Některé páry si v den svatby vyměňují dárky. Často to jsou šperky nebo například parfém pro nevěstu, ale co dát ženichovi? Určitě z vlastní zkušenosti víte, že vymyslet pánům dárek ze kterého budou nadšení není vůbec jednoduché. S budoárovými fotografiemi je tento efekt zaručen.

Jak vypadá Budoir?

Budoir, neboli česky Budoár je styl fotografie, která vypadá sexy, ale nikoliv vulgárně. Většinou se fotí v luxusních hotelových pokojích, kde můžete být tak odvážná, jak si přejete. Od fotek v upnutých džínách a tílku, přes spodní prádlo až po umělecké akty. Hlavní charakteristikou tohoto druhu fotografií je však přirozené měkké světlo a nenucené pózy.

Výběr svatebního fotografa: 5 tipů, jak najít toho pravéhoČtěte také: Výběr svatebního fotografa: 5 tipů, jak najít toho pravého


Sexy ženské focení v hotelovém pokoji nebo útulném ateliéru.

Co vzít s sebou na focení budoir?

V den focení byste si měla zabalit několik druhů oblečení, bot a rekvizit. Vezměte si to, v čem se cítíte svůdná a sexy. Kromě oblečení je dobré vybrat také ladící doplňky. Nebojte se ani výrazných šperků, které nenosíte každý den, nebo máte pocit, že jsou moc nápadné – při focení je dovoleno vše.

Tip redakce: Pokud máte, zabalte si i různé rukavice, kloboučky, sluneční brýle, nebo například punčocháče a podvazky. To samé platí o botách, pokud máte nějaké, které se bojíte nosit kvůli příliš vysokému podpatku jsou na focení perfektní.


Na focení si vezměte doplňky, sexy oblečení i vysoké podpatky.

Líčení, účes a příprava na focení

Určitě je dobrý nápad se pro tuto příležitost nechat profesionálně nalíčit a učesat. Ceny se pohybují od několika stovek korun a máte jistotu, že vypadáte perfektně a že váš drahý bude nad fotkami přímo slintat. Před samotným focením je dobré pít hodně vody (alespoň o litr více než jste zvyklá), dlouho spát a vynechat alkohol. Pokud se chystáte na nějaké změny účesu, ke kosmetičce nebo na depilaci, naplánujte si focení alespoň tři dny poté, aby vaše pokožka nebyla podrážděná a zarudlá.

Jak vypadat krásně na svatebních fotografiích? Pózujte jako modelkaČtěte také: Jak vypadat krásně na svatebních fotografiích? Pózujte jako modelka


Využijte příležitosti a nechte se profesionálně nalíčit.

Průběh focení a pár rad

V den focení se dostavíte na domluvené místo, kde se setkáte s fotografem. Ten pak bude nějakou dobu připravovat „scénu“, což vám dá čas se v klidu převléknout, připravit a uklidnit.

Tip redakce: Není od věci si k focení otevřít láhev vína, nebo šampaňské, ale nepřehánějte to. Určitě si vybavíte, jak vypadáte na fotkách po lahvince vína. Jako dopping bez vedlejších účinků zvolte naopak hudbu. Vezměte s sebou na focení svůj oblíbený playlist a uvolněte se.


Fotograf vás bude během celého focení povzbuzovat a radit vám, abyste na fotkách vypadala co nejlépe. Vyzkoušejte focení v posteli, u okna, v koupelně i na podlaze, ale hlavně se dobře bavte, z výsledných fotek to bude vidět.
Vyzkoušejte všechny své představy a dobře se bavte.