Máme za sebou další focení, tentokrát tak trochu výjimečné oproti všem našim předchozím fotoeditoriálům. Zaprvé bylo vše zorganizováno v průběhu několika málo dnů a za druhé se neodehrávalo v ateliéru, ani na lokaci jako jsou hotely, nebo kavárny, ale fotilo se přímo v kanceláři Zuzana‘ Shopu, který nám zapůjčil svatební boty i šaty.

Líčení modelky před focením bot.

Přípravy na focení ve velkém stylu

Ale začněme od začátku. Na nafocení svatebních bot jsme se domlouvali již dlouho, ale okolnosti a časové možnosti všech zúčastněných tomu chtěly, že jsme se na termínu byli schopni shodnout teprve na začátku minulého týdne s tím, že focení bude probíhat v pátek. A pak začal ten pravý kolotoč – domluvit modelku, vizážistku, kadeřnici, fotografa, doplňky a další věci, bez kterých by focení prostě nebylo ono.

Poslední chvilky klidu před focením.

Začínáme: 3…2….1….

Den D a hodina H nastaly v pátek v 9:00, když se celý náš tým sešel v budově focení. Hned první zkouškou bylo dostat se přes vrátnici, kterou strážil ostřílený pán v nejlepších letech, který nám stále dokola opakoval, že v kanceláři ještě nikdo není. Když jsme se však po dlouhém přesvědčování dostali zdárně na místo určení, byla již příprava na focení v plném proudu.

A začínáme líčením

Prvním úkolem bylo vyzkoušet vybrané svatební šaty a zadat instrukce vizážistcekadeřnici, aby se mohly pustit do díla. Zbytek našeho týmu zatím spojil síly a začal přeměňovat kancelář na stylový ateliér. Následovaly ještě lehké manévry s dekoracemi a focení mohlo začít.

Saténové svatební boty s pivoňkami.

Produktové fotografie svatebních střevíčků

Nejprve jsme fotili samotné botky. Desítky krabic plných nádherných bot se válelo kolem, když jsme se snažili zachytit nejlepší úhel pro tu kterou lodičku, či střevíček. Při 40°C, které byly v pátek, si jistě dokážete představit, že ani focení v tropickém pralese by nebylo náročnější. Navíc, ono se to nezdá, ale upravovat stále dokola kompozici, která leží na zemi je opravdu záběr i na svaly. Fotograf i my ještě dnes cítíme stehna a při představě dalších dřepů se rozhodně nesmějeme :).

Nevěsta ukazuje pár svatebních bot.

Modelka na scénu

Každopádně, když jsme konečně byli spokojeni s výsledkem, přišel na řadu zlatý hřeb programu, neboli focení modelky. Póza střídala pózu, modelka se každých několik minut přezouvala do dalších a dalších bot a než jsme se nadáli, bylo skoro poledne.

Různé typy svatebních bot od stříbrných sandálků po bílé lodičky.

Počkejte si na výsledek

Vzali jsme proto modelku Barboru ještě na krásné historické schodiště udělat posledních pár záběrů a bylo po focení. Úklid bot a dekorací a pár minut spokojeného povídání o dobře vykonané práci nad kafíčkem, byl fajn závěr našeho prozatím posledního focení. A po včerejším výběru nejlepších fotografií musím zcela objektivně…no dobře, tak natolik objektivně, jak to jen jde…. říct, že se fotografie povedly. Počkejte si ještě pár dní a uvidíte.