Zatímco si nevěsta zkouší šaty už několik měsíců dopředu, vybírá nejrůznější detaily a doplňky, ženich často nechává svůj outfit na poslední chvíli. Přitom jeho vzhled je v tento den stejně důležitý jako vzhled samotné nevěsty. Udělali jsme průzkum a sepsali ty nejoblíbenější svatební doplňky pro ženicha, se kterými rozhodně zaujme!

nevěsta a ženich

Než se pustíme do samotných doplňků, je nutné si uvědomit, že není dobré kombinovat více detailů najednou. S jedním či dvěma budete působit elegantněji, upraveně, a váš vzhled nebude nic rušit. Pokud patříte mezi ty muže, kteří se v tomto směru příliš nevyznají nebo si neví v záplavě článků a inspirace rady, nepouštějte se do toho sami. V klidu to proberte s nevěstou a slaďte oba outfity do jednoho stylu. Není nic horšího, než v den svatby zjistit, že nevěsta je oblečena do elegantních svatebních šatů a ženich přišel neplánovaně v kravatě se svými nejoblíbenějšími postavami z kresleného seriálu.

Vázanky

Nevěsta se zamilovala do pudrově růžové barvy a vy nyní tápete nad tím, kde sehnat kravatu ve stejném odstínu? Pamatujte na to, že kravata by především měla odrážet osobnost ženicha a dokonale ladit se svatebními šaty. Nemusíte chodit s růžovým ubrouskem a hledat přesný odstín kravaty, vyberte si klidně o několik odstínů tmavší, případně vzorek, ve kterém se růžová objevuje. Pokud vás čeká velmi formální a elegantní svatba, doporučujeme anglickou kravatu, neboli regatu. Tento nepatrný detail změní během chvilky celkový vzhled a ženicha povýší o úroveň výš.

folklórní kravata

Kapesníčky do saka

Hosté nemusí upírat svůj zrak pouze na nevěstu, strhněte pozornost i na sebe a vsaďte na kapesníček do saka! Barevným a hravým kapesníčkem máte šanci vyjádřit svou osobnost, vtip a můžete si být jistí, že také bude tématem k rozhovoru. Kapesníček v saku bude všem na očím, proto jeho výběru věnujte velkou pozornost. Pokud jde o materiál, vybírejte takový, který bude z odlišného materiálu, než je samotné sako. Hedvábí bude vždycky tou správnou volbou! Ani zde nemusí být barevně ve stejném odstínu, jako je celá svatba, dokonce ani ve stejném odstínu, jako je kravata. Pokud budete mít formálnější a jednotnější svatbu, pak odstín sjednoťte, v ostatních případech si můžete vybírat.

Jednobarevný kapesníček nejlépe v bílé barvě a s prezidentským stylem vázání, bude doplňovat výraznou korsáž či pin na klopě saka. Vždy důkladně promýšlejte, zda se budou jednotlivé detaily doplňovat a zda to nebude působit příliš přeplácaně nebo nedejbože lacině.

ženich

Jehlice (pin) do saka

Ať už vás čeká extravagantní nebo elegantní svatba, je jehlice do klopy ideálním doplňkem. Navíc ji využijete klidně i po svatbě, až se svou manželkou půjdete na večeři nebo do divadla. „PIN je ozdoba do klopy saka. Je podobná korsáži, ale oproti ní je látková a můžete ji nosit opakovaně. Myslete na to, že PIN se připíná do levé klopy saka nahoře u knoflíkové dírky.“ říká Tomáš Holanec, spolumajitel PřipniPIN.cz

Rozlučka se svobodou pro ženichaČtěte také: Rozlučka se svobodou pro ženicha

Manžetové knoflíčky

Tak, jako nevěsta vybírá náušnice, které se budou hodit k šatům, ženich vybírá i manžetové knoflíčky. Je to sice malý detail, kterého si ženich ani nemusí za den všimnout, ale rozhodně si ho všimnou hosté. Jakožto jeden ze dvou nejdůležitějších lidí by měl na svatbě vypadat o něco lépe než obvykle, elegantně, sofistikovaně… K tomuto účelu poslouží manžetové knoflíčky dokonale. Můžete si na ně nechat vyrazit den vaší svatby a mít je na památku, vybrat zdobnější pro jednodušší oblek nebo minimalistické.

Výběr manžetových knoflíčků začíná u výběru francouzských manžet. Ujistěte se, že barva manžetových knoflíčků ladí s oblekem a především s doplňky nevěsty.

Opasky a šle

Rozhodnutí, zda si vzít opasek nebo ne, záleží na tom, jak dobře vám padne oblek. Pokud vám padne skvěle, opasek není nutný, ale jestli jsou vám kalhoty v pase maličko větší, raději si ho vezměte. Doporučujeme jednodušší, kožený a kvalitnější. Spona opasku by měla být ve stejné barvě, jako ostatní doplňky. Jestliže máte za lubem smoking, pak pásek nepotřebujete, zde totiž přichází na řadu smokingový pás.

kšandy

Šle nebo také kšandy jsou skvělým oživením ženichova vzhledu. Spolu s motýlkem se hodí spíše pro ležérní boho či retro svatby. Na Pinterestu najdete spoustu krásných svatebních fotografií, kde má ženich současně šle i pásek, avšak vy se rozhodněte pouze pro jedno. Obojí totiž plní stejnou funkci, a tak není nutné mít tyto dva doplňky. Šle by měly viset přímo z ramen k pasu a není vhodné je kombinovat s vestou. Nejlépe se tak hodí k bílé košili s vykasanými rukávy.

Zapojte ženicha do příprav svatby! Dejte mu úkoly, které ho budou bavitČtěte také: Zapojte ženicha do příprav svatby! Dejte mu úkoly, které ho budou bavit

Doporučujeme ženichům i jejich mládencům, aby volili pro své obleky a doplňky stejné obchodní řetězce a prodejce, docílíte tak určité sjednocenosti. Nenechávejte svůj oblek na poslední chvíli, nevěsta si dává tolik záležet, aby ve svatební den byla nejkouzelnější a nejpůvabnější ženou široko daleko a vy nyní máte know-how na to, abyste jí byl v patách.

romantická svatba