Právě nastala chvíle, kdy jste se rozhodli, že oznámíte rodinám a přátelům onu nejšťastnější zprávu a přemýšlíte, jak by mělo vypadat vaše svatební oznámení? Zde je několik tipů a inspirací jak ozvláštnit zaběhlou klasiku.

Květinové svatební oznámení

Oznámení

Nejdůležitější částí je samotné oznámení, které by mělo být výjimečné, jelikož zůstane vám a vašim přátelům jako památka na tento den. Fantazii se meze nekladou, může být jak luxusní, tak klasické, jednoduché, skládané nebo s fotkou, avšak vždy by mělo odpovídat stylu vaší svatby. Svatební oznámení by mělo obsahovat náležitosti, jako jsou jména obou snoubenců, datum, čas a místo konání obřadu a doplněno textem. Právě při jejich psaní se často vyskytnou drobné chybičky, přečtěte si tipy jak se vyhnout chybám na svatebních oznámeních.

Jak ušetřit na svatebním oznámeníČtěte také: Jak ušetřit na svatebním oznámení

Texty na svatební oznámení

Text na oznámení můžete volit vtipný, který se například hodí pro neformální svatbu, nebo romantický, pro něžně laděnou svatbu. Pokud váháte nad tím, jaký text by měl nejlépe vystihovat vaši svatbu, přinášíme vám několik inspirací.

„…. a … by rádi dali ve známost, že spojí své ruce i srdce na … v … dne …v … hodin“

„Dáváme na vědomí všem svým přátelům a známým, že spojíme své životní cesty v cestu společnou. Na svatebním koberci staneme dne… v… hodin“

„… oznamují, že neřídíce se radami zkušenějších přátel, stanou dne… v … hodin…na…“

„… oznamují, že jim končí vznešené „Já“ a začíná prosté, ale o to krásnější „My“. Dne… v … hodin na …“

„… oznamují, že volnost svou za manželské pouto vymění dne… v … hodin na…“

„… oznamují, že dne… v … hodin si slíbí lásku, úctu a věrnost v…“

Epsilon: Svatební tiskoviny – kdy a co objednatČtěte také: Epsilon: Svatební tiskoviny – kdy a co objednat


Cedulka pozvání ke svatebnímu stolu.

Pozvánka ke svatebnímu stolu

Pro ty, které chcete mít na svatební hostině, přiložte nenápadnou kartičku s textem. Kartička může mít klasickou podobu vizitky jako třeba tady. Pokud dáváte přednost originalitě, nebojte se různých tvarů. Například taková kulatá pozvánka jistě zaujme svatebčany.

Koho pozvat na svatební hostinu?

Výběr hostů si pečlivě rozmyslete a roztřiďte si je na ty, které chcete mít jen na obřadu, koho pozvete na hostinu a koho na pozdější párty. Zpravidla se na hostinu zve nejbližší rodina s partnery. Partnery je ale nutné v pozvánce zmínit, aby později nedošlo k nedorozumění.

Seznam hostů: Jak zdvořile oznámit hostům, že děti nejsou zvané na vaši svatbuČtěte také: Seznam hostů: Jak zdvořile oznámit hostům, že děti nejsou zvané na vaši svatbu


Jak požádat hosty o finanční příspěvek na líbánky

Kartička pro peněžní svatební dary

Jak to již na svatbách bývá, svatební hosté přináší novomanželům dary. Ne vždy se však trefí novomanželům do vkusu a přání. Pokud upřednostňujete raději peněžní dary, nejlepší způsob, jak dát hostům toto přání vědět, je přiložit k oznámení kartičku s žádostí o finanční dar.

Texty a básničky ke svatebnímu oznámení: Jak si říct o peníze místo svatebního daruČtěte také: Texty a básničky ke svatebnímu oznámení: Jak si říct o peníze místo svatebního daru


Tip redakce: Pokud máte přece jen zájem o nějaký hmotný dar, není nic jednoduššího, než na kartičku napsat seznam vhodných darů. Nerozhodné a hlavu lámající si hosty nad svatebním darem, jistě tento seznam potěší.

Kartička potvrzení účasti na svatbě

Odpovědní kartička – RSVP

Přesný počet hostů je jedna z nejdůležitějších a nejprvotnějších informací hned po stanovení data svatby. Existuje mnoho způsobů, jak tuto informaci získat, ať už telefonicky, emailem, či umístěním odkazu na svatební stránky. Proč ale nevybočit ze zarytých tradic a nedat prostor pro originalitu? Tu vám zajistí tato malá nenápadná kartička. Stačí na ni napsat dvě odrážky, zda se host zúčastní či nikoliv a prostor pro vyplnění jmen pozvaných. Dále připište i datum, do kterého chcete kartičku odeslat zpět. Tento způsob je ve světě velice oblíbený, host si může v klidu promyslet a zvážit svoji účast. Můžete přiložit i malou obálku s vaší zpáteční adresou, ve které vám kartičku host odešle zpět.

Tip redakce: Pokud už víte, jaké jídlo se bude podávat a hosta zvete i na hostinu, můžete na kartičku připsat i výběr z několika jídel. Např. ryba, kuře, hovězí a tím získáte velkou výhodu a přehled, co každému objednat.

Ke svatebnímu oznámení přidejte i mapku místa svatby.

Mapka

Pořádáte – li svatbu mimo domov či vám přijede rodina a přátelé z daleka, můžete jim ke svatebnímu oznámení vytisknout malou navigační mapku, která je navede přímo na místo konání obřadu či hostiny.

Můžete přidat i odpovědní obálku.

Přespání a doprava

Pokud plánujete zařídit ubytování či dopravu pro hosty, je dobré, dát jim vědět, že počítáte i s nimi. Jestliže host, který je z daleka, uvidí, že má zajištěné ubytování i dopravu, s největší pravděpodobností se vaší svatby zúčastní.

3 nejčastější stížnosti nespokojených svatebních hostů a jejich řešeníČtěte také: 3 nejčastější stížnosti nespokojených svatebních hostů a jejich řešení


Nezapomeňte celý set zvatebních pozvánek sladot do stylu svatby.
Ať už použijete všechny zde vypsané kartičky, nebo jen část, věřte, že každý svatební host si uchová cenné a nezapomenutelné vzpomínky, které se mu vybaví pokaždé, když pohlédne na vaše svatební oznámení.

Výrobce těchto oznámení naleznete na fler.cz:
Atelier MADE
Novia Fleur
Děkujeme za zapůjčení fotografií.