Váš miláček si možná myslí, že tím, že se konečně vyjádřil a romanticky vás požádal o ruku, pro něj plánování svatby končí. Říká si, že je to váš den, tak si ho naplánujte, jak chcete a on pak dorazí na místo obřadu v obleku a ve správný moment řekne své ano. Po tomhle vyčerpávajícím výkonu se půjde dobře najíst na hostinu, dá si svatební dort (vůbec netuší, jakou má barvu), a pak se se svou krásnou novomanželkou odebere do hotelu nebo domů, kde s ní stráví noc plnou vášně.

https://www.flickr.com/photos/kristaphoto/4746937776

Na svatbu jsou třeba dva – nebuďte v tom sama

Možná trochu přeháním, ale to nic nemění na tom, že někteří pánové si myslí, že se z plánování svatby vyvlečou. Nenechte je! Ano, asi s vámi nebudou vybírat svatební šaty a květinovou výzdobu budete muset taky rozhodnout vy, ale je spousta témat, kde můžete nechat své miláčky, ať se vyřádí. Koneckonců, je to i jejich svatba:)

https://www.flickr.com/photos/26023255@N03/8612002388

Plánování svatby se ženichem 101

Tak zaprvé je důležité, aby s vámi probral seznam hostů a rozpočet na svatbu. Začněte tím, že se domluvíte, kolik byste chtěli na svatbu utratit. Od toho odvoďte, jestli se bude jednat o velkou nebo malou svatbu a pak začněte přemýšlet o seznamu hostů. Nechte ho, ať se vyjádří ke každé kamarádce a tetičce, abyste náhodou nepozvala někoho, koho nemůže ani cítit. Stejně tak zkontrolujte vy jeho seznam hostů. Nechcete přece, aby se na obřadu objevila jeho ex, nebo kamarádka jeho vzdálené sestřenice, kterou jste v životě neviděla.

https://www.flickr.com/photos/sweenpole2001/7154731779

Historická svatba nebo růžové fru fru? A ptala jste se ženicha?

Další rozhodnutí, ke kterému potřebujete ženichův souhlas, je téma svatby. Dobře, barvy asi nechá na vás, ale pokud budete chtít udělat svatbu v námořnickém stylu, nebo v den svatby zjistí, že se má obléknout do fraku na historickou svatbu, možná nebude úplně nadšený. To, že vy milujete éru Ludvíka XIV ještě neznamená, že on taky. V rámci spokojeného manželství byste to s ním tedy měla minimálně konzultovat. To samé platí i pro barvy. Myslete na něj, a pokud sníte o růžovoučké hostině, řekněte mu to dopředu, a možná v zájmu vyvážení mužského a ženského elementu zapřemýšlejte o tmavší doplňkové barvě (co třeba námořnická modrá nebo moderní šedá?).

https://www.flickr.com/photos/greyworld/6182722733

Svatební auta jsou revírem ženichů, on vám do šatů také nekecá 🙂

Téma, ke kterému bude mít váš nastávající hodně co říct je doprava. Klidně mu svěřte celé plánování přesunu hostů na obřad a z obřadu na hostinu. Ať zjistí, kde se dá parkovat, jestli v den svatby nebude ve městě nějaká akce, která by se musela objíždět a ať objedná limuzínu nebo Rolls Royce. Může také vybírat líbánky, zatímco vy budete obstarávat dort a obíhat květinářky. Domluvte se na destinaci a zbytek už nechte na něm. Pánové se vyžívají v tom, že srovnávají ceny a nabídky a hledají levnější a lepší alternativy. Budete překvapená, jak zodpovědně se k tomu postaví.

https://www.flickr.com/photos/flowerfactor/5526968730

Akční ženich? Zapojte ho naplno a obdivujte 🙂

Samozřejmě ho můžete zapojit i do jiných aktivit spojených s organizací svatby. Než zaplatíte zálohu, vezměte ho na místo, kde se bude konat hostina a klidně domluvte ochutnávku dortu a svatebního menu tak, aby se mohl zúčastnit. Jednotlivé svatební akce ale plánujte s odstupem času od sebe, aby neměl pocit, že se jeho svět točí jen kolem svatby.

https://www.flickr.com/photos/jmoorecoll/8034030698/in/photolist-7fpmug-bb8juc-927BHY-8FhEJK-cXYUGY-iad6iz-abx1vB-dUzWup-deWvqE-4RHn5B-9ZcW3z-ci1nBQ-dUurm9-X7P3T-82nJJx-pRMC8L-8bCgyQ-5AbzBg-i9xVLC-aZKjCe-7CRXq6-fKJCiw-9WLhTX-9qeibs-9WJCwM-4VbfLF-dc6aRE-6WoBX1-ftc8pU-7C4EA1-6dShR2-83FRT8-arziEB-eYvjL8-anvydh-948ujU-iacEDM-9WuVxD-bMs2Tt-nomNHg-b9ZY7x-arBW2j-fqf3Wb-945roa-fqemnL-8U3QSd-6uYaqQ-A8XFW-bchPJ6-9JzMF3

Lepší ženich v hrsti, než svatba na zámku

A poslední rada na závěr: Buďte k němu milá a věnujte se mu. Vím, že budete mít plnou hlavu jiných starostí, ale váš nastávající nemůže mít pocit, že dáváte přednost svatebnímu dortu před večerem s ním. Jinak by mohl ještě litovat, že vás vůbec o tu ruku žádal.