Svatební den pro vás může být hektický a to poslední, co byste chtěli řešit, je vysvětlování hostům, kde jsou jejich místa na hostině nebo aby se jeden přes druhého pletli mezi jednotlivými stoly. Zasedací pořádek považujeme za jeden z nejzákladnějších bodů, který při svém plánování rozhodně nemůžete vynechat. Dnes vám přinášíme několik tipů na zasedací pořádky, které jsou poslední roky IN!

zasedací pořádek na svatbě

Malířský stojan a rámeček na plakát

Stačí vám k tomu malířský stojan (můžete si vypůjčit v půjčovně svatebních věcí) a jakýkoliv rámeček. Pokud zvolíte zdobnější rám, bude pak celý zasedací pořádek působit elegantněji. Můžete ho nechat pouze tak, nebo ho dozdobit květinami a přidat mu tak romantický šmrnc, který je v tento mimořádný den cítit všude ve vzduchu.

Jestliže si budete nechávat od grafika zpracovat svatební oznámení, nechte si ve stejném duchu zpracovat i zasedací pořádek ve formátu, který do rámečku potřebujete. Pak už ho jen vložíte do rámu a opřete o malířský stojan.

Tabule a křída

Především u venkovních svateb se na zasedací pořádek skvěle hodí tabule. Na ní pak křídou napište čísla stolů a jména a pokud jste malinko nadaní, tak si na něj namalujte nějaké romantické ornamenty. Je to sice časově náročnější, ale o to větší radost pak z takového výtvoru budete mít.

Rozložení stolů na hostině – výhody a nevýhody uspořádání svatební tabuleČtěte také: Rozložení stolů na hostině – výhody a nevýhody uspořádání svatební tabule

Zasedací pořádek pomocí kolíčků

O něco nápaditějším způsobem je pořádek připevněný pomocí kolíčků na špagátu. Opět si vezměte na pomoc rám, tentokrát bez skla, připevněte několik řad provázku a pomocí kolíčků přichyťte jednotlivé kartičky s čísly stolů a jmény. Květinami ozdobte protilehlé dva rohy a voilá, stylový zasedací pořádek je na světě!

stylový zasedací pořádek

Zrcadlo, zrcadlo…

Velmi elegantním dojmem působí zasedací pořádek napsaný na zrcadle. Obzvlášť, pokud zvolíte zrcadlo s krásným zdobeným rámem, dodáte celé svatbě pohádkovou atmosféru. Jednoduše na něj napište čísla stolů a jména pomocí fixu na sklo, přidejte opět pár květin a zaručujeme vám, že hostům tímto doslova vytřete zrak.

10 věcí, které chce na svatbě každý svatební hostČtěte také: 10 věcí, které chce na svatbě každý svatební host

Kreativitě se meze nekladou

Ať už tíhnete k uvolněné boho svatbě nebo nablýskané eleganci, popusťte trošku uzdu své fantazie. I takovým nepatrným detailem, jako je zasedací pořádek, ohromíte své hosty během chviličky. Využít se dá cokoliv. Klasická obruč, kterou natřete zlatou nebo stříbrnou barvou či starý žebřík, který dodá romantický vintage nádech, geometrické vzory, nástěnky, palety… Ozdobte je světýlky, květinami nebo čistě jen eukalyptem pro minimalistický vzhled.

originální zasedací pořádek