Chystáte svatbu a přemýšlíte, jakou zábavu zvolit pro své hosty, ale i pro sebe samotné a zároveň si zajistit hezkou vzpomínku? V tom případě čtěte dál, máme pro vás totiž pár tipů na vytvoření zábavného fotokoutku! Udělejte si pohodlí a připravte si notýsek, ať si můžete zapisovat všechny nápady, které vám padnou do oka. 

fotokoutek

Fotokoutek na svatbě je skvělá příležitost, jak zabavit hosty v průběhu celého večera. Samotný vzhled můžete ladit do celkového stylu svatby a mít vše do puntíku načančané. Že nevíte, jak takový fotokoutek vytvořit? Zvládnete to levou zadní a během chvilky, na to vemte jed. 

DIY svatební dekorace: Papírové koule pom-pomsČtěte také: DIY svatební dekorace: Papírové koule pom-poms

Jednoduchý svatební fotokoutek

Nemusíte překypovat kreativitou, abyste si vytvořili hezké foto pozadí, stačí vám k tomu jen pár závěsů, barevná záclona nebo zkrátka hezké pozadí přímo v místě svatby. Na internetu si pak můžete stáhnout několik svatebních obrázků pro rekvizity a ty pak nalepit na obyčejnou špejli. Vtipné brýle, korunka, knírek, prsten a nejrůznější nápisy si vaši hosté mohou v průběhu večera různě půjčovat a fotit se s nimi. 

jednoduchý fotokoutek

Svatební fotokoutek z květin

Chcete-li vytvořit romantické zákoutí, pak neznáme romantičtější dekoraci, než jsou květiny. Pro tyto účely se budou skvěle hodit rostlinky, které jen tak neuvadnou, například chryzantémy. Připravte si silon nebo bílý provázek, bílou záclonu na pozadí a několik svazků květiny. Jednotlivé květy ustřihněte a nechejte stonek tak dva centimetry dlouhý. Květiny pak postupně uvažte s asi patnácticentimetrovým rozestupem až na zem. Podle velikosti fotokoutku zvolte tolik pruhů, aby zaplnily celou plochu. 

Na fotografiích takové pozadí bude působit jemně, romanticky a přitom vykouzlí nádhernou atmosféru. Pokud budete chtít ještě o kapku větší romantiku, můžete mezi jednotlivé květinové pruhy připevnit led světýlka. 

fotokoutek z květin

Svatební pozadí ze starých foto rámů

Velmi kreativním řešením jsou pak fotorámečky. A ne jen tak ledajaké! Nejlépe budou vypadat zlaté s originálním rámem, po kterých se můžete kouknout třeba do starožitnictví nebo k babičce na půdu. Hosté si takový rámeček přizvednou a na fotce to bude vypadat, jako by vystupovali z rámu. Když si k tomu ještě nasadí vtipnou barevnou paruku, brýle s korunkami nebo klobouk, věřte, že bude o zábavu postaráno a navíc vznikne krásná vzpomínka.

fotokoutek z rámečků

Čím fotit  na fotokoutku?

Polaroid – fotku vám vytiskne hned a můžete si ji nalepit do svatební knihy s popiskem a věnováním. Nevýhodou jsou dražší náplně, ale garantujeme vám, že to bude stát za to. 

Jednorázový fotoaparát – s tímto pomocníkem si užijete spoustu zábavy. Jeden naaranžujte k fotokoutku, ale doporučujeme ještě minimálně jeden dát na frekventované místo, ke kterému budou mít hosté přístup. Nemusí se tak totiž omezovat pouze na jedno pozadí s rekvizitami, ale pomůžou vám vyfotit momentky z celého svatebního dne. Až budete vyvolávat jednotlivé filmy, bude na vás čekat skutečně překvapení. 

Fotoaparát se stativem – jednou z možností je i fotoaparát se stativem. Vzniknou vám velmi kvalitní fotografie, které si zaslouží být i v rámečku na zdi, ovšem nevýhoda je, že u focení musí být minimálně dva. Jeden bude pózovat a druhý bude mačkat spoušť. Měl by ho mít také na starosti někdo zodpovědný, aby v průběhu bujarého večera nepřišel k úhoně. 

DIY svatební dekorace: Srdíčkové pozadíČtěte také: DIY svatební dekorace: Srdíčkové pozadí

Co s fotografiemi? 

Do alba s nimi! U fotek z polaroidu je to jednoduché, ty se nalepí hned večer do alba a hosté vám k nim mohou napsat krátký popisek. Fotografie pořízené foťákem pak nalepíte do alba, zveřejníte online pro všechny kamarády a známé, ať se na nich můžou najít nebo si ty vyvolené můžete klidně zarámovat. Fotky od fotografa jsou zárukou kvalitních snímků, ale ty nejhezčí fotky vznikají náhodou a k takovým vám dopomůžou i hosté samotní.