Plánujete letos svůj velký den a říkáte si, že byste chtěli jít s dobou? Možná zjistíte, že fialové už dávno odzvonilo (ne, že by nebyla stále jednou z nejoblíbenějších svatebních barev) a že bílé hladké svatební šaty letos příliš s trendy nepůjdou. Podívali jsme se tomu na zoubek a zjistili svatební trendy, které letos budou vládnout sezóně!

svatební trendy

Svatební šaty

V kolekcích svatebních šatů nejčastěji uvidíte střih mořské panny, elegantní splývavé boho, áčkové šaty a také korzet s širokou sukní. Letos se navíc můžete odvázat, protože jsou in luxusní krajky, výšivky, transparentní síťky v dekoltu nebo na zádech nebo dokonce rozparky. Ani odhalená záda nebo sexy výstřihy do pasu nebudou pozadu.

Nebojte se barev, taková cappuccino, jemná modrá, meruňková nebo pudrová barva vám dodá šmrnc. Pokud si nejste jistá, vyzkoušejte v salonu více variant a uvidíte, jak se v dané barvě budete cítit. Doporučujeme, pokud je to možné, podívat se na šaty na denním světle venku, tam barva vynikne nejvíce.

svatební šaty

Svatební barva roku

Nádherná emeraldová barva se stále drží na vysoké příčce, ale na paty jí šlapou i další barvy  jako například další odstíny modré, levandulová, dusty rose, vínová nebo rezavá. Nešlápnete vedle ani s pastelovou paletou barev v kombinaci se zlatou, stříbrnou nebo měděnou.

Jak na svatební zasedací pořádek stylově? Máme pár nápadů!Čtěte také: Jak na svatební zasedací pořádek stylově? Máme pár nápadů!

Eco-friendly svatby

Toto téma je čím dál více v kurzu a ani svatební trendy nejsou v tomto pozadu. Většina svatebních doplňků a dekorací jsou upraveny na míru a lze je tak použít pouze jednou. Svatby šetrné k životnímu prostředí letos budou velmi populární, pokud je vám tohle téma blízké, máme pro vás několik tipů, jak tento den zvládnout udržitelněji:

  • pokud to bude možné, použijte rozložitelné konfety či okvětní lístky
  • zvolte svatební oznámení tištěné na recyklovaném papíře nebo zašlete oznámení elektronické
  • cedule na svatbě vytvořte ze starých zrcadel nebo rámečků na fotky
  • požádejte hosty, aby místo svatebního daru přispěli například na nějakou ekologicky zaměřenou nadaci
  • pokud chcete mít na svatbě kelímky a brčka, použijte papírové

Svatební dort

Klasické dorty potažené fondánem už na svatbách spíše neuvidíte. Už několik sezón je IN tzv. nahý či polonahý dort s ovocnými příchutěmi. Od několikapatrových dortů se letos budou dávat ruce pryč, častěji si snoubenci budou volit dvoupatrové a k tomu spíše rozšíří sladký bar. Na sladkém baru pak budou k vidění i raw dortíčky a slané sýrové věže.

nahý dort

Trend jménem nahý dort – zamilujte si tento neodolatelný svatební dortČtěte také: Trend jménem nahý dort – zamilujte si tento neodolatelný svatební dort

Menší svatby

Tradiční velké svatby, kdy sezvete tetičku z druhého kolene a bratrance, kterého vídáte jednou za dva roky, jsou stále populární, avšak letos se spíše tíhne k menších svatbám. Jednak ulevíte rozpočtu, a také si z části ušetřených peněz můžete dovolit i něco, o čem jste pro svůj velký den snili. Upustit můžete také od klasických svatebních tradic, ale samozřejmě na vás, které se rozhodnete zařadit.