Máte na sobě jedny z nejkrásnějších šatů v životě, jste profesionálně nalíčená a učesaná a máte zaplaceného uměleckého fotografa. Čeho se obávat, že? I ten nejšikovnější fotograf ale může pouze zachytit to, co je před ním. Nic víc, nic míň. Takže pokud máte strach, že budete na fotkách ztuhlá jako prkno, nebo skončíte s křečovitým úsměvem, přečtete si následující rady od fotomodelek.

1) Perspektiva funguje i ve svatební fotografii

Ano, i tady funguje, že co je dál od objektivu, vypadá menší. Modelky proto radí mírně se natočit bokem k objektivu a přenést váhu na vzdálenější nohu. Nejen, že bude váš zadeček působit menší, ale tento postoj vám i vytvaruje krásné křivky ve svatebních šatech. Stejně postupujte i s jinými částmi těla, které chcete schovat. Pokud stojíte natočená, dávejte si pozor, aby byly obě ruce na fotografii vidět.

Svatební fotografie, bez kterých se na svatbě neobejdeteČtěte také: Svatební fotografie, bez kterých se na svatbě neobejdete


Části těla, které jsou blíže k objektivu se budou zdát větší.

2) Pohledné průhledy na fotkách udělají divy

Snažte se na všech svatebních fotografiích vytvořit mezi tělem a pažemi malý prostor, kterým bude vidět krajina za vámi. Nejen že si nebudete připadat tak prkenně jako s rukama u těla, ale tento trik pomůže celé fotce k trojrozměrnosti a vaši postavu opticky rozdělí. Nikdy nestůjte tělem přímo k fotoaparátu, ale natočte se vždy alespoň trochu bokem, budete vypadat štíhlejší. Naopak úplný profil většině lidí nesluší, protože tato poloha dá vyniknout nejen poprsí a zadečku, ale také bříšku, což není příliš žádoucí.

6 způsobů jak zakomponovat fotografie do svatebního dneČtěte také: 6 způsobů jak zakomponovat fotografie do svatebního dne


Nechávejte mezery mezi tělem a rukami.

3) Dlouhý krk je znakem elegance a vznešenosti

Pokuste se stát rovně a tlačit ramena od hlavy. Zdání delšího krku vám dodá výšku, eleganci a budete působit křehčím dojmem. Tento fígl použijte také u sedících a ležících fotek, při kterých máme tendenci se hrbit a zvedat ramena. Pokud se navíc posadíte rovně a zakroužíte rameny co nejvíce dopředu a dolů, objeví se klíční kosti, které jsou teď tak módní u profesionálních modelek.

Překvapte ho fotografiemi ve stylu BudoirČtěte také: Překvapte ho fotografiemi ve stylu Budoir


Nehrbte se, naopak držte dlouhý krk.

4) Ruce hrají prim a baletky vás naučí jak na to

Pokud bude fotograf fotit fotky z blízka, základem je perfektní makeup a upravené nehty. Na portrétech je totiž vidět každý detail. Dalším pravidlem pro focení portrétů jsou ruce. Snažte se je do fotografie přirozeně zakomponovat, aby nevypadaly useknuté. Hrajte si s vlasy, přejíždějte po krku, nebo si vezměte do ruky nějakou rekvizitu jako například kytici, nebo vějíř.

Tip redakce: Ruce se snažte držet tak, aby na fotce byla hrana dlaně, ne dlaň samotná, nebo hřbet ruky. Vaše ruce tak budou vypadat krásně jemně. Prstoklad je také důležitý. Nemějte ruce nikdy křečovitě skrčené ani natažené. Ideální je průprava z baletu, nebo laicky řečeno prostřední poloha mezi natažnými a skrčenými prsty.


Zaměřte se na elegantní držení rukou.

5) Na každé fotografii jiný výraz a úspěch je zaručen

U portrétů se zaměřte na výrazy obličeje. Zkuste vypadat na každé fotografii jinak, abyste měla z čeho vybírat. Vyzkoušejte například lehký úsměv, smích i svůdný pohled. Pokud máte pocit, že určitě nedokážete vypadat pokaždé jinak, myslete při každé fotce na něco jiného. Jednou na svatební noc, jindy na rodiče, nebo někoho blízkého. Pokud chcete vyzkoušet i vážnou tvář, myslete na spolužačku, která vám celou střední pila krev. Vyvarujte se ale úplného profilu tváře, který se většině lidí nelíbí.

Zkuste se na každé fotce tvářit jinak, z momentek jsou krásné fotky.

6) Tvář ze všech úhů – lepší svatební fotografie

Zkuste experimentovat také s různými úhly tváře. Skloněná hlava se sklopenýma očima z vás udělá stydlivou princeznu a pokud oči otevřete a podíváte se mírně nahoru budete mít svůdný pohled. Můžete také povýšeně zvednout bradu a vypadat vznešeně jako ledová královna. Vždy ale dejte pozor, abyste hlavu nikdy nezvedla příliš vysoko. Zaprvé se z vašich očí stanou štěrbiny a za druhé vám bude vidět do nosu, což nevypadá moc hezky. Hlavně si celé focení užijte a poslouchejte pokyny fotografa. Vaše fotky vám budou závidět všichni známí.

Výběr svatebního fotografa: 5 tipů, jak najít toho pravéhoČtěte také: Výběr svatebního fotografa: 5 tipů, jak najít toho pravého


Střídejte výrazy a pózy.