Představte si party plnou lidí. Ve vzduchu létají třpytky a z gramofonu se linou tóny charlestonu. Procházíte mezi dámami v róbách pošitých peřím a kocháte se dlouhými šňůrami perel a zlatými šperky, které žádná z dam nezapomněla obléknout. Ani pánové nezůstávají pozadu, černé obleky a smokingy doplnili stylovými motýlky a manžetovými knoflíčky. Procházíte tím veselým rejem bavících se lidí zavěšena do dokonale oblečeného mladého gentlemana. Zábava je v plném proudu, ale všichni uhýbají, abyste mohli projít středem tanečního sálu. Jste totiž čestní hosté této party a zároveň jejich hostitelé. Dnešní den i noc patří jen vám, je to váš svatební den. Den ve stylu hříšných 20. let.

Takovouto atmosféru si my v redakci představujeme pod pojmem 20. léta a v posledním fotoeditoriálu jsme si dali za úkol ji zprostředkovat vám všem. Focení tentokrát probíhalo již pod hlavičkou naší nové svatební agentury Svatba na úrovni. Pod tímto názvem se od této chvíle budeme starat nejen o koordinace svatebních dnů našich nevěst, ale také o svatby na klíč a styling svatebního dne, který je naší vášní. Produkci a styling máme prostě v krvi a kreativní projekty jsou možností, jak se odreagovat a vytvořit pohádkový svět. Tentokrát například ve stylu hříšných 20. let.

DSC_2175_f3Následujícími fotografiemi se vás pokusíme přesvědčit, že co je minulost, rozhodně nemusí být out. Tematické svatby naopak v zahraničí získávají stále větší oblíbenost jednak proto, že jsou stylovou alternativou k maškarním plesům, které si jako dospělí už nemůžeme dovolit, ale také proto, že je mnohem zajímavější se vyřádit na personalizaci jednotlivých detailů do určitého stylu, než sladit celou svatbu jen podle barvy organzy na stolech.DS4_0891_f3Celé focení probíhalo tentokrát přímo v centru Prahy, na dohled od Václavského náměstí, kde se nachází luxusní pěti hvězdičkový hotel Boscolo, jehož zázemí je vkusnou kombinací Art Deco a Art Nouveau. Měli jsme tu čest, že jsme mohli většinu svatebního focení realizovat v Prezidentském apartmá, které je dokonalým spojením dobového nábytku a nejnovějších technologií.

DSC_1951_f3Zatímco v prezidentském apartmá vizážistka Alex Jiříková pilně pracovala na vytvoření kladených vln a dokonalého makeupu, který do doby Great Gatsbyho neodmyslitelně patří, naši modelové měli několik volných chvil. Dostali proto broušenou karafu na whisky a doutníky a odebrali se společně s fotografem Lukášem Navarou do Cigar baru, aby se oddali neřesti, která byla ve 20. letech přirozená nejen pro pány, ale i pro dámy.DSC_1754_f3DSC_1805_f3A už začíná oblékání nevěsty. Svatební šaty jsou tentokrát zapůjčené ze salonu Marry me v Brně a jejich střih připomíná umírněné siluety 20. a 30. let. Na vznešenosti těmto šatům přidávají nekonečné řady korálků, kterými jsou celé šaty pošité. Šaty jsou samy o sobě natolik výrazné, že velké šperky by jen odváděly dojem. Proto jsme modelku Andreu Kabickou vyšperkovali pouze malými zlatými náušnicemi a zlatým zásnubním prstenem s diamantem.

DS4_1148_f3Tyto barvy se ostatně opakují v průběhu celého fotoeditoriálu. Ve 20. letech společnost holdovala všemu, co vypadá okázale, draze a luxusně, naše barevná paleta se proto pohybovala v tónech zlaté, bronzové, hnědé a perleti.

Kytice pro nevěstu i dekorace jsou dílem šikovné floristky Vlasty Černé Rypáčkové, která, po konzultaci s námi, zvolila něžné bílé růže doplněné bílými peříčky, lehkým tylem a zářivou broží. Dekorace se skládají hlavně z několika svícnů a vysokého podstavce s květinovou dekorací, která odráží styl svatební kytice.

DSC_2228_f3Družička Darina Klučková sekunduje krásné nevěstě v bronzových flitrových šatech z dílny Michaela Knota. Lesk těchto šatů bude vypadat ještě rafinovaněji ve světle svíček a jejich jednoduchý střih nechává vyniknout zajímavému materiálu.

DS4_1051_f3Obě modelky jsou nalíčené kouřovými stíny, které jsou vytvarovány spíše do kulata, jak to diktuje tehdejší móda. Kulaté je i obočí. Naopak rty jsou ponechané přirozené, pouze na večer jejich barva tmavne do odstínu zralých višní. My jsme na focení vyzkoušeli obě varianty, rozhodněte samy, která varianta svatebního líčení se vám více líbí.

Oba modelové reprezentují dobu dvacátých let ve stylovém obleku ze svatebního domu Kleinod, který zapůjčil i zbytek pánských šatů. Naopak doplňky jsou maličko netradiční. Místo klasických vázaných motýlků, nebo dnes už velmi rozšířených regat jsme se rozhodli dát průchod fantazii. Pány jsme tedy doladili dřevěnými motýlky z firmy Bewooden.

Když jsme experimentovaly s pánskými doplňky, jistě byste nám neodpustili, že zapomínáme na dámy. Proto jsme měli v záloze i dva naprosto unikátní doplňky pro nevěstu z dvacátých let. Prvním z nich je perlový top, novinka mezi šperky, která kombinuje náhrdelník s perlovými rukávky a zastává tak i úlohu bolerka.

DSC_2148_f3Druhým doplňkem, který, jak jistě uznáte, nemůže chybět žádní nevěstě, je závoj. V našem případě se jedná o krátký tylový závoj, který je připnutý na stylovou saténovou čelenku se zdobenými kraji. Tato čelenka se hodí na místo malých uměleckých děl, jakými byly v době 20. a 30. let kloboučky dam.

DS4_1086_f3DS4_1104_f3Samozřejmě nemůžeme zapomenout ani na svatební dort. Společně se sadou vyladěných cupcakeů ve stylu Art Deco ho připravila cukrárna Anna Magdalena. Dort kopíruje barevnostní styl celého fotoeditoriálu a odráží rovné křivky a zlaté propletené mřížoví, které je notoricky známé z filmového zpracování Velký Gatsby.

DSC_1886_f3DS4_0975_f3DSC_1983_f3DS4_0924_f3Doufáme, že tematická svatba ve stylu Art Deco vás přenesla do minulosti, do zlatých, ale také hříšných 20. let a přesvědčila vás o tom, že kreativní zpracování vašeho svatebního tématu není jen o barvě organzy a svíček, ale za stylingem svatebního dne se skrývá celý nepoznaný svět, který udělá z obyčejné svatby svatbu na úrovni.


Za spolupráci děkujeme:

Fotograf Lukáš Navara, Produkce a styling Svatba na úrovni, Lokace Hotel Boscolo Praha, Nevěsta Andrea Kabická, Družička Darina Klučková, Ženich Matěj Quitt, Svědek Jan Vurm, Svatební šaty Salon Marry me, Šaty pro družičku MK styl, Obleky Svatební dům Kleinod, Svatební dorty Cukrárna Anna Magdalena, Svatební kytice a dekorace Svatební kytice, Vizážistka Alex Jiříková, Bolerko a závoj Retro modely, Perlový top Jewelry by Adrianet, Dřevěné motýlky BeWooden