Týden před svatbou už budoucí novomanželé začínají pociťovat stres a říkají si, na co všechno nesmí zapomenout. Naplánujte si proto poslední týden především kontrolu toho, že máte vše domluvené a zařízené, a to, co nemáte, ještě honem napravte. Pečlivě si vše rozplánujte do posledního dne, ať máte den před svatbou volno a jen relaxujete. Svatební plánování je proces až do konce, na co se tedy týden před svatbou zaměřit?

Zkouška svatebních šatů

Zkoušek šatů není nikdy dost, obzvlášť, pokud si je necháte ušít na míru. Mírou stresu můžete do svatby nějaký ten centimetr zhubnout nebo naopak přibrat, proto určitě poslední zkoušku nevynechejte. Týden před svatbou budete mít ještě dostatek času na případné úpravy. Vyzkoušejte si k nim i střevíčky a svatební doplňky, ať máte skutečně jistotu, že jde vše dohromady.

šaty pro nevěstu

Potvrďte svatební hosty

Není žádnou výjimkou, že si svou účast na svatbě některý z hostů rozmyslí, ať už z časových nebo zdravotních důvodů. Raději se s nimi ještě jednou spojte a účast potvrďte. V tomto hovoru také můžete hosty nasměrovat na správné místo, ať po cestě nikde nebloudí a zodpovědět případné dotazy k organizaci.

Svatební obřad – jak rozmístit hosty a kdo s kým jde?Čtěte také: Svatební obřad – jak rozmístit hosty a kdo s kým jde?

Potvrďte dodavatele

Nebojte se být před svatebním dnem „šéfem“ a zavolejte a potvrďte, zda mají dodavatelé vše připravené a zda ví, v kolik mají dorazit. Není na tom nic neobvyklého a spousta z nich s tím počítá. Kdyby nastal jakýkoliv problém, je těžké v tuto dobu hledat náhradní plán, ale lepší týden před svatbou, než tyto peripetie řešit například večer předem. Navštivte také svatební místo a s provozovatelem si projděte časový harmonogram, zasedací pořádek a další.

svatební stolování

Zopakujte si program

Máte v průběhu svatebního dne nějakou zajímavou scénku, tanec nebo jiný neobvyklý program? Vše si ještě pro jistotu zopakujte a pokud v něm zahrnujete i jiné hosty, klidně se s nimi sejděte nebo zašlete podrobné informace. Zkrátka ať máte ve svatební den vše ťip ťop.

Přichystejte si drobnosti

Detaily dělají svatební den, proto si vyčleňte týden předem a připravte si jmenovky, zabalte dárečky pro svatební hosty, poskládejte ubrousky… Dejte si k sobě vše, co budete potřebovat při výzdobě stolů a dalších, ušetří vám poté čas. Pokud si vše přichystáte, je možné, že vás napadne ještě nějaký malý detail, třešnička na dortu, v tom případě budete mít ještě dost času dokoupit vše potřebné.

svatební obřad

Udělejte si čas na kamarády

Ze samého plánování se vám už musí točit hlava, nezapomeňte si i odpočinout. A nejlépe se pověnovat i kamarádům a kamarádkám. Vytáhněte je někam na procházku, užijte si wellness odpoledne nebo si společně sedněte na skleničku. Zkrátka si užijte společný den a vypusťte na chvíli starosti s plánováním svatby za hlavu.

Poslední den už jen relaxujte

Když už máte vše připravené, zaměřte se také na sebe. Relaxujte a načerpejte energii na nadcházející den, ať jste ráno odpočatí a máte dobrou náladu. Zajděte si na jógu, nechte si udělat masáž nebo se naložte do vany se spoustou pěny. Za takový kus práce s plánováním si to zasloužíte!

9 tipů, jak si užít ráno ve svatební den a na co nezapomenoutČtěte také: 9 tipů, jak si užít ráno ve svatební den a na co nezapomenout