1) Na jaké dorty se zaměřujete? A pečete i jiné zákusky?

Nezaměřujeme se pouze na jeden styl dortů. Důležité je, abychom splnili přání  každé nevěsty. Nabízíme jak jednoduše zdobené dorty s živými květinami, tak složitější dorty s krajkou, modelovanými květinami, panáčky a podobně. Kromě tradičních dortů můžeme nabídnout také šikmé dorty, cupcakeky, minidortíky a mnoho dalších sladkostí jako jsou mini dezerty, makronky, koláčky atd… Do našeho repertoáru jsme dále přidali i přípravu celého sweet baru, nebo připravení výslužek podle přání novomanželů. Jsme schopné vytvořit i návrhy svatebního dortu podle stylu svatby, pozvánek, nevěstiných šatů nebo jiné předlohy.

2) Jak probíhá objednávka svatebního dortu? Co všechno potřebujete vědět?

Pořádáme pravidelné i individuální ochutnávky náplní a korpusů vhodných do svatebních dortů v centru Prahy a v Modřanech. Cílem této ochutnávky je aby si pár vybral celkovou příchuť, potah a zdobení dortu pro jimi určený počet osob. Dále se informujeme na dopravu, její čas a uskladnění dortu. A jelikož nenabízíme pouze výrobu svatebního dortu, probíráme s párem i různé jiné možnosti doplnění svatební hostiny, jako například výslužky, mini dezerty, koláčky a jiné sladké a slané dobroty.

3) Jak funguje ochutnávka svatebního dortu? Kolik příchutí snoubenci ochutnají a kolik ochutnávka stojí?

Pár si musí předem zarezervovat čas a místo ochutnávky. Nabízíme cca 10 různých druhů náplní vhodných do svatebního dortu, ale ochutnávky domlouváme předem, takže když má pár nějaké speciální přání, snažíme se mu vyhovět a vzorek dodat na smluvenou ochutnávku. Ochutnávka je zdarma.

4) Jak odhadnout velikost dortu, aby bylo dost pro všechny hosty? Podle čeho se počítá cena?

Každá porce váží cca 180 – 200 g, podle toho se určuje velikost dortu. Tato porce dortu opravdu není malá, takže není nutné se obávat, že by na někoho nevyšlo. Cena se vypočítává podle druhu náplně, potahu a zdobení dortu. Záleží také na tom, jestli jsou na dortu živé květiny, nebo modelované, jestli je dort pouze potažen, nebo se na něm vytvářejí různé krajky, řasení… Také je jiná cena za klasický kulatý dort a za speciální šikmý dort.

5) Jsou nějaké možnosti svatebního dortu pro diabetiky?

Ano i tato možnost tu je. Tento typ dortů sice běžně neděláme, ani jej nemáme v nabídce, ale i toto přání jsme schopni splnit.

6) Jaké jsou trendy ve svatebních dortech? Jaké dorty si nevěsty nejčastěji objednávají?

Co se za poslední dobu změnilo je to, že si lidé začínají čím dál více zakládat i na chuti dortu. Často je to pro ně dokonce mnohem důležitější než celkový vzhled dortu. Poslední dobou se také stávají čím dál oblíbenější modelované květiny jako je růže a pivoňka. Je poptávka po jedlých květinách, které ale musí co nejvíce připomínat živý květ. Co už na druhou stranu vychází z módy, jsou nízké a široké dorty. Nyní je každé patro dortu poskládané z více vrstev korpusů a náplně. Tím pádem je dort užší a vyšší, takže na něm některé ozdoby mnohem lépe vyniknou a dort vypadá celkově honosněji. Nevěsty se také čím dál inspirují zahraničními cukrárnami, a přejí si dorty, které jim navrhneme přímo pro jejich svatbu. Nejčastěji si nevěsty objednávají dorty s krajkou a modelovanými květinami, šikmé dorty a dorty s různými ornamenty. Oblíbené hlavně na léto, jsou také dorty v kombinaci čokolády a čerstvého ovoce.

Anna Magdélena
Anna Baštýřová – šéfcukrářka
+420 734 473 420
annamagdalena@annamagdalena.cz