oblek využijete i po svatbě

Celek vytváří dojem elegantního gentlemana na letní svatbu. Modrý oblek je navíc použitelný i po svatbě na rozdíl od smokingu nebo černého kompletu a je proto vhodný nejen k zapůjčení, ale i ke koupi. A poslední detail? Přece korsáž, kterou Romča Davidovi zkušeně připnula a ženich jako ze žurnálu je připraven na první cvaknutí fotoaparátu.

Krásná nevěsta mezi květinami při západu slunce.Talentovaná fotografka je základem povedeného fotoeditoriálu

O zachycení nádherných záběrů z celého focení se postarala Kristýna Veselá. Celý den byla plná energie a nápadů a fotky jsou za mě s Romčou opravdu top. Bylo vidět, že ji focení baví, protože jak sama říká: „Focení je zároveň můj koníček ale i práce, kterou miluji. Nejvíce z toho všeho miluji právě focení svateb, protože každá je výjimečná, jak místem, tak novými lidmi a vším tím okolo.“ Kristýna je původně ze Šumperka, ale za svatebním focením dojede kamkoli. Nebojte se ji ale oslovit ani když svatbu neplánujete, nebo už ji máte za sebou. Fotí totiž také produktové fotky, miminka, těhulky a vlastně cokoliv, co ji zaujme…

Svatební květiny a svíčky na nazdobeném stole.Svatební květiny, které zaujmou hosty a vyniknou na fotkách

V našem případě první, co zaujalo všechny přítomné v naaranžovaném zátiší byla neobvyklá kombinace barev a úžasná květinová výzdoba. Editoriál nám s Romčou totiž dává možnost vyzkoušet si styly, které by na svatbě často nebyly možné, nebo si je nevěsty neumí představit.

Portrét ženicha a nevěsty se svatební kyticí.Květiny, které má každý? Ani za nic

V tomhle případě Romana zvolila kromě růží, které se objevují ve většině svatebních květin i méně používané druhy jako je kombinace magnólie, modřence, sasanky, pryskyřníku a mnoha dalších druhů s eukalyptem. Výsledkem byla velmi elegantní květinová výzdoba, ale taková, kde máte pořád co pozorovat a květiny vás tak nikdy nepřestanou fascinovat.

Svatební kytice v broskvové a světle modré barvě.Svatební stůl s výrazným modro bílým ubrusem.Barevné květy doplňuje barevný ubrus

Celá tahle nádhera byla doplněná látkovými ubrousky v barvě editoriálu, vysokými svíčkami a mnoha různými druhy váziček a dekorací. To ale není všechno, kdo by si myslel, že když máme barevné květiny, tak ubrus musí být bílý, hodně by se spletl. Romča totiž vybrala kombinaci vzorovaného ubrusu se zlatými detaily, a to celé doplnila hruškami. A víte co? Vypadalo to úžasně.

Svatební dezert ve tvaru hrušky.Příprava sladkého baru od cukrářky.Hrušky jako součást sweet baru a další svatební dobroty

Mimochodem, hrušky na stolech byly pravé, ale hrušky na svatebním sweet baru byly celé sladké a jedlé jako jeden velký dezert! A kromě nich byly součástí sweetbaru i další mňamózní dezerty jako makronky, sladké mini nanuky i plněná srdíčka z bílé čokolády.

Svatební dort a sladký bar.Majitelka Petra z Tera Cafe o sobě přitom sama říká, že ještě před rokem neupekla ani bábovku. Ale osud tomu chtěl, že se z ní stala kavárnice i cukrářka v jednom. A my jenom tleskáme. Umíte si představit, jaké dobroty tahle talentovaná žena upeče za rok?

Ochutávka dezertů při focení.Svatební dezerty ve tvaru mini nanuků a makronky.Ochutnávka v rámci focení nesměla chybět

Na naše focení dostala jen paletu odstínů, informaci o hruškách a volné pole působnosti. A dezerty, které přivezla byly nejen nádherné, ale hlavně tak dobré, že jakmile fotografka dofotila sladké zátiší, celá horda přítomných profesionálů se na ně vrhla. Mně osobně nejvíc chutnaly makronky se slaným karamelem, ale třeba model David oceňuje stejně na svatbách nejvíc svatební dort.

Detail sladkého baru.Cukrářská vášeň

„Zpětná vazba a to, že se vám moje práce líbí a chutná je ta největší odměna, kterou znám. Když mě oslovila Romča s tím, že hledají dodavatele sladkého baru, neváhala jsem. Byla to úžasná zkušenost se skvělou atmosférou a ještě dlouho po editorialu jsem z té skvělé energie čerpala. Tímto moc děkuji! Zatím jsem stále na začátku, hledám svou cestu a jsem zvědavá kam až mě tato na cukrářská vášeň zavede.“ Reaguje Petra na chválu od nás ostatních.

Portrét ženicha v hotelovém baru se skleničkou whiskey.Focení pokračuje v baru i na svatebním palouku

To už se ale den nachýlil k večeru, nafocené bylo stolování, společná ochutnávka dortů i portréty v restauraci. Modelka Julča se tedy šla převléknout do druhých svatebních šatů ze salonu Ty Momenty a ženich David se mezitím usadil na baru. Na každé svatbě je většina pozornosti soustředěná na nevěstu, ale pár elegantních portrétů ženicha se skleničkou v ruce doporučuji určitě zařadit do programu.

Ženich a nevěsta před svatebním obřadem.Nevěsta před kulatou slavobránou.Nové prostředí v nových svatebních šatech

Poté, co se nevěsta vrátila v krásných rozevlátých korzetových šatech s balónovými rukávy, které jsou teď tolik v módě pokračovali jsme ve focení kolem hotelu Maximus. Jak bylo řečeno výše, Maximus totiž za hotelem svatebčanům nabízí místo na svatební obřad s kulatou slavobránou, kterou Romča samozřejmě také ozdobila ve stylu focení.

Radující se novomanželé po obřadu.Ráno business večer party

V ten moment už všichni dodavatelé fungovali jako staří dobří přátelé a focení se tak změnilo spíše na uvolněnou party s výbornou atmosférou, která z fotek přímo čiší. Zvládli jsme přenesení nevěsty „přes práh“, efektní záklon i společné blbnutí. Chcete vidět, jak jsme se bavili? Stačí se podívat na video od rvfilms.cz.

Portrét ženicha a nevěsty při západu slunce.Vzpomínky sice blednou, ale svatební video zůstává

Víte, jak se říká, že jeden obrázek je lepší, než 1000 slov? Tak stejně platí, že jedno video vydá za 1000 fotek. Zachytí atmosféru, emoce i důležitá slova, která na fotkách zůstanou nevyřčená. A o to se postaral v našem editoriálu kameraman Roman z rvfilms.cz. Ten po celou dobu focení zdatně sekundoval Kristýně a společně se doplňovali, jako by spolu už pracovali roky. Roman má za sebou více než 130 svateb, a to nejen v Česku, ale nově natáčí svatby i v zahraničí a my se vůbec nedivíme. Jen se podívejte, jak krásné video z fotoeditoriálu vytvořil.

Poděkování na závěr

Na závěr bych ráda použila citaci právě od Romana: „Když Vás práce baví a naplňuje, vše má hned větší smysl a život je veselejší.“ Myslím si, že pod to se všichni, kteří se podíleli na tomto fotoeditoriálu můžeme podepsat. A mně už nezbývá než všem poděkovat za spolupráci, Romče za organizaci a za to, že jsem mohla být součástí tak krásného projektu. Dejte nám vědět, jak se vám tento styl líbí, milé nevěsty. A neváhejte nás oslovit i na spolupráci na vaší svatbě. Jsme tu pro vás.


Celý tým svatebních dodavatelůSpolupracovali:

Květiny a styling a organizace: Květiny Romana, Koordinace: Monique – Svatba na úrovni, Fotografka: Kristýna Veselá, Kameraman: Rvfilms.cz, Modelka: Julie Hojdyszová, Model: David Kremeň, Lokace: Maximus Resort, Svatební šaty: Ty Momenty, Oblek: Kleinod, Šperky: Korbička Šperky, Tiskoviny: Máca Grafika, Dort a sweetbar: La Tera Café & Bistro, Vizážistka: Darina Vizažist