Focení probíhalo v různých částech hoteluExkluzivně první focení fotoeditoriálu Svatebních trendů pro rok 2013 máme úspěšně za sebou! V neděli, 7. dubna proběhlo v designovém hotelu Noem Arch v Brně. Malou ochutnávku toho, jak to celé probíhalo, na co se můžete těšit ve fotoeditoriálu, i zákulisní fotografie Vám nabízíme v této reportáži.

Protože každá z nás je jiná a sluší jí něco jiného, při organizaci focení jsme se chtěli zaměřit na různé typy nevěst, a tak prezentovat i různé svatební looky, které se objevují v tomto roce. Modelky zkrásněly pod rukama profesionálůVe výsledné fázi jsme vybrali tři – romantický, moderní a tzv. princeznovský typ nevěsty. Podle jednotlivých stylů jsme vybírali šaty, doplňky, svatební kytice a samozřejmě i styling. Svatební šaty z kolekce španělského návrháře JESUS PEIRO nám zapůjčil svatební salon Naïve v Brně, a o kytice na míru ke každému looku se postarala mladá floristka Romana Poláčková, která květiny připravila výlučně pro náš fotoeditoriál.

Začátek našeho velkého dne „F“ (focení), které se připravovalo několik měsíců, proběhl v hotelové restauraci, kde bylo potřebné ještě dotáhnout do detailu organizační pokyny a rozdělení úloh. Líčení pro každou nevěstu navržené přímo na míruFotografové, modelky, hairstylistka, vizážistka, modelky, kameraman i my z organizačního týmu – jsme však už netrpělivě čekali na moment, kdy se začnou blýskat fotoaparáty a na kameře blikat červené světýlko.

Přípravu modelek měly již od rána na starosti hairstyliska Renata Schindlerová a vizážistka Hana Holíková. Obě připravily tři různé variace svatebního účesu a líčení, které měly reprezentovat zmíněné tři svatební looky. Každé z modelek zvolily styling „na míru“ tak, jako by to mělo být i ve svatební den. Vše musí být perfektní do posledního detailuPod jejich rukama se Iva Kadlčková proměnila v moderní nevěstu, Jana Vetešníková zaujala roli romantické něžné víly a Eva Vrbácká si splnila sen většiny dívek a stala se na čas focení princeznou.

Po přípravě vizáže jsme se už pustili do samotného focení, které probíhalo v různých částech hotelu. Designový hotel Noem Arch nabízí stylové prostory se zaměřením na detail, proto jsme v průběhu focení využili jak restauraci, tak i další jeho části. To už měli naše tři modelky na starosti profesionální fotografové Lubomír Streit a Martin Šebesta. Každá z modelek fotila „svůj“ model svatebních šatů, doplněný – stejně jako ve svatební den – svatební kyticí.

Součástí fotoeditoriálu bude i video z foceníSoučástí našeho týmu byl v průběhu celého focení i nadějný kameraman David Rajnoch, který pečlivě zaznamenával přípravy, samotné focení i zákulisí tvorby fotoeditoriálu. Díky němu si tak na našich stránkách budete moci prohlédnout i krátký sestřih celého dne a nahlédnout tak do zákulisí samotného focení.

I když byl průběh focení poměrně náročný, celou dobu panovala na „placu“ dobrá nálada. „Dnešní focení proběhlo až překvapivě dobře, na to, že se jednalo o první podobnou akci. Myslím si, že se sešla skupina velmi kreativních profesionálů – od modelek po fotografy – a doufám, že si focení všichni užili stejně tak, jako my z realizačního týmu.“ okomentovala focení organizátorka Monique Pilařová. A na co se můžeme těšit příště? „Do budoucnosti plánujeme například focení samostatného líčení a účesů pro jednotlivé styly svatby, focení outfitů pro matky nevěst a ženichů a spoustu dalších věcí.“ dodala Monique.

Děkujeme všem zúčastněným a těšíme se na příštěNa závěr patří ještě velké poděkování, a to především svatebnímu salonu Naïve, který nám na toto focení zapůjčil šaty z exkluzivní kolekce JESUS PEIRO, a také vedení hotelu Noem Arch, které nám poskytlo prostory. V neposlední řadě děkujeme všem zúčastněným, kteří nám pomohli zabezpečit celou přípravu i průběh tohoto focení.

Pokud se tedy chystáte k svatebnímu oltáři, nechte se inspirovat našim fotoeditoriálem svatebních trendů pro rok 2013, který se už co nevidět objeví na stránkách magazínu Vše o svatbě.