http://www.flickr.com/photos/shimelle/5143113340/sizes/m/in/photostream/Fotografie jsou jako vzpomínky, které si ale uchováte navždy. Rozhodnete-li se pro jakýkoliv styl svatby, pravděpodobně si budete chtít těchto vzpomínek vytvořit co nejvíce. Ať už proto, že chcete jednou mít co ukazovat vnoučatům, fotografie na svatbě pojmete jako nenásilný způsob seznámení svatebčanů, nebo budete pomocí obrázků vyprávět milostný příběh novomanželů, pojďte se teď s námi podívat, kde vaše vzpomínky vyniknou nejvíce.

1)Rozlučka se svobodou na fotografické téma

http://www.flickr.com/photos/72213316@N00/6335001393/sizes/m/in/photostream/Už před svatbou můžete využít fotografie jako zdroj zábavy pro vás i pro vaše družičky. Co takhle například uspořádat rozlučku, kam každá z vás donese něco spojeného s fotkami? Může se jednat o fotoaparáty, polaroidy, rámečky na fotky, koláže starších fotografií, nebo třeba jen zarámované fotografie vás a vašeho přítele. Nebo pojměte rozlučku jako celodenní zkrášlovací proceduru, která povede ke společnému focení profi fotografem. Skupinové focení s vašimi holkami si nejen maximálně užijete, ale zároveň se můžete nechat učesat a nalíčit, abyste potom večer mohly vyrazit na party s plnou parádou.

2)Přivítání před obřadem ve vaší tišší podobě

http://www.flickr.com/photos/judemasti/4055220083/sizes/m/in/photostream/Pokud máte krásné fotografie ze zásnubního focení, nebo jinou párovou fotku, kterou byste se rádi pochlubili, zkuste ji vystavit před obřadní síň ve velkém. Nezapomeňte však, že tahle fotografie bude to první, co hosté na svatbě uvidí a měla by proto navozovat a de facto uvádět styl svatby. Nebojte se proto experimentovat například s rámem, balonky, které k ní budou uvázané, nebo k fotce připojte srdečné přivítání pro hosty.

3)Fotoaparáty kam se podíváš

http://www.flickr.com/photos/magickevin/7346538974/sizes/m/in/photostream/Jistě chcete mít ze svatby co nejvíce fotografií a váš fotograf je také jenom člověk, takže jak na to? Nakupte levné jednorázové fotoaparáty, nebo polaroidy a nechte jeden na každém stole. Tímto způsobem bude moci každý z hostů zachytit jeho oblíbený okamžik tak, jak ho vidí jen on. Fotoaparát také skvěle funguje jako rozptýlení pro děti. Rozdejte jim jejich vlastní foťáček a možná se budete sami divit, že nejen že o nich celý den nebudete vědět, ale kvalita fotografií bude kolikrát na lepší úrovni než u dospělých (hlavně s přibývajícími hodinami :)).

4)Fotobudka pro šílené fotografie, které jste vždycky chtěla

http://www.flickr.com/photos/flygraphix/5049859192/sizes/m/in/photostream/Ano, stejně jako většina nábytku, který ve svatební den použijete i fotobudka se již dnes dá zapůjčit a dovézt prakticky kamkoliv. Když ji na hostině postavíte do kouta a počkáte, jistě kolem ní postupně začnou kroužit zájemci o sérii bláznivých fotek. Ideální je nechat někde v dosahu i propriety, se kterými budou fotky ještě šílenější. Může se jednat například o obrovské brýle, klobouky, péřové boa, nebo jen bílé destičky a fixy, aby vám svatebčané mohli zanechat vzkaz, či přání. Takovéto fotky se budou také skvěle vyjímat ve vaší knize hostů, která by dnes už neměla chybět na žádné svatbě.

5)Promítání společných fotek během proslovů

http://www.flickr.com/photos/wonderlane/3203329854/sizes/m/in/photostream/Dejte dohromady vaše společné fotky od začátku vašeho vztahu, nebo ještě lépe – vyhrabejte fotoalba z dětství a staré fotky z Facebooku a sestavte vtipnou sérii fotografií ve stylu Tak jde čas. Nejen, že dáte všem hostům možnost poznat vás i váš vztah od začátku do konce, ale zároveň tento minifilm bude tvořit báječné pozadí všem proslovům a dokonalé téma k rozhovorům při svatebním obědě.

6)Poděkujte hostům personalizovaně

http://www.flickr.com/photos/castlenes/5874241193/sizes/m/in/photostream/A stejně jako jste s fotografiemi svatbu ostartovala, bude jen stylové, když s fotografiemi i skončíte. Až po svatbě dostanete veškeré fotografie od fotografů, příbuzných i hostů, dejte si práci a najděte jeden obrázek s každým z hostů. Fotografie dejte vyvolat a na zadní stranu napište personalizované poděkování za účast na svatbě a případně za svatební dary. Nejen, že tak splníte svou povinnost, ale navíc i svým hostům předáte krásnou vzpomínku na společně strávené šťastné chvíle.