Plavky a krátké šaty jsme vyměnili za teplé kardigany a listí na stromech se pomalu zabarvuje do oranžových tónů. Podzim je tady a s ním i trendy, které budou typické pro podzimní svatby. Pokud plánujete svatbu v nadcházejících měsících nebo jste pozvaní jako hosté, zde zjistíte, co bude IN.

svatební podzimní trendy

Zatímco nazdobený svatební dort a nádherné dekorace mohou být na svatbách přítomny po celý rok, podzim je protkaný naprosto jinou atmosférou a zaslouží si větší pozornost než jarní a letní svatby. Doporučujeme na to myslet a přizpůsobit tomu i celou svatbu. Jaké tedy budou letošní svatební podzimní trendy a co zakomponovat?

Odvážné styly

Zejména na podzim se bude chtít většina párů více odvázat a zařadit například tmavší dekorace, pestrobarevné oblečení a tradice přizpůsobit stávajícímu období. Co takhle zvolit místo bílých svatebních šatů tmavě červené nebo černé? Hostům jistojistě vytřete zrak a k chladnějšímu podzimu budou sedět o malinko více. Pokud přece jen budete chtít bílé šaty, ty pestrobarevné si mohou obléci družičky.

Tlumená paleta barev

Jaké barvy budou kralovat letošním podzimním svatbám? Letos budou trendy tmavě vínové, měděné, červené, rezavé a neutrální tóny, které podtrhnou krásu okolní přírody.

svatba na podzim

Náladové osvětlení

Když se řekne podzim, spoustě z nás se jistě vybaví i Halloween a spousta svíček, které tento svátek provází. Večer se dříve stmívá a my máme větší potřebu si vytvořit útulnou atmosféru. K tomu jsou svíčky naprosto skvělé a na podzim platí, že čím víc, tím líp. Pokud příliš neholdujete otevřenému ohni, zkuste sáhnout po LED svíčkách. Víte, že existují i LED úzké svíčky do svícnů?

Halloweenská podzimní svatba v odstínech oranžovéČtěte také: Halloweenská podzimní svatba v odstínech oranžové

Podzimní rustikální bohémská svatba

Rustikální svatby a podzim jdou ruku v ruce. A ty bohémské jakbysmet. Vinice a stodoly jsou místa, která se skvěle hodí pro podzimní oslavu nového sňatku. Jako dekorace pak poslouží jablka, dýně či vinná réva a také spousta sušených květin, kterými můžete doplnit ty živé.

Intimní obřad

Velké obřady a hostiny budou vždy oblíbené, ale letos na podzim budou spíše trendy komornější a intimnější hostiny s menším počtem lidí. Zejména to platí pro venkovní svatby, kdy se hosté mohou kochat útulnou atmosférou měnící se přírody. Menší obřad vám navíc může pomoci snížit náklady na svatbu a vy si celý den o kousek více užijete. Můžete se všem více věnovat a tolik ne nestresovat z toho, zda jste se všem zalíbili.

podzimní svatební výzdoba

DIY svatební dekorace

V době přetrvávající pandemie a energetické krize se většina párů uchyluje k šetření. Nebude proto překvapením, že se budou snažit co nejvíce věcí a dekorací vyrobit svépomocí. Rekvizity do fotokoutku, papírové květiny, květinová výzdoba do váziček a svatební dary můžete s trochou šikovnosti vyrobit.

4 DIY svatební nápadyČtěte také: 4 DIY svatební nápady