Focení s termínem 25. 11. 2013 jsme si v luxusních prostorech Chateau Mcely dohodli již na začátku září, takže na přípravu bylo poměrně hodně času, ale znáte to: do cesty se staví nejrůznější události, soutěže, jiná focení a povinnosti, které nakonec způsobí, že samotná organizace je stejně nejintenzivnější jen několik týdnů předem. A tentokrát bylo opravdu co připravovat. Na focení se totiž podílelo více jak 20 svatebních dodavatelů.

Část našeho kreativního týmu na vánočním focení

NAPÍNAVÉ PŘÍPRAVY DO POSLEDNÍ CHVÍLE

Když už jsme si asi týden před dnem D mysleli, že je focení doma, bohužel zasáhla náhoda a dva dodavatelé onemocněli, takže až do samotného dne focení byly tentokrát přípravy napínavé. Každopádně se nám podařilo všechno ošéfovat a já jsem již večer před focením vyrážela s naprosto nacpaným autem do Prahy. Ráno jsem vyzvedla Danku s dalším arzenálem doplňků i dekorací a hurá do Mcel.

I když to nevypadá, za každým focením je spousta kreativního chaosu

OD RÁNA V JEDNOM KOLE

O hodinku později už jsme s celým týmem seděli u seznamovacího kafe a probírali program focení. Jako první přišlo na řadu Ledové království, takže modelka Lucie se s vizážistkou pustila do příprav a zkrášlovacích aktivit, zatímco druhý pár modelů se zatím seznamoval v restauraci Piano Nobile. A my s Dankou? My jsme se pustily do proměny Perlového salonku na ledové království. Základem našeho mrazivého konceptu se stala stříbrná, ledově modrá, sklo, krystalky a bílá peříčka.

DOPOLEDNÍ FOCENÍ LEDOVÉHO KRÁLOVSTVÍ

Sotva jsme upravily poslední detaily, model a modelka už byli připraveni se ujmout svého místa před objektivem fotoaparátu a kamery. Blesky blikaly, kamera jela a my s Dankou jsme pomáhaly kde jsme mohly, od podávání propriet, po poponášení šatů, držení odrazky, nebo dokonce ve velice odpovědné pozici osvětlovačů. Díky bezvadnému kolektivu a přátelské atmosféře celé focení probíhalo v pozitivní náladě a bylo plné škádlení a výbuchů smíchu.

Naše ledová modelka Lucie má již padla a začíná druhá část focení.FOTÍME OBA FOTOEDITORIÁLY NARÁZ

Zatímco náš první „manželský pár“ pózoval v připraveném Perlovém salonku a poté na venkovní terase zámku, nahoře ve Zlatém salonku již probíhaly přípravy na druhé focení. Původně jsme se v magazínu chtěli zaměřit pouze na jeden vánoční koncept, ale bylo nám líto zahodit tak krásné prostory, šikovné profesionály a možnost ukázat vám jak je zimní téma variabilní, a proto jsme se nakonec pustili do konceptů dvou.

TRADIČNÍ VÁNOCE PLNÉ POHODY

Zlatý salonek se proto na čas focení proměnil v tradiční a rodinnou atmosférou dýchající prostor vyzdobený tak, jak by podle nás mělo vypadat Kouzlo Vánoc. Držely jsme se základních vánočních barev jako je červená, zelená a zlatá a nemohl chybět ani nespočet svíček, vánoční hvězda, nebo vánoční stromeček. To už se ale do světla reflektorů dostal náš druhý „novomanželský pár“. Ani druhá modelka se nevyhnula několika venkovním záběrům, když ji fotograf Lukáš Navara postavil na balkon do chladného listopadového večera. Nutno dodat, to nesla statečně a zvládala zamilované pohledy naprosto profesionálně i v těchto bojových podmínkách. Se všemi modely byla radost pracovat a než jsme se nadáli, focení se chýlilo ke svému konci. Ještě několik posledních záběrů a momentek a byl čas se rozloučit.

Novomanželský pár číslo dvě se připravuje na pózování.

DĚKUJEME VŠEM ZÚČASTNĚNÝM

Tímto způsobem tedy ještě jednou děkujeme všem zúčastněným a můžeme s klidným srdcem doporučit všechny dodavatele, kteří se na focení podíleli. A výsledek? Nasajte vánoční atmosféru jehličí a skořice v našem fotoeditoriálu Kouzlo Vánoc, nebo se nechte okouzlit ledem a sněhem ve fotoeditoriálu Ledové království.

Veselé Vánoce přeje Monique a Danka