V průběhu příprav svatby budete mít nutkání vzít věci do svých rukou. Samozřejmě vám nebudeme bránit – naopak jsou svatební prvky, u kterých se personalizace a ruční výroba nejen finančně vyplatí, ale také dodá vaší svatbě punc jedinečnosti. Jsou ale i součásti svatby, u kterých je prostě je předat profesionálům. V tomto článku se podíváme na to, které jsou které.

Handmade svatební detaily, které zvládnete lépe než profíci

Svatební oznámení

Pokud chcete, aby se vaše svatební oznámení vyjímalo mezi všemi ostatními v letní sezóně, nejlepší nápad je si vytvořit vlastní. Použijte například fotografie z předsvatebního focení, scrapbookingové techniky nebo třeba videopozvánky. Pokud se rozhodnete pozvánky vytvářet na vlastní pěst, doporučujeme nejprve nasbírat inspiraci (kdo nezná Pinterest, doporučujeme). Buď můžete vytváření pozvánek pojmout jako pohodovou aktivitu po večerech, nebo pozvěte družičky a udělejte si kreativní seanci u nějakého romantického filmu.

Inspirace na originální svatební oznámeníČtěte také: Inspirace na originální svatební oznámení

Ručně vyráběné svatební oznámení má vždy své kouzlo.

Výslužky a dárky pro hosty

Hosté zaručeně ocení péči, se kterou budete vybírat a připravovat malé osobní dárečky a výslužku. Ať už budete pomáhat péct koláče, vybíráte minivínka, nebo se rozhodnete pro jinou drobnost, která udělá radost vašim hostům, vždy by měl dárek odrážet váš vkus a styl svatby. Můžete si vyhrát s etiketami, uvázat stovky titěrných mašliček, nebo napsat osobní vzkaz pro každého hosta. DIY se v tomto případě prostě vyplatí.

Svatební dárky a výslužky jsou vždy originálnější s personalizovanými detaily.

Fotokoutek

Výhodou fotokoutku (ať už originálního pozadí, nebo fotopropriet) oproti ostatním dekoracím a květinové výzdobě je to, že ho můžete připravit dopředu. Stejně jako u výroby svatebních oznámení si můžete z kreativních chvilek pro sebe udělat tradici a vyrábění si užít. Ať už se rozhodnete pro ruční domácí výrobu jakékoliv části svatby, zlaté pravidlo říká, že by jeho příprava neměla za žádnou cenu ukrajovat z vašeho svatebního dne. Jakmile se budete rozhodovat, jestli sundat natáčky nebo pověsit lampiony, nestojí kreativní projekt za to.
Pozadí a propriety do fotokoutku můžete připravit dopředu podle stylu svatby.

Ruce pryč, tady vládnou profesionálové

Koordinace svatebního dne

Můžete být organizační bohyně a mít své lodičky srovnané ve skříni podle barvy a přesto si dovolíme vás odrazovat od nápadu si koordinovat svatební den sama. Profesionální svatební agentury mají svatby v malíčku, každou sezónu jich totiž koordinují několik a jsou proto schopné včas odhalit mezery v plánování a zasáhnout, nebo problém vyřešit. Pokud si budete organizovat svatební den sama, může se stát, že budete 5 minut před obřadem zvedat telefony ztraceným příbuzným, na hostině řešit nevycházející zasedací pořádek a po obědě řešit požáry, které vznikly za vaší nepřítomnosti mezi svatebními hosty. Pokud si chcete svůj svatební den skutečně užít a nic neřešit, předejte mobil družičce a dozor nad svatbou koordinátorce.

4 chyby při organizaci svatby, které dělají všechny nevěsty. Neděláte je také?Čtěte také: 4 chyby při organizaci svatby, které dělají všechny nevěsty. Neděláte je také?

Vy si svůj svatební den máte užívat. Starosti o koordinaci nechte jiným.

Fotografie a video

Někteří snoubenci si myslí, že k hezkým fotografiím stačí kvalitní fotoaparát a krásné prostředí (rozumějte: vy ve svatebních šatech a nazdobený kostel). Bohužel často nestačí. Ačkoliv se dnes za fotografa považuje kde kdo, mezi fotografiemi profesionálů a hobby fotografů je jasně znatelný rozdíl. Profi fotograf totiž umí vyfotit krásné a netradiční fotografie a rozumí nasvícení, kompozici a dalším odborným prvkům fotografie.

Kromě nafocení většina fotografů fotky následně retušuje a třídí, aby se k vám skutečně dostal jen top výběr. Můžete tedy příbuzným ukazovat ucelenou sbírku nádherných fotografií na místo toho, abyste se probírala tisíci fotkami, z nichž bude pravděpodobně 90 % tmavých, přesvícených, nebo rozmazaných.

Pořád si nejste jistá, jestli by vás strýček neudělal lepší fotky za nižší cenu? Máme pro vás argument, který prostě nelze jen tak přejít: jaká je šance, že se profesionální fotograf zapovídá s vašimi příbuznými a propásne zásadní okamžik svatby? A jaká je šance, že se zapovídá váš strýček? … A je to jasné, ne? 🙂

Výběr svatebního fotografa: 5 tipů, jak najít toho pravéhoČtěte také: Výběr svatebního fotografa: 5 tipů, jak najít toho pravého

Profi fotograf netlachá s příbuznými, ale neustále hledá famózní záběry.

Květinová výzdoba

Ano, na rovinu přiznáváme, že květinová výzdoba by logicky šla připravit doma levněji než u květinářky. A pokud máte svatbu v rustikálním, nebo vintage stylu, nebo jste zručná, pravděpodobně by květiny vypadaly i dost podobně. Argumentem v tomto případě ale není výsledný pugét ale čas, který strávíte s jeho přípravou v den svatby.

Aby květinová výzdoba vydržela celý den, je třeba ji připravovat večer před svatbou nebo ve svatební den brzy ráno. Umíte si představit, že ve svatební den v 7 ráno stepujete před velkoobchodem s květinami? U kadeřnice aranžujete květiny? Jak odbíháte od oblékání svatebních šatů, abyste své výtvory umístila na svatební tabuli? Ten stres za to prostě nestojí.

Svatební květiny byste doma zvládla, ale chcete tím trávit svůj velký den?