Svěží, bezstarostná a osobitá, taková je boho svatba. Je snadné pochopit, proč jsou v posledních letech boho svatby u moderních nevěst tak populární. Působí nádherně, aniž by byly přeplácané, a díky své uvolněnosti boho nepatří mezi drahé svatební styly. Ale to nejlepší na boho stylu je, že do všech aspektů promítá nevěstinu hravou, svobodomyslnou osobnost – od svatebních dekorací a výzdoby, až po samotné boho šaty na svatbu.

Dřevěný nápis na dort pro boho svatbu.

Pokud přemýšlíte, že na svůj velký den připravíte svatbu v boho stylu, přípravy si užijete. Dali jsme dohromady ty nejnepostradatelnější svatební boho dekorace, abyste docílili toho krásného romantického dojmu, po kterém toužíte už odmalička.

Boho svatební šaty: stylové, pohodlné a sexyČtěte také: Boho svatební šaty: stylové, pohodlné a sexy

Svatební výzdoba a dekorace patří mezi nejdůležitější součásti svatebních příprav a u přírodní svatby to platí dvojnásob. Je to totiž něco, s čím si můžete pohrát, a to bez pravidel a restrikcí, popustit uzdu kreativitě a pouze následovat svou ústřední vizi.

KVĚTINY

Boho svatby vyzařují vše, co souvisí s přírodou, a není nic romantičtějšího, než začlenit do své výzdoby přirozenou krásu květin. Nezastavujte se jen u svatební kytice  a věnce do vlasů – přidejte květiny na stoly pro hosty, na hlavní stůl, kolem svatebnímu oblouku a nezapomeňte ani na dort!

Mezi nejoblíbenější boho svatební květiny patří kvetoucí traviny a luční květiny. Tady je výpis těch nejpopulárnějších za poslední dekádu:

 • blahovičník (eukalyptus)
 • bodlák
 • kapradí
 • chmel
 • listnatec
 • monstera
 • větvičky olivovníku

Květiny v tlumených barvách a přírodních detailech.

ZÁVĚSNÁ VÝZDOBA

Závěsnou výzdobou se myslí lucerny, vázy zavěšené na motouzu, macramé a girlandy. A čím květnatější, tím lepší! Nezapomeňte na dřevěnou ceduli s nápisem “SVATBA”, aby vás hosté snadno našli.

20 otázek, na které se zeptat svatební floristkyČtěte také: 20 otázek, na které se zeptat svatební floristky

ZEMITÉ TÓNY

Pokud jde o paletu barev pro svatbu v boho stylu, neexistuje lepší inspirace než samotná matka příroda. Neutrální barvy jako krémová, bílá a vanilková vypadají skvěle, a to především v kombinaci s odstíny olivové, levandulové, broskvové a starorůžové. Vyhněte se neonovým a ostrým barvám, kvůli kterým pak výsledný dojem bývá chladný a nepřirozený.

RUSTIKÁLNÍ ELEMENTY

Motouzy, větvičky, dřevěné bedny, vinná réva, dekorace z vrbového proutí (proutěné košíky, zásuvky) a podobně jsou vynikajícím doplňkem boho svatby. Nejoblíbenějším materiálem bývá neopracované dřevo, především bříza a smrk. Dřevěné dekorace na svatbu si můžete s partnerem snadno vyrobit i sami. Tady je zásadní, že doplňky můžete pojmout i prakticky – například na svatební dary nachystat úložné boxy, pro hosty připravte nějakou dřevěné krabičky nebo jiné organizéry, do které vám dají svatební přání, obálky, apod.

Dřevěné boxy boho svatbu krásně doladí.

Pro dokonalou přírodní svatbu s tématem boho doporučujeme začlenit všechny výše uvedené dekorace do všech elementů vaší svatby – od pozvánek, přes místo konání svatby, až po děkovné kartičky. Zde je několik konkrétních nápadů na boho svatební výzdobu, ať se vám v žilách rozproudí kreativní míza:

 1. Svatební pozvánky a oznámení napište ručně (nebo to přenechejte někomu šikovnému, kdo ovládá kaligrafii).
 2. Místo tradičních formálních kytic se rozhodněte pro takovou, která bude svázaná obyčejným provázkem pro tu pravou rustikální atmosféru.
 3. Nad taneční parket zavěste květiny, vinnou révu nebo lucerny.
 4. Osvětlete uličku k oltáři lucernami nebo svítilnami.
 5. U oltáře vytvořte svatební oblouk ze dřeva, proutí, květin a krajky pro snový, nezapomenutelný vzhled.

Bohémská svatba je skvělou volbou pro nevěstu, která má ráda přírodní a rustikální styl. Najděte si šaty svých snů, vyberte místo, na které budete rádi vzpomínat a poté si můžete dopřát kreativní chvilku doladěním všech jemných detailů, jako je výzdoba, doplňky a účes.