Pokud milujete květiny, ale děsí vás cena jedné růže v květinářství, nezoufejte. Je několik možností, jak zařídit, aby se vaše květinová výzdoba podobala fotkám na pinterestu, ale bez astronomické cenovky. V první řadě platí – vždy si vybírejte takové květiny, které kvetou v době, kdy máte svatbu. Ušetříte tak za dopravu květin z teplejších krajů, jejich skladování v ledničkách a příplatek za momentální „originalitu“.

Vystavené řezané květiny v květinářství.

Mnohakvěté rostliny vyjdou levněji

Cena květinové výzdoby se dále odvíjí od počtu stonků, nebo stvolů, zkuste tedy vybrat takovou, která má více květů na jednom stonku. Není nutné vytvářet obří květinové dekorace, přes které na sebe hosté neuvidí. Ve většině případů stačí originální nízké vazby. Pokud trváte na bohaté výzdobě, ale nemáte na ni, zkuste například střídat velké a malé dekorace ve stejném stylu, nebo vytvořit nádhernou výzdobu na hlavní stůl a na stoly hostů střídmější vazby.

DIY: Jak vyrobit věneček do vlasů z umělých květůČtěte také: DIY: Jak vyrobit věneček do vlasů z umělých květů

Květinová výzdoba doplněná svíčkami vytvoří intimní atmosféru za pár korun.

Pro wow efekt doplňte květinovou výzdobu svíčkami

Luxusně  působí také kombinace několika málo květů se svíčkami. Ty mohou být buď plovoucí, nebo volně stojící. Svíčky jsou velice levná záležitost, ale jejich efekt je obrovský. Když je navíc postavíte na zrcadlo, bude se plamínek odrážet a působit dojmem ještě většího světla. Není od věci pouvažovat i nad tím, že výzdobu z obřadu přesunete na hostinu, čímž snížíte náklady až o polovinu. Můžete si také vypůjčit rostliny v květináčích, palmy  a dokonce i stromy, které použijete při obřadu, nebo hostině  a  na konci dne vrátíte.

5 skvělých způsobů jak použít svíčkyČtěte také: 5 skvělých způsobů jak použít svíčky

Květinová výzdoba z jednotlivých květin poslouží jako dárky pro hosty.

Dvojitá služba – květiny namísto dárku pro hosty

Další možností je také vytvořit výzdobu hostiny z jednotlivých květin (růží, gerber, nebo kal) v ozdobných vázách. Hosté si pak mohou vzít květy domů místo výslužky. Nebojte se myslet kreativně a jistě přijdete i na jiné způsoby, jak zmenšit náklady na květinovou výzdobu. A pokud květiny vůbec nemáte ráda? Udělejte výzdobu bez květin. Koneckonců je to vaše svatba.

Výslužky pro svatebčany: pozornost od nevěsty a ženichaČtěte také: Výslužky pro svatebčany: pozornost od nevěsty a ženicha