Vzpomínáte, jak jste si s kamarádkami kreslila přání a obrázky do památníku? Jak jste zvědavě listovala, abyste objevila nejnovější kresbu? Můžete  po svatbě se stejným nadšením odhalovat i přání od svatebčanů. Kniha hostů je typicky kniha, sešit nebo album, kam se každý z hostů  podepíše a přidá komentář ke svatbě, radu do života, nebo věnování novomanželům.

Knihu hostů dolaďte podle stylu svatby

Kniha hostů může mít ale daleko víc podob, než zdobená vazba s fotkou na deskách. Využijte svého svatebního tématu a sjednoťte v tom samém stylu i vaši knihu. Pokud je vaše svatba v retro stylu, můžete si nechat podepsat například vinylovou desku, nebo vintage pohledy. Pro svatbu s tématem knih, nebo novin je dobrý nápad na hostině vystavit psací stroj, kde vám hosté přání napíší. Pro námořnickou, nebo pirátskou svatbu doporučuji vzkazy v láhvi a podobně.

Svatební hry: Top 6 svatebních her ke stažení zdarmaČtěte také: Svatební hry: Top 6 svatebních her ke stažení zdarma


Kniha hostů podle stylu svatby.

Pro kreativní hosty nechte k dispozici fixy i nálepky

Možnosti jsou v tomto případě neomezené. Můžete například dát na hostinu polaroid a hosté ke svému přání přilepí i fotku, nebo kupte v potřebách pro výtvarníky výběr barevných peříček, třpytek a nálepek, aby každý ze svatebních hostů mohl svoje věnování umělecky dotvořit.

Svatební hry: Královský kočár, vtipná hra s alkoholem na svatební zábavuČtěte také: Svatební hry: Královský kočár, vtipná hra s alkoholem na svatební zábavu


Alternativa knihy hostů? Například obraz nebo láhev

Neumíte si představit, že by se vám doma válela ozdobná bichle? I pro vás máme pár tipů. Zkuste například nechat prostor mezi fotkou a rámem kolem vaší společné fotografie, svatební strom s otisky prstů a jmény svatebčanů, nebo hezký moderní talíř s vašimi monogramy a datem svatby, který si vystavíte v bytě.

Pokud vůbec nemáte chuť nic vystavovat je tu ještě možnost nechat si podepsat lahev se šampaňským, která bude připravena na vaše výročí. Stačí trocha fantazie a budete se ke vzkazům ze svatby rády vracet.

Svatební hry: svatební kvíz se zvedáním bot, pravidla hry a seznam otázekČtěte také: Svatební hry: svatební kvíz se zvedáním bot, pravidla hry a seznam otázek


Kam umístit knihu hostů na svatbě?

Vyhraďte vaší knize hned u vchodu na hostinu  samostatný stůl vyzdobený do tónů svatby.  Tento zajímavý detail na svatbě hosty nejen zabaví, ale je to také výborné téma ke konverzaci mezi lidmi, kteří se neznají při čekání na oběd. Vyrobit Knihu hostů zvládnete i sama za pár korun. Jak na to se dozvíte v našem dalším článku.