Rozhodování o tom, zda přidat děti na seznam svatebních hostů, nebo uspořádat svatbu bez dětí, je jen na nevěstě a ženichovi. Ano, může to být složité rozhodnutí a pravděpodobně ne každý z hostů to pochopí, ale naštěstí je tu několik způsobů, jak se vyhnout případným problémům. Čtěte dál a my vám prozradíme, jak zdvořile říct hostům, že děti nejsou zvané na svatbu.

Jak oznámit hostům "svatba bez dětí".

Adresujte svatební oznámení jen dospělým

Nejjednodušším způsobem, jak dát najevo, že děti nejsou zvané, je správně adresovat svatební oznámení. Může být na něm například napsáno „Pouze pro dospělé“. Druhou možností je připojit ke svatebnímu oznámení odpovědní kartičku. Na které budou pouze jména dospělých. Ta pak může vypadat třeba následovně: Paní Svatbová se zúčastní/nezúčastní, Pan Svatba se zúčastní/nezúčastní. Dle svatebních expertů není příliš vhodné psát „bez dětí“ nebo „děti nejsou vítané“. Místo toho dejte na oznámení dovětek, že se jedná o svatební hostinu pro dospělé. Tak dáte rodičům dostatek času na to, aby si našli vhodné hlídání na den vaší svatby.

10 věcí, které chce na svatbě každý svatební hostČtěte také: 10 věcí, které chce na svatbě každý svatební host

Rozhodování, jestli uspořádat svatbu bez dětí, je na snoubencích.

Uveďte na váš svatební web „Svatba bez dětí“

Váš svatební web je skvělé místo pro podání důležitých informací o vašem dni. Uveďte tam například informace o přepravě hostů, o místě konání, o dress codu. Samozřejmě je zde také příležitost k poznámce, že obřad i hostina je pro dospělé. Můžete také zkusit navrhnout nějaké hlídání dětí poblíž místa svatby.

3 nejčastější stížnosti nespokojených svatebních hostů a jejich řešeníČtěte také: 3 nejčastější stížnosti nespokojených svatebních hostů a jejich řešení


Napište zdvořilou poznámku na svatební web - děti nejsou zvané na svatbu.

Jak formulovat svatební oznámení o svatbě bez dětí

  • S cílem umožnit všem hostům, včetně rodičů, relaxační večer, rozhodli jsme uspořádat náš svatební den pouze pro dospělé. Doufáme, že toto předběžné oznámení nebude překážkou a i nadále se k nám připojíte oslavit tento jedinečný den.
  • Rozhodli jsme se v tento náš slavnostní den, dát hostům příležitost na chvíli vypnout a užít si den bez obav o malé oči a uši. Proto zdvořile žádáme o přítomnost pouze dospělých.

Texty a básničky ke svatebnímu oznámení: Jak si říct o peníze místo svatebního daruČtěte také: Texty a básničky ke svatebnímu oznámení: Jak si říct o peníze místo svatebního daru