Už dlouho jsme nepřidávaly žádný návod na DIY a protože tento úžasný a hlavně jednoduchý postup máme v rukávu už nějakou dobu, tady ho máte. S celým fotopostupem jak vyrobit hřebínek do vlasů nám pomáhala Romana z KvětinyRomana. Připravte si tedy své oblíbené květy, plastový hřebínek a pusťe se do toho.

Návod na výrobu hřebínku do vlasů se živými květinami.

Na hřebínek do vlasů budeme potřebovat

Průhledný hřebínek do vlasů (prodává Stoklasa, Svatba Dekor nebo jiné svatební potřeby i v drogerii), zahradnické nůžky, lepidlo na živé květy nebo tavnou pistoli, Viburnum, druh chryzantém s drobnými květy.

DIY: Jak vyrobit věneček do vlasů z umělých květůČtěte také: DIY: Jak vyrobit věneček do vlasů z umělých květů

Co budeme potřebovat na výrobu hřebínku do vlasů.

Postup

Tip redakce: Čím drobnější květy, tím to bude lépe držet. Nedoporučujeme zkoušet s růžemi nebo velkými těžkými květy.

1) Květiny ustřihneme těsně pod květem.

Ustřihněte každou květinu těsně pod květem.

2) Každý z ustřižených květů přilepíme na hřebínek nebo jeden květ na druhý, jak je třeba. Pokračujeme, dokud nejsme s výsledkem spokojení.

4 DIY svatební nápadyČtěte také: 4 DIY svatební nápady


Začněte lepit na hřebínek jednu květinu za druhou.

Tip redakce: Pokud nemáte lepidlo na živé květy, vždy před nalepením květu nechte kapku lepidla z tavné pistole maličko vychladnout, aby se květy nespálily.

Začněte většími květy a následně doplňte menšími.

3) Hřebínek můžeme použít do drdolu, nebo jím připevnit svatební závoj.

Co se na svatbě vyplatí dělat DIY a na co si raději najmout profesionály?Čtěte také: Co se na svatbě vyplatí dělat DIY a na co si raději najmout profesionály?


Celý výrobek můžete dokončit pomocí zeleně.

Tip redakce: Výsledný hřebínek naroste, zabalte do celofánu a přes noc dejte do lednice. Vyndejte ho z lednice až po dokončení účesu a živé květy budou jako právě utržené.

Hotovo - hřebínek do vlasů je připravený.

Vyzkoušeli jste si vyrobit náš hřebínek do vlasů ze živých květin? Pošlete nám fotku svého výtvoru. Moc rádi se pokocháme 🙂