Když jsem před necelým rokem narazila na hotel Cathedral Prague Apartments, měla jsem jasno, musíme tam uspořádat focení. Dlouho jsem tenhle úlovek schovávala mezi záložkami a vždycky jsem doufala, že bude čas a možnost ho využít na focení nějakého elegantního modro fialového fotoeditoriálu s nádechem Francie. Nevím totiž proč, ale tohle místo mi připomíná Provance. Jenže ono ne a ne se podařit.

Svatební stůl je doplněný železnými židlemi.První pohled v apartmánu v centru Prahy.

Krásné místo přímo u staroměstského náměstí

Už jsem na toto krásné místo přímo uprostřed Prahy skoro zapomněla, když si můj kolega a zároveň fotograf, Ondřej Fendrych, postěžoval, že by potřeboval nafotit nové propagační fotografie. Ale jak už to bývá, času je málo, a tak kovářova kobyla chodí bosa. V tu chvíli se mi nad hlavou rozsvítila ona pověstná žárovka, já prohledala své záložky a ukázala apartmány Ondrovi, kterého celý nápad s francouzskou svatbou natolik nadchl, že jsme si ještě ten den stanovili termín a začali s přípravou focení.

Svatební přípitek na hostině.

Svatební dream team v akci

Oslovila jsem návrháře, vizážistku i floristku a k mému překvapení všichni souhlasili. Na focení se tedy sešel doslova dream team složený z nejlepších dodavatelů svatebních služeb a já jsem z celé spolupráce odjížděla úplně nadšená. Ale o tom až za chvilku.

Svatební focení na nábřeží Vltavy.

Francouzská elegance v centru Prahy

Jak už jsem psala výše, tématem byla Provence, nebo francouzský venkov. Inspirací tedy byly hlavně květiny, kameje, zlaté a stříbrné doplňky a hlavně elegance, která bude vypadat bezchybně v roce 2017 i o deset let později. Protože jsem ale nefotili ve Francii, nýbrž v samém centru Prahy, byla by neskutečná škoda nepokusit se zachytit kouzlo našeho hlavního města.

První tanec na schodech Rudolfina.

Časné ráno v historické metropoli

S fotografem jsem se tedy dohodli, že naše focení začne brzy ráno, abychom se vyhnuli davům turistů. A myslím opravdu brzy. V 5 ráno jsme začali líčit a česat modelku a od půl 7 už se fotilo u Rudolfina. Já tedy rozhodně nejsem ranní ptáče, ale adrenalin udělal své a nezaspala jsem a v 5 ráno jsem stepovala u bytu modelky, kde probíhala příprava. 🙂

Ležérní svatební účes s modřenci.

Ležérní zapletený drdol je très chic

O vizáž a hairstyling se postarala šikovná vizážistka Nikola Fizková. Naším cílem bylo zdůraznit krásu modelky bez toho, aby vypadala „zmalovaně“. Nikola proto vytvořila modelce z blonďatých vlasů volnější zapletený drdol s několika uvolněnými prameny a ozdobila ho pouze několika květinami.

Přirozené svatební líčení.

Přirozený svatební make-up bez zbytečných vrstev líčidel

Co se týče make-upu, drželi jsme se přirozeného looku. Modelka by měla působit svěže a mladistvě. Pleť vizážistka hydratovala krémem a sjednotila podkladovou bází, oči zvýraznila tenkou linkou podél řas a na rty nanesla světle růžovou rtěnku.

Ženich, nevěsta a malý chlapec na svatbě.

Nádherné svatební fotografie pro reálný pár

Když už jsme u těch modelů a modelek. Možná jste si všimli, že poslední dobou dáváme před profesionálním modelům přednost skutečným párům. Na focení se k sobě více mají a výsledné fotky jsou pak mnohem přirozenější. Stejně jako u předchozích focení jsme tedy na náš Facebook Vše o svatbě publikovali soutěž o focení, kde se mohou hlásit páry z celé ČR.

Portrét nevěsty před svatbou.

Blonďatá sympatická modelka nikol v roli nevěsty

Jaké bylo naše překvapení, když se pár dní před koncem soutěže mezi fotkami objevila fotka nádherné mladé rodinky z Prahy. Slečna Nikol byla blonďatá, z čehož byl nadšený fotograf a zároveň vypadala sympaticky, o což se snažíme ve všech fotoeditoriálech.

Ženich si obléká kšandy před obřadem.

Ženich honza s uhrančivým pohledem

Její přítel Honza byl naopak „kus chlapa“, což pro nás bylo důležité, aby na fotografiích modelové nevypadali jako teenageři. Tuto mladou rodinku doplňoval ještě malý, asi dvouletý blonďatý andílek Noel. A měli jsme vybráno. Až na místě jsme se dozvěděli, že oba modelové profesionálně fotí, což byla jen třešnička na dortu.

Bledě modrý dvoupatrový svatební dort s 3D kytičkami.

Pomněnkový svatební dort s 3D zdobením

A když už jsme u toho dortu. Měli jsme obrovské štěstí, že se naše focení zalíbilo Pavlíně z cukrárny Kloboučkovic dortíky. Kontaktovali jsme ji sice na poslední chvíli, protože nám předem oslovená firma na poslední chvíli focení odřekla, ale Pavlína byla úžasná a vytvořila nádherný bledě modrý svatební dort s 3D jedlými květinami.

Francouzský dezert Crouqueambouche.

Typicky francouzský slavnostní dezert Croquembouche

Kromě dortu jsme pro toto focení vytvořili i celý sweetbar. Jeho součástí bylo Croquembouche – typicky francouzský dezert, kdy jsou jednotlivé profiterolky pospojované do elegantní věže a zakuklené karamelovými vlákny.

Sladký bar v modré a fialové barvě.Ženich se stojanem malých dezertů.Ručně zdobené svatební sušenky.Dóza plná pusinek na svatební sweet bar.

Francouzský sweetbar plný sladkých dobrot v modré a fialové

Součástí sweet baru byly samozřejmě i makronky, tartelettky a další dobroty, které neumím ani pojmenovat. Po focení jsme se na dezerty vrhli a věřte mi, že chutnají stejně dobře, jako vypadají.

Jak sestavit perfektní sweet barČtěte také: Jak sestavit perfektní sweet bar

Ženich s nevěstou v centru Prahy.Ručně psané svatební jmenovky.

Elegantní moodboard se stal skutečností

Image celého focení byla vytvořena na základě našeho moodboardu, ale Pavlína z Kloboučkovic dortíků při přípravě sladkostí kooperovala hlavně s Veronikou z Frezia Fleur. Společně totiž udaly hlavní tóny celého focení a všechno muselo ladit dohromady.

Svatební kytice z sasanek, šeříků, modřenců a růží.Nevěsta s kyticí a výhledem na Prahu.

Svatební kytice z růží, šeříku i modřenců

Veronika vzala focení do vlastních rukou, a kromě nádherných květin pro nevěstu a korsáže pro ženicha, připravila i květinovou výzdobu místa focení. Mezi květinami se objevoval nejvíce šeřík, růže, modřence, ale také květy jabloně, růže, levandule a mnoho dalších květů, které dohromady vytvářely dojem ležérní elegance.

Svatební výzdoba v modré a růžové na dřeveném stole.Založený svatební stůl připravený na intimní hostinu.Ležérní svatební květinová výzdoba se šeříky.

Luxusní nejen květinová výzdoba

Veronika se ale postarala mnohem o víc. S jejím arzenálem doplňků a dekorací si vzala na starost celý stůl a mě tak odpadlo obligátní nakupování svíček, svícnů a ubrousků. Na moji žádost přivezla také krásné krémové sofa, do kterého jsem se hned zamilovala a mohli jsme tak nafotit uvolněné fotky přímo na ulici v centru Starého města.

Kombinace různých typů porcelánu jdou krásně dohromady.Zlato-stříbrné moderní příbory na svatebním stole.

Kvalitní porcelán dovede každý svatební stůl k dokonalosti

Co jsem naopak na toto focení zapůjčila byl krásný porcelán od Luxury table. Chtěla jsem servis a příbory, které jsou klasicky elegantní, ale skombinovat je tak, že budou působit originálně. To se nám myslím povedlo se skleněným podkladovým talířem od Frezia Fleur, mělkým talířem se šedivým květinovým vzorem a dezertním talířem v barvách fotoeditoriálu právě od Luxury table.

Nevěsta ve svatebních šatech se šifonovou sukní bez vlečky.Letní svatba v centru Prahy.

Svatební šaty od návrhářů celebrit

Nemalou součástí focení jsou i svatební šaty. Já jsem věděla, že na toto focení se spíše než princeznovské korzetové šaty budou hodit rozevláté vrstvy látky s ručně vyšívanými 3D květinami. A kdo jiný v České republice vytváří nádherné zdobené kreace než Poner. Kontaktovala jsem je tedy s prosbou o zapůjčení šatů a oni už se postarali o všechno ostatní. Jakub Poner dokonce fitoval šaty na Nikol sám, protože jsem zůstala v koloně na D1. #milujuceskedalnice

Novomanželé na balkoně nad městem.

Ženich musí mít na svatbě oblek

A protože Poner se specializuje na dámy, ohledně obleku nás odkázali na svou spřátelenou firmu Respect fashion, která nám zapůjčila černý společenský oblek pro modela a základní doplňky.

Doplňky pro ženicha v nebesky modré barvě.

Motýlky, kravaty a knoflíčky pro každého gentlemana

Ostatní pánské doplňky jsem objevila úplnou náhodou při brouzdání po internetu. Skandinávská firma Trendhim, která je ale vlastněná a provozovaná českými majiteli nám ochotně poskytla celou řadu pánských svatebních doplňků od motýlků, kšand, kapesníčků až po jehlice do saka a manžetové knoflíčky.

Modré sandálky pro nevěstu na svatbu.

Modré střevíčky jako pro Popelku

Největším doplňkem nevěsty byly krásné blankytně modré boty na podpatku, zapůjčené od firmy Botovo. Barevné botky už jsem chtěla do fotoeditoriálu zakomponovat hrozně dlouho, ale teprve teď se podařilo a já jsem z nich byla nadšená.

Svatební oznámení a jmenovky v bledě modré barvě.

Na míru vyrobené svatební oznámení

Svatební hostina by ale nebyla kompletní bez papírových detailů jako jsou jmenovky, popisky sweetbaru nebo i samotná svatební oznámení, která vyrobilo Trumade. Jednoduché svatební oznámení s modrou obálkou, která vypadala jako vymalovaná vodovkami s ručně psaným fontem dokonale ladilo s elegantním tématem celého focení.

Detail rukou ženicha a nevěsty s prstýnky.

Vintage snubní a zásnubní prstýnky

Nezapomněli jsme ani na zásnubní a snubní prstýnky pro ženicha i nevěstu (jak se nám dříve u focení stávalo ?). Dva sety zapůjčilo internetové klenotnictví Eppi a musím říct, že prstýnky byly skutečně originální. První souprava byla složená z vintage zásnubního prstenu ze žlutého zlata a jednoduchých snubních prstýnků. Druhou soupravu jsme zvolili v bílém zlatě. Opět nechyběla nadčasová elegance a originální snubní prstýnky vykládané drobnými kamínky.

Ženich se synem v bílém obleku pro děti.

Svatební oblek pro malého chlapečka

Focení se zúčastnil i 18timěsíční Noel, syn modelky. Pro mě to znamenalo přidat k roli koordinátorky ještě dočasnou roli chůvy mezi některými záběry. Úplně jistá v kramflecích jsem si nebyla, ale Noel i já jsme vyvázli bez úhony. Aby měl Noel krásné fotky s rodiči, zapůjčili jsme mu fešácký bílý oblek od Ceremony Kids v Čestlicích.

Nevěsta a ženich v Lobkowiczkém paláci.Svatební focení s labutěmi u Vltavy.Svatební den s výhledem na Pražský hrad.Praha jako na dlani ve svatební den.

Focení s Prahou na dlani

Po začátku focení u Rudolfina a kolem Vltavy, jsme se vydali ke Karlovu mostu a následně už jsme přejížděli metrem na Malostranskou, kde se bohužel nově nedá zaparkovat, takže jsem byla ověšená jako vánoční stromeček. Naštěstí to ale nebylo daleko. Naším cílem byl totiž Lobkovický palác, kde jsme fotili nádherné výhledy na celou jarní Prahu. Teplo sice nebylo, ale alespoň bylo pořádně větrno, takže se Ondrovi podařilo zachytit opravdu krásné záběry vlajících šatů a stuh.

Focení uprostřed Prahy s béžovým gaučem.

Vzpomínky zůstanou na videu ze svatebního focení

Zkrátka bylo to focení jak má být. Plné inspirujících lidí, krásných záběrů a propracovaných detailů, které jsou na fotografiích snad ještě krásnější než ve skutečnosti. A abyste měli ještě lepší představu, jak to celé bylo, David Rajnoch to celé natočil. Podívejte se sami.


Děkujeme všem zúčastněným:

Organizace a koncept: Svatba na úrovni, Fotograf: Ondřej Fendrych, Kameraman: David Rajnoch, Modelka: Nikol Miterová, Model: Jan Havlovic, Malý model: Noel, Vizáž a hairstyling: Nikola Fizková, Lokace: Lobkowiczký palác, lokace na hostinu: Cathedral Prague Apartments, Květiny a styling: Frezia Fleur, Dort a sweetbar: Kloboučkovic dortíky, Svatební šaty: Poner, Oblek pro ženicha: Respect Fashion, Oblek pro Noela: Ceremoni kids, Prsteny: Eppi, Pozvánky a papírové dekorace: Trumade, Boty: Botovo, Porcelán a příbory: Luxury table.cz, Doplňky pro ženicha: Trendhim

Celý tým svatebních dodavatelů pohromadě.