Jaký typ nevěst k tobě nejčastěji chodí a co od profesionálního líčení mohou čekat? Co tě na líčení nejvíce baví?

Nejvíce mě baví samotná práce se ženou, její proměna. Také to, že dokáži podtrhnout na ženě to hezké a pomoci jí najít cestu ke kráse. Nejčastěji ke mě chodí nevěsty co se moc nelíčí a také ty které chtějí mít ve svatební den klid a všechny starosti ohledně krásy nechat na profesionálech.

Myslíš si, že je rozdíl mezi líčením od vizážistky a tím, když se nevěsta nalíčí sama?

Určitě v tom rozdíl je. Svatební líčení toho za celý den musí vydržet opravdu hodně. Musí vydržet stejné 24 hodin ať se děje cokoliv. Nesmí se roztékat, nesmí zanechávat otisky na šatech, nebo třeba na obleku ženicha.  A toto dokáže vydržet pouze profesionální make up.

Kdybys mohla ženám celkově poradit s líčením, co bys jim řekla? Jaké jsou nejčastější prohřešky v líčení?

Celkově se radí těžko, je to velice individuální, každému sluší něco jiného. Kdybych měla jmenovat co nejčastěji vidím na ženách, tak prvním nejčastějším prohřeškem je špatný odstín make upu. Druhý, a to vidím opravdu často, orámování očí tvrdou černou konturou,  špatně nalíčené víčko, nevhodné barvy a slepené řasy.

Nevěsty se nechávají profesionálně nalíčit, aby si ušetřily starosti ve svatební denJak vybrat správný odstín make upu? Má make up nosit každý?

U make upu nevybíráme pouze odstín. Napřed je důležité správně určit typ pleti, čímž se rozumí suchá, mastná, smíšená do sucha, smíšená do mastna, anebo normální pleť, ale tu nemá skoro nikdo. Pak se vybírá odstín, což není snadné, protože je k tomu třeba denní světlo. Neměl by vzniknout velký rozdíl mezi odstínem pleti a krku. Make up by měl být neviditelný a pleť by měla působit přirozeně. Doporučuji nosit make up každé ženě, je to ochrana pleti.

Líčení se ladí buď podle oblečení, nebo barvy očíPodle čeho vybrat odstín očních stínů? Má být sladěný s oblečením?

Oční stíny nejčastěji vybírám podle barvy očí, protože ta je na rozdíl od oblečení stálá, ale někdy ladím i podle oblečení, je to opět individuální. Pokud ke mně třeba přijde žena, která se nelíčí a chce začít, vždy začínáme s líčením podle barvy očí. Pokročilejší žena, která už má více líčidel může kombinovat s oblečením.

Jde zabránit opadávání očních stínů při líčení očí?

Opadávání očních stínů při líčení může být problém ze začátku, než se to žena naučí. Hodně záleží na tom, čím a jak se stíny nanášejí a pak je třeba dávat pozor. Spadnutím většího množství tmavého stínu se může pokazit celá předešlá práce. Méně zkušeným ženám doporučuji raději pod oko přiložit ubrousek. Ženy by se neměly bát používat velké štětce. Když se s nimi naučí pracovat, líčení jde snadněji a rychleji.

Může být nějaká rtěnka opravdu neslíbatelná? Jak na to?

Ano, opravdu to jde, ale je to zase o fixaci. Rtěnka se pak neobtiskne ani třeba na skleničky. Existují různé fígle, které zabrání setření rtěnky a ženy si je mohou přijít ověřit do kurzů líčení, kde je tuto techniku ráda naučím.

Jitka Běťáková
jitka@krasna4ever.cz
Studio Krásná 4ever