Když jsme začínali vymýšlet soutěž o Nejsympatičtější nevěstu roku 2014, asi jsme si nedokázali představit, kolik starostí a zařizování se bude za soutěží skrývat. Nejprve jsme optimisticky vymysleli, že z prvního kola postoupí do proměny celkem 12 finalistek, chtěli jsme totiž vytvořit z fotografií kalendář, takže logicky muselo být fotografií stejně jako měsíců v roce. Teprve později nám došlo, že by to bylo hrozně organizačně náročné a proto jsme spadli zpět na zem a snížili počet finalistek na šest.

_MG_0836Se zámkem ve Slavkově jsme o možnosti spolupráce mluvili už dlouho, ale ne a ne něco vymyslet. Takže když se rozjelo hlasování v prvním kole naší soutěže, už jsme věděli kam zajít a koho oslovit. Make up a úpravu vlasů nám odvážně přislíbila Lenka Ngombele, se kterou jsme spolupracovali už při focení v Chateau Herálec a krásné svatební šaty velmi ochotně dodal pan Svozílek ze Zlínského svatebního studia Dany Svozílkové. Šaty na focení jsou vždycky to nejtěžší, co je třeba sehnat a co teprve pokud jich chcete alespoň 6 a ideálně 12, aby si každá z finalistek mohla zvolit alespoň ze dvou možností. Navíc nebylo reálně možné, aby nevěsty jezdily do Zlína si šaty předem vyzkoušet, takže každá z nich pouze dodala svoje míry a vysněnou představu šatů a pan Svozílek naprosto neomylně přinesl pro každou z nevěst dokonalé šaty. Role kameramana a duhého fotografa se ujal Milan Hruška

Focení finalistek soutěže o nejsympatičtější nevěstu roku 2014: Den první

_DSC4290Jako první se na zámku ve Slavkově objevila Růženka, která plánuje svatbu s indickým nádechem v odstínech růžové. Jako jediná nevěsta z našich finalistek si přála se nechat vyfotit v barevných šatech, aby ji její nastávající viděl v bílém až u oltáře. I když měla Růženka neskutečně málo času, protože už brzy odpoledne se v Praze účastnila taneční soutěže, byla už od rána plná energie a focení si  neuvěřitelně užívala.

_DSC4524Druhou slečnou, která se nechávala ve Slavkově proměnit, byla Eva. Na první pohled měla jasnou představu, co chce, a to jak u šatů, tak co se týká účesu, líčení i šperků. Ve svůj svatební den chtěla vypadat jako něco mezi princeznou a vílou. Sama chystá svatbu v barvě pavích per v kombinaci s čokoládově hnědou. Vizážistka se tedy nechala inspirovat a nalíčila Evě modro-zelené linky, které perfektně zvýraznily její hnědé oči. Také pan Svozílek se vytáhl a přivezl šaty, do kterých se Eva na první pohled zamilovala. Pro nás všechny byla obrovská radost pozorovat, jak se nám měnila před očima z pěkné slečny na nádhernou nevěstu. Když se tanečním krokem procházela po zámku a bylo vidět, že se jí nechce po focení ze šatů svlékat, věděli jsme, že jsme se jí trefili do vkusu.

_DSC4587Poslední nevěstou prvního dne našeho dvoudenního maratonu proměn byla Maruška neboli Mary. Když nám před proměnou poslala své fotografie a informaci o tom, že se bude vdávat ve vile Tugendhat, takže by chtěla adekvátní look na svatbu, měla jsem představu Moulin Rouge, extravagantních šatů a rudé rtěnky. Jaké bylo naše překvapení, když si Mary vybrala jemné krajkové svatební šaty a kouřové líčení s přirozenými rty…No, nikdo není neomylný.

Focení finalistek soutěže o nejsympatičtější nevěstu roku 2014: Den druhý

_DSC4682Druhý den nás čekaly nakonec pouze dvě nevěsty, protože třetí slečna bohužel nezvládla návrat z dovolené v Egyptě bez zdravotních následků, takže se z proměn omluvila. Hned ráno jsme tedy na zámku přivítali Blanku, která dorazila s kamarádkou a maminkou. Blanka přišla již na proměnu vystylovaná k dokonalosti, ale náš profesionální zásah její krásné rysy ještě podtrhl, co myslíte? Jelikož Blanka plánuje svatbu v červené barvě, doplnily jsme její look o červenou látkovou kytici.

_DSC4870Celý víkend bylo nádherné počasí, takže jsme si po focení Blanky udělali na hodinku volno a šli se najíst na sluníčko. Když jsme se vrátili do zámku, už na nás nedočkavě čekala poslední nevěsta Markéta. Chtěla jednoduchou eleganci a přišla s poměrně přesnou představou o tom, jak by chtěla ve svatební den vypadat.

_DSC4948Na proměnu si vybrala typicky princeznovské šaty s dlouhatánskou vlečkou, která na fotkách vypadala naprosto neskutečně. Střídmé elegance jsme se drželi i pří výběru doplňků, takže jsme její look doplnili pouze o štrasový náramek a jednoduchou sponu do vlasů. Sortiment šperků pro všechny nevěsty nám zapůjčil obchod Bijou Zemánek, se kterým jsme už měli tu čest spolupracovat na focení Svatebních účesů a líčení.

_MG_1591Celý dvoudenní fotící maraton jsme zakončili stylově, dalším focením. Tentokrát jsme se ale před objektiv postavily my z redakce. Jednu z fotografií, která vznikla v průběhu této malé photosession pod taktovkou našeho hlavního fotografa slavkovských proměn – Alexe Efimika, vkládáme do článku také. Můžeme vás ujistit, že byla vyfocena asi na 150. pokus, ale pššššt 😉

PS: A jak soutěž dopadla? Vyhrála Růženka s neuvěřitelnými 697 „to se mi líbí“! Tímto jí gratulujeme!

Na výsledné fotofrafie se podívejte na našich Facebookových stránkách, kde se můžete zapojit i do dalších soutěží, které pravidelně pořádáme!