Ve většině případů se svatby konají v letních měsících, kdy teploty mnohdy přesahují třicítky a proto je důležité chladit nejen sebe, ale především také svatební hosty. A co jiného pěkně ochladí a uhasí žízeň než letní drinky na ledu? Máme pro vás 2 recepty na oblíbené letní drinky, které zvládnete během chvilky i vy!

Připravte si Aperol Spritz podle našeho receptu.

Aperol Spritz

Budete potřebovat:

  • Prosecco
  • Aperol
  • Soda
  • Led

Postup je velmi jednoduchý. Řiďte se pravidlem 3, 2, 1. Na 1 drink si připravte 3 díly Prosecca, 2 díly Aperolu1 díl Sody. Přidejte dávku ledu dle libosti a máte hotovo! Nezapomeňte přidat brčko a plátek pomeranče na ozdobu.

Tip redakce: Při tropických teplotách můžou hostům drinky rychle zteplat (pokud si ho tedy rychle nevypijí). Doporučujeme mít na viditelném místě připravenou káď s ledem, odkud si můžou do svých drinků led přidávat.

Proseco, Aperol a soda dohromady vytvoří osvěžující letní drink.


Mochito je jeden z tradičních letních drinků.

Mohito

Budete potřebovat:

  • Havana Club rum (kvalitní bílý)
  • Limety
  • Máta
  • Led

Drink Mohito je na přípravu lehce složitější, ale nebojte. Když jsme ho zvládli my, tak vy určitě taky! Na 1 drink si do vysoké sklenice připravte 12 lístků máty, půlku limetky včetně kůry (nakrájenou na menší kousky), 2-3 lžičky třtinového cukru.  Všechno společně nadrťe, ať se hezky šťáva z limetek spojí s cukrem. Na pomoc si vezměte nejlépe madler, ale pokud ho nemáte, vystačíte si třeba s vařečkou.

5 last minute tipů pro zchlazení svatebních hostů v tropických vedrechČtěte také: 5 last minute tipů pro zchlazení svatebních hostů v tropických vedrech

Přidejte několik kostek ledu, asi 4 cl bílého kvalitního rumu a asi 12 cl sody (perlivé vody). Vše zamíchejte. Přidejte brčko, nahoru ozdobte lístečkem máty a voila! Oblíbený drink je na světě!


Nealko verze Mohita (Virgin Mohito): 12 lístků máty, 1/2 limetky, 1 lžíce třitonového cukru, 10 cl jablečné šťávy a 10 cl sody. Postup stejný jako u alkoholické verze. Během chvilky máte hotovo!


Připravte si domácí Mochito v alkoholické nebo virgin variantě.

Pokud drinky vyzkoušíte, dejte nám vědět do komentářů, jak vám chutnaly. Přejeme krásné letní dny plné osvěžujících drinků!