Květinové věnečky jsou už nějakou tu svatební sezónu v kurzu. Mohou vypadat divoce, romanticky i roztomile, ale pokaždé zafungují jako originální svatební doplněk, který si každý zapamatuje. Někeré nevěsty volí věnečky z pravých květů a pokud máte šikovnou floristku a jistotu počasí ve kterém živé květiny vydrží vypadat večer na party jako čerstvě uržené, jděte do toho. Mnohem praktičtější je ale v tomto případě sáhnout po umělých květech. Pokud je pečlivě vyberete, budou vypadat jako čerstvé, ale vydrží vám dělat radost i po svatbě. Vyrobit věneček podle vašich představ přitom není nic těžkého. Oslovily jsme Romču z Květiny Romana, aby nás celý postup naučila a přinášíme vám návod krok za krokem, díky kterému si můžete váš svatební věneček vyrobit i vy.


Budeme potřebovat:

Umělé květy a zeleň (podle preferencí). My používáme umělé ostružiny, umělý eucaliptus, šípkovou růži a sasanku. Dále potřebujeme dekorační drátek a tavnou pistoli, floristický drátek (k dostání v květinářství) a zahradnické nůžky.


TIP: Obvod hlavy tam, kde má věneček sedět, změříme krejčovským metrem (nebo metrem z IKEA) a přidáme k velikosti 1-2 centimetry podle množství květin, které bude mít věneček na sobě. Květiny totiž maličko zmenší prostor na hlavu.


1) Floristický drátek spojíme zamotáním a pokračujeme, dokud nedosáhneme požadované velikosti. Oba konce potom opět propleteme a spojíme do kruhu.

2) Nejprve pracujeme se zelení. Odstřihneme „šlahoun“ eucalyptu a začneme drátkovat. Postupně obmotáváme šlahoun a kruh tenkým drátkem, stejným stylem, jako se připevňuje jehličí na adventní věnec.

Ideální je objet věneček 2-3x dokola, abychom si byli jistí, že šlahoun zeleně drží pevně na svém místě. Drátek vybíráme v barvě květů, takže nevadí, že je vidět, ale naopak přidá do výsledného věnečku jemný třpyt. Šlahoun, který nevyužijeme odstřihneme.

3) Odstřihneme nebo „odmontujeme“ květy i listy (pokud vypadají dobře) z umělých stonků stonků. Nejprve pomocí tavné pistole přilepíme jednotlivé lístky a pak se pustíme do květů.

4) Pokračujeme, dokud nejsme spokojení.

5) Hotovo! Váš věneček by měl vypadat podobně jako tento.