Spokojený hair a makeup tým s modelkou GabrielouPřed dvěma dny proběhlo focení dalšího fotoeditoriálu svatebního magazínu Vše o svatbě, tentokrát zaměřené na svatební účesy a doplňky. Při tomto focení jsme chtěli ukázat nevěstám, že ať mají vlasy dlouhé, krátké, rovné, nebo kudrnaté, mohou na svatbě vypadat neodolatelně.

O účesy se starala zkušená hairstylistka Adéla NavrátilováVýběr modelek tentokrát probíhal v první řadě tak, aby byly zastoupené všechny délky vlasů. Hledali jsme jednu krátkovlasou, jednu se středně dlouhými vlasy a jednu vyloženě dlouhovlasou modelku. Nakonec jsme oslovili Michaelu a kupodivu se nám mezi modelkami sešly i dvě Gabriely :).

Při focení jsme se zaměřili na velké množství variací jednoho účesu. Bez stříhání, barvení, nebo přidávání příčesků, aby bylo vidět, kolik rozdílných stylů lze na jedné slečně vytvořit. Účesy se pohybovaly na všech úrovních složitosti od „rozcuchu“ po drdoly, takže je můžete zkusit doma sama, nebo si nechat pomoci od kamarádky, či kadeřnice.

Doplňky, doplňky, doplňky...stačí si vybratPři celém focení jsme měli k dispozici desítky nádherných doplňků. Všechny modelky i slečny z produkčního týmu si připadaly jako v ráji při pohledu na barevné korále, vějíře, kloboučky, slunečníky a spoustu dalších drobností, které se měly stát středobodem celého focení.

Samotné focení probíhalo v ateliéru v centru Brna až do pozdních nočních hodin, ale díky neustálému koloběhu modelek a činností neměl nikdo na únavu ani pomyšlení. Modelky se střídaly v pravidelném rytmu: nalíčit, učesat, vyfotit a znovu, a náš fotograf Miroslav Talášek cvakal a cvakal.

Úpravy před focením - každý vlásek musí být na svém místěVe chvilkách volna mezi focením se potom celý tým vrhal na drobné občerstvení ve formě jahod a sušenek, protože, i když to tak často nevypadá, focení je pořádná fuška pro všechny zúčastněné. Když jsme si ale ještě večer v redakci sedli nad náhledy fotek, všechna únava se vypařila, protože máme pocit, že se focení povedlo a fotografie jsou krásné. Již za pár dní se o tom budete moci přesvědčit i vy :).