Říkáte si, že byste se nejraději na všechno to šílenství kolem svatebních příprav velkolepého dne vykašlali a vzali se jen ve dvou? Samozřejmě by vám to ušetřilo spoustu plánování a času, ale taková svatba není pro každého. Dnes jsme pro vás připravili přehled různých možností, ze kterých si můžete vybrat tu pravou pro vás. Že by nakonec zvítězila tajná svatba jen ve dvou?

novomanzele

Tajná svatba

Pokud z nejrůznějších důvodů nechcete zvát na svatbu rodinu a přátelé, pak je pro vás tajná svatba jako dělaná. Má bezesporu spoustu výhod – nemusíte zdvořile poslouchat, koho byste měli a neměli zvát, jaké jídlo podávat a také vám nikdo nebude povídat do svatebních dekorací a programu. Klidně si na sebe můžete vzít vytoužené zelené šaty, protože s vámi nebude nikdo, kdo by je rozmlouval. Tento typ svatby je vhodný pro páry, které jsou spolu již řadu let nebo zkrátka pro ty, kteří se chtějí vyhnout veškerému svatebnímu kolotoči.

Lze se ale vzít bez přítomnosti svědků? U nás bohužel nelze. Oficiálně se můžete oddat za přítomnosti dvou svědků, ty ale může zastoupit například fotograf, floristka či jiný dodavatel.

Svatba se svědky

Přemýšlíte o tom, že svatba „na tajňačku“ není pro vás a přece jen byste uvítali při obřadu někoho blízkého? Doporučujeme zvolit nejlepší kamarády, se kterými se cítíte dobře a před kterými si nemusíte na nic hrát. Po obřadu můžete zajít na výborný oběd a spojit celou událost například s dovolenou někde na krásném místě. Jen si s dostatečným předstihem zjistěte volný termín obřadu v daném městě.

Jak se obléct na svatbu jako svědekČtěte také: Jak se obléct na svatbu jako svědek

Svatba v úzkém rodinném kruhu

Vejdete-li se s rodiči a svědky do něco málo přes 10 lidí, pak se jedná o takzvanou mikro svatbu. Ta je také vhodným způsobem, jak oslavit tento vzácný den s nejbližšími a přitom pořád v úzkém kruhu. Na rozdíl od tajné svatby a svatby se svědky už můžete zachovat i drobné tradice – krájení dortu, první tanec, tatínek povede nevěstu k oltáři… či se může jednat jen o slavnostní oběd.

V každém případě tento den strávíte pouze s těmi, které máte nejraději. Nebudete se muset strachovat o to, zda všem hostům chutná a zda se dobře baví. Navíc také poměrně dost ušetříte, nebudeme lhát, svatby o padesáti lidech už dokážou zamávat s rozpočtem.

tajná svatba

Malá svatba je také svatba

Ať už zvolíte tajnou nebo mikro svatbu, pořádně si ji užijte. Nechoďte na obřad jen „podepsat papíry“, ale berte tento akt jako oslavu toho, že jste se rozhodli vzít si drahou polovičku. To je přeci velký důvod k oslavě, co říkáte?

Doporučujeme si také zarezervovat fotografa, díky kterému budete mít krásnou vzpomínku na tento den. Věřte nám, pár profesionálních fotek z obřadu si budete chtít uchovat mnohem víc než fotky z mobilu. Stačí hodinka, dvě s fotografem, nemusí s vámi být celý den. Rozhodně nebudete litovat.

Svatební cesta hned po svatbě – co nezapomenout a jaké doklady si vzít s sebouČtěte také: Svatební cesta hned po svatbě – co nezapomenout a jaké doklady si vzít s sebou

Nebojte se reakcí

Pokud vás trápí, jak na váš záměr bude reagovat rodina a nechcete si s nimi tímto přetrhat vztahy, pak zkuste náš tip. Uspořádejte domácí grilovačku nebo pozvěte rodinu na neformální oslavu, kde jim tuto novinku oznámíte. Jistě budou mít radost, že to s vámi tímto způsobem mohou oslavit a nikoho tak neurazíte.

malá svatba