Láká vás představa zasněžené krajiny, vůně spadeného jehličí, teplo vycházející z krbu a netradičnost svatby v zimě? To vše se může stát skutečností, je však nutné, abyste si s partnerem pořádně rozmysleli všechna pro a proti a zvážili každičký detail, který s sebou svatba v zimě nese. Rozhodli jsme se vám trošku tohle plánování usnadnit a přinášíme seznam pro a proti, na které můžete narazit. Zachumlejte se do huňaté deky a uvařte si horký čaj, bude tu totiž pěkně štiplavá zima!

zimní svatba

Proč se rozhodnout pro svatbu v zimě?

Volné termíny

Není tajemstvím, že nejoblíbenějšími svatebními měsíci jsou ty letní, které si musíte rezervovat více než rok dopředu. To dokáže pěkně zkomplikovat vaše plánování, obzvlášť, když jste si usmysleli, že se vezmete ještě do konce roku. Zimní měsíce nejsou pro svatbu obvyklé, proto je velká šance, že najdete termín i na poslední chvíli.

Ušetříte náklady

Tento bod se pojí s bodem předchozím. V létě je o termíny doslova rvačka a to se netýká pouze dat a svatebních míst, ale také všech dodavatelů od floristky po catering. Mimo sezónu jsou náklady však nižší, proto pokud nechcete za svatbu utratit majlant, je tohle velká výhoda. Zimní svatba vám zkrátka dokáže ušetřit pár tisíc.

Fotoeditoriál Vášnivá zimní svatba očima floristky RomanyČtěte také: Fotoeditoriál Vášnivá zimní svatba očima floristky Romany

Přátelé i rodina budou si snáze najdou čas

Naplánovat svatbu v době častých dovolených je trošku oříšek. V zimě už tolik společenských a rodinných výletů není, proto bude větší šance, že se budou moci zúčastnit všichni, na kom vám záleží.

focení zimní svatby

Svatební fotky budou jako z pohádky

Výhled na zasněžené pahorky, bílá kam se podíváte a ve vzduchu čerstvo a klid. K tomu kožešinový kabátek a už vám bude chybět jen malá korunka, která by focení dodala tu pravou pohádkovou atmosféru. Po focení si můžete dopřát odměnu v podobě horkého punče.

Svatba v zimě plná něžných dekorací

Pohádkovou atmosféru samozřejmě nezachytí pouze fotky samotné, ale je nutné jim malinko pomoct dekoracemi. V zimě převládají barvy jako bílá, rudá, zlatá, můžete zakomponovat kožešiny, granátová jablka, zlaté svícny, rudé běhouny, eukalyptus, šišky… cokoliv vás napadne. Inspirujte se přírodou a pohrajte si s detaily.

Nezapomeňte na svíčky, ať už ty klasické nebo na baterky a zaměřte se i na sezónní květinovou výzdobu. S tou vám moc ráda poradí vaše floristka a doporučí, které květiny budou vhodné.

svatba v zimě

Důvody, které raději pořádně zvážit

Vánoční stres

Už od půlky listopadu na spoustu lidí padá vánoční stres, shánění dárků, velký úklid, příprava na pečení cukroví. Když tohle všechno pak ještě skloubíte se svatebními přípravami, může to být obtížnější. Nevěšte ale hlavu, pokud začnete s přípravami včas, hravě to zvládnete.

Originální žádosti o ruku v zimě: Nechte se inspirovat zimními zásnubamiČtěte také: Originální žádosti o ruku v zimě: Nechte se inspirovat zimními zásnubami

Nevyzpytatelné počasí

Sněhová vánice a náledí vás může překvapit doslova ze dne na den. Počítejte i s takovou variantou a pro vlastní bezpečnost a bezpečnost hostů vyberte raději dostupné místo. A pokud vám přece jen nepřijede Martin na bílém koni, nezoufejte a vynahraďte si to dekoracemi. Myslete také na to, že se brzy stmívá, přizpůsobte tomu proto i focení a samotný obřad.

Datum vybírejte pečlivě

Ačkoliv by svatba měla být především o vás dvou, měli byste při výběru termínu myslet i na své hosty. Neplánujte datum kolem vánočních svátků, většina lidí si v tento termín bere dovolenou a chtějí ji strávit v rodinném kruhu nebo někde na svazích namísto svatby. Takové datum 12. 12. by mohlo utkvět v paměti, co říkáte?

korsáž pro zimní svatbu