Venku už se nějaký ten pátek teploty šplhají nad 30°C a my v redakci přemýšlíme, jestli máme více litovat ženichy v tmavých oblecích, nebo nevěsty v dlouhých taftových šatech a spodničkách. Ať už plánujete svatbu kdekoliv, v těchto tropických vedrech si můžete být jistí, že se zapotíte. Mějte proto v záloze plán B stejně jako pro špatné počasí a pamatujte na osvěžení a zchlazení vašich hostů. Říkáte si „pozdě“? Máme pro vás nápady, jak zakombinovat osvěžení do vašich svatebních plánů už za jedno odpoledne.

Svatba na tropické pláži s horkými teplotami

1) Myslete na hosty v průběhu obřadu

Ačkoliv může být svatba na louce seberomantičtější, vaši příbuzní pravděpodobně podobnou výheň neocení. Pokud můžete, pokuste se přesunout židličky alespoň částečně do stínu. Pozor ženich s nevěstou mají slunce prakticky povinné, aby na fotograiích z obřadu neměli přes obličej ošklivé stíny od stromů. V případě, že je místo obřadu již dané, druhou možností je rozdat hostům vějíře, papírové slunečníky, nebo sluneční brýle. Všechny tyto propriety se dají sehnat za pár korun (zkuste například tržnice ;)) a vaši hosté je zaručeně ocení. Pokud nemáte čas nic shánět, doporučujeme rozdat hostům při obřadu alespoň harmonogram svatebního dne. Nalepte na spodek dřevěné špachtličky (ideální jsou ty doktorské z ORL), budou splňovat informační i ovívací funkci najednou.

https://www.flickr.com/photos/jessucka/14505718921/

2) Hydratujte od rána do večera

Dalším dobrým nápadem pro parné dny je samozřejmě dostatek tekutin. Nevěsty jsou často v jednom kole, od oblékání na obřad, po obřadu focení a pořád se něco děje, a zapomínají na pitný režim nejen pro sebe, ale také pro hosty. Pokud můžete, poproste obsluhu v místě obřadu, aby od příjezdu hostů připravovala pravidelný přísun studených nealkoholických nápojů. Nemusíte platit za drahé džusy, zkuste například pouze vodu s limetkou a mátou, nebo ovocné šťávy. Nealkoholické nápoje by měly zůstat důležitou součástí nápojového lístku po celý den.

3) Nenuťte hosty do pohybových aktivit

Pokud máte pro hosty připravený program v klimatizovaném prostředí, máte vyhráno. Pokud naopak vaše svatba vyžaduje například prohlídky památek, nebo pohybově náročné aktivity, zásadní je dát hostům na výběr. Zejména starší generace možná ráda posedí po obědě a vychutná si kafíčko, než aby se vracela ven a pochodovala v poledním slunci. Nezlobte se na ně a naopak připravte svatební noviny, nebo jen svatební knihu pro případ, že část hostů zůstane sedět, místo aby se zúčastnili vašeho programu. Za tu menší pravděpodobnost úpalu, omdlení a spálených zad to stojí.

dort-rozkrajujte-hned-po-vyndani-z-lednicky

4) Menu a svatební dort přizpůsobte počasí

Čím je tepleji, tím složitější mají situaci i kuchaři a cukráři. Většina potravin totiž v dnešních vedrech vydrží jen pár hodin a na přímém slunci ještě méně. Saláty uvadají, masa osychají a na svíčkovou nikdo nemá chuť. Pokud máte oběd formou rautu, poproste kuchaře o lehčí jídla, více salátů a menu přizpůsobené venkovním teplotám. Stejně postupujte i s cukrářkou. Svatební dort by měl zůstávat v lednici až těsně do rozkrojení. Profesionální cukráři navíc nabízejí rozvoz svých dortů v chladicích boxech, kde jedlé umělecké dílo přečká cestu na svatbu bez úhony. Potvrďte u vaší cukrářky, že dort v boxu poveze. Stačí totiž pár hodin v nechlazeném prostoru a z vašeho svatebního dortu se může dost dobře stát hromádka zkaženého tvarohu.

5) Krabička první záchrany pro hosty

Znáte ten pocit, kdy se zpotíte a jste na společenské události pouze s malým psaníčkem v ruce? Dala byste půl království a celou princeznu za deodorant, opalovací krém, pleťovou vodu, nebo vlhčené kapesníčky, ale nemáte je s sebou? Ulehčete hostům jejich patálie a připravte košíček s podobnými potřebami na dámské a pánské záchodky. Vaše svatba se pro hosty stane hned o 100% příjemnější a na tropická vedra budou všichni vzpomínat pouze jako na krásné letní počasí.