Horké letní měsíce stále zůstávají nejoblíbenější pro svatební termíny, ale taková podzimní svatba dokáže přičarovat kouzelnou, romantickou a nezapomenutelnou atmosféru. Pokud ještě pořád váháte, v jaké roční období bude svatební den ten nejlepší, možná vás dnes trošičku navnadíme.

podzimní svatba

Léto se chýlí ke konci a přichází čas teplých ponožek, horkých čajů, voňavých pumpkin spice latté a čerstvého vzduchu, kdy vám při procházce pod nohama křupe popadané listí. Příroda se pomaličku zbarvuje do krásných zlatavých tónů a západy slunce jsou kouzelnější než kdy jindy. Teď si představte, jak procházíte uličkou, na kterou dopadají podzimní paprsky, venku je příjemně a všude kolem vás to voní kaštany a čerstvě utrženými jablíčky. To je romantika, co říkáte?

Podzimní svatba – výhody

 • nemusíte mít strach z příliš vysokých teplot
 • nerozteče se vám poleva na svatebním dortu a zákuscích
 • do svatební výzdoby můžete zakomponovat přírodní materiály
 • více volných termínů pro svatební lokaci
 • snazší rezervace svatebních dodavatelů
 • svatba na podzim bude originální a pro hosty neočekávaná
 • podzimní svatební fotky budou vypadat krásně
 • s dřívější tmou se můžete těšit ze světýlek mnohem déle

Fotoeditoriál Podzimní mámení: svatba s vintage nádechemČtěte také: Fotoeditoriál Podzimní mámení: svatba s vintage nádechem

Podzimní svatba – nevýhody

 • nevyzpytatelné počasí (což nemusí být na škodu a šikovný fotograf z něj může udělat dokonce přednost)
 • musíte se tepleji obléci
 • musíte počítat i s dekami pro hosty a teplými nápoji

svatební výzdoba

Co si obléci na podzimní svatbu

Toto roční období je počasí malinko nevyzpytatelné a nemůžete počítat ani s vysokými teplotami. Když se zadaří, bude svítit sluníčko a budete mít příjemnou teplotu, doporučujeme ale počítat i s chladnější variantou. Nevěsty by měly mít po ruce teplejší bolerko, nebo šaty z pevnějšího a teplejšího materiálu, který tolik neprofoukne. Ať se vám líbí šaty bez rukávů sebevíc, na podzim budete rádi za každý kousek oblečení, které vás zahřeje, proto zvolte raději šaty s rukávy.

Do svatebních pozvánek raději hosty upozorněte, ať se tepleji obléknou, ať pak při obřadu nedrkotají zuby. Pro jistotu si vezměte s sebou i deštník, který klidně může střežit jeden z hostů a vytáhnout ho, když bude nejhůř. Na fotkách bude skvěle vypadat průhledný deštník, který spolu s kapkami deště vytvoří krásný detail.

Halloweenská podzimní svatba v odstínech oranžovéČtěte také: Halloweenská podzimní svatba v odstínech oranžové

Svatební dekorace pro romantickou atmosféru

V tento čas převládají barvy jako zlatá, hnědá, oranžová, rudá nebo švestková. Pokud se rozhodnete pro přírodní styl, můžete se inspirovat přírodou a při procházce nasbírat popadané kaštany, šišky a uschlé listy. Ty pak vkusně zakomponujte do výzdoby.

Pokud však milujete elegantnější styl, zvolte švestkovou nebo rudou v kombinaci se zlatou nebo olivově/smaragdově zelenou. Sem tam můžete použít granátová jablka, zlaté vysoké svícny, břečťan nebo eukalyptus.

Pokud plánujete i nějaké to posezení venku nejen pro kuřáky, připravte jim na viditelné místo košík s dekami, ať se do nich mohou zachumlat, až padne tma. Nešetřete ani se světýlky, lucerničkami a svíčkami, které nechte rozzářit ve svícnech.

výzdoba stolu

Sezónní menu plné delikates

Kdo by neodolal vynikající smetanové dýňové polévce, teplému svařáku nebo švestkovému koláči? Všechny tyto dobroty totiž můžete zařadit do menu a věřte nám, že je hosté zaručeně uvítají. Oblíbené makronky můžete rovněž ladit do podzimních barev a když je naaranžujete na etažér, budou i krásnou dekorací.

Podzim bývá sice chladný a deštivý, ale stejně tak dokáže váš svatební den naplnit nádhernou romantickou a kouzelnou atmosférou, kterou jiná období neumí.

svatba na podzim