hodejovicky-mlynKdo nás sleduje pravidelně, jistě už si všiml, že tradiční a klasické svatby nejsou náš styl. Pro každé focení i článek se snažíme najít trendy a nápady, které tu ještě nebyly. Když nás tedy jedna z našich nevěst oslovila s prosbou o pomoc s nalezením originální svatební lokace v přírodě, neváhali jsme. Tak dlouho jsme brouzdali po internetu a hledali neokoukaná místa na svatbu, až jsme narazili na Hodějovický mlýn a hned jsme věděli, že je to ono. Minulý víkend jsme konečně měli čas se na mlýn zajet podívat na vlastní oči a věřte nám, že to stojí za to.

Mlýn i jeho okolí je opečovávané a je vidět, že paní majitelka nezapomíná ani na takové detaily jako je romantické osvětlení mola po setmění nebo krajkou lemované povlečení v útulných pokojích. Hodějovický mlýn nás zaujal natolik, že jsme se rozhodli paní majitelku Veroniku Jílkovou vyzpovídat trošku víc. Dozvíte se, co odlišuje mlýn od jiných svatebních lokací a jak vypadají svatby v srdci Vysočiny a co chystá do budoucna. Tak se pohodlně usaďte a dejte se do čtení.

svatebni-party-v-hodejovickem-mlyne1) Proč jste se rozhodli využít Hodějovický mlýn jako místo pro svatby?

Mlýn a jeho okolí nás s partnerem doslova okouzlilo při pouhém pohledu na fotografie v nabídce realitní kanceláře. Nadšení se ještě umocnilo návštěvou a prohlídkou celého areálu s jeho kouzelnou atmosférou. A i když byl ponurý lednový den, my věděli, že to je přesně to co hledáme.

Jak už to ovšem bývá, po počátečním opojení a koupi nemovitosti se ohlásila realita a s ní i prozření. Areál se na naše potřeby ukázal jako dosti velký, rekonstrukce bývalým majitelem začala mít své nemalé trhliny. V tu chvíli se stalo nevyhnutným, abych se na mlýn přestěhovala trvale a pustila se do rekonstrukce předchozí rekonstrukce.

Po pár měsících usilovné práce mi došla jedna zásadní věc, že je krásné a naplňující tvořit a budovat, ale na co by malíř kreslil obrazy, sochař tvořil sochy a já budovala mlýn, když tu krásu nikdo nevidí. A nápad s pronájmem mlýna byl na světě. Zprvu jsem zkusila  několik svateb, pár školení i firemních večírků a došla k závěru, že svatby jsou to pravé. Svatební den má pro účastníky vždy punc něčeho mimořádného a já jsem přesvědčena, že to co na našem mlýně tvoříme je mimořádné a tak není důvod tuto jedinečnost dávat všanc tuctovým večírkům či školením.

hodejovice-svatebni-lokace-na-mezi-prahou-a-brnem2) Pamatujete si ještě první svatbu, která se ve mlýně konala? Na co vzpomínáte nejraději?

První svatba, kterou jsme u nás uspořádali, byla báječná. I když novomanželé sdíleli jeden domov řadu let a za družičky jim byly jejich dvě dcerky, byl tento den oslavou jejich neutuchající lásky a harmonie. Všichni se báječně bavili a dobrá nálada se nesla celým dnem až do pozdních nočních hodin.

3) V čem je svatba ve mlýně jiná než klasické svatby v hotelech a restauracích?

Svatba u nás na mlýně je rozhodně jiná než-li v klasických hotelích či restauracích. V době svatby nemá do areálu kromě naší rodiny a personálu nikdo jiný přístup. Klienti tak mají naprosté soukromí. Jiná je rozhodně i atmosférou areálu, který má svojí duši a je tvořen a zkrášlován naší láskyplnou prací a invencí. Svatby nepořádáme pro kvantitu, ale snažíme se o opravdovou kvalitu a srdečnost. Řada novomanželů se tak stává našimi přáteli a navštěvují nás nejenom před svatbou, ale i po ní.

svatebni-hostina-v-prirode-u-nahonu-mlyna4) Pro jaký typ svatby se Váš mlýn hodí nejvíce?

Mlýn se dle mého soudu hodí pro všechny typy neotřelých svateb s nádechem venkovského,  rustikálního stylu s kouzlem poetické Provance. Na druhou stranu se rozhodně nehodí pro lidi, kteří nectí pravidla, hodnoty a nemají slušné chování i když třeba vlastní nadité peněženky.

5) Na co všechno se snoubenci mohou těšit při rezervaci svatby ve Vašem mlýně?

Každým dnem se snažíme, aby byl mlýn krásnější a komfort našich klientů vyšší ať co se týče interiéru, exteriéru, výběru jídla či nápojů. Pro sezónu 2017 připravujeme možnost svatební hostiny ve stodole, která svatebčanům poskytne kontrast rustikálnosti a luxusu. Ve spolupráci se špičkovými kuchaři připravujeme nabídku svatebních menu a doufáme, že se nám podaří zaplnit náš vinný sklep specialitami, které si událost jako je svatba bezpochyby zaslouží.

Hodějovický mlýn
Hodějovice 12, 393 01 Pelhřimov
Kontaktní osoba: Veronika Jílková
+420 721 906 300
info@hodejovickymlyn.eu