Spokojení hosté jsou základem povedené svatební partyUrčitě jste už zažila party, která skončila dříve, než začala, jelikož se nikdo z přítomných neodvážil na parket. Zaručeně nechcete, aby stejným způsobem skončila i vaše svatební oslava. Dnes se tedy podíváme na 10 způsobů jak udělat z posvatební zábavy party roku. Hosté vám pak budou ještě několik měsíců po svatbě volat a vzpomínat na ten nezapomenutelný večer.

1) Proslovy radši dříve nežli později

Pokud má mít zábava nějaký start a cíl, není moc dobrý nápad každou půl hodinu přerušovat hudbu kvůli hrám, proslovům, nebo rozbalování svatebních darů. Všechny tyto „formální“ záležitosti by měly proběhnout dříve, než se rozjede samotná party. Zkuste například proslovy zařadit mezi jednotlivé chody hostiny a krájení dortu nechte jako poslední aktivitu před odchodem hostů.

2) Bar i DJ na dohled

Nenuťte hosty, aby si vybírali mezi drinkem a tancem na svoji oblíbenou písničku. Stejně tak jako na diskotéce, bar by měl být v dosahu tanečního parketu, ale natolik stranou, aby se hosté na baru nepletli mezi tanečníky. To samé platí o DJovi. Ten by měl mít šanci působit na dav na parketu a jeho místo je proto přímo v srdci parketu, ideálně na vyvýšeném místě.

3) Parket radši intimní, než obrovský

Na menším parketu budete mít šanci si zatancovat tělo na těloIdeální rozloha parketu je půl metru na každého hosta. Neměl by být o mnoho větší, protože bude budit zdání, že na něm nikdo není, ale menší prostor není na škodu. Čím blíže (v mezích) si lidé budou, tím větší bude zdání, že je parket nacpaný k prasknutí. Není problém, když budou hosté tancovat i mezi stoly nebo u baru. Po svatbě budou všem vykládat, že zábava byla tak dobrá, že se ani nevešli na taneční parket. A to je základ každé dobré party.

4) Dveře nechte zavřené

Je to zajímavé, ale otevřené dveře v lidech rozvíjejí touhu odejít. A vy nechcete, aby vaši hosté odcházeli ze sálu uprostřed party. Jednoduše tedy zavřete dveře a nechte je tak po celou dobu oslavy. V momentě, kdy je čas odejít, naopak otevřené dveře dají vašim hostům signál, že na ně něco čeká venku (ideálně odvoz :)).

5) Starší hosty posaďte stranou

V průběhu vytváření zasedacího pořádku nezapomeňte kontaktovat DJ a domluvit se s ním, jak budou v sále rozestavěné reproduktory. Poté velmi pečlivě vyčleňte starší generaci a posaďte ji mimo nejhlasitější zónu. Zabráníte tak tomu, že vás budou vaši prarodiče celou svatební oslavu žádat o ztišení hudby, zatímco mladí ji budou chtít zesílit.

6) Šero a diskokoule navodí náladu

Šero a diskotéková světla vytvoří tu správnou pařící atmosféruPamatujete na táborové diskotéky? Na svůj první romantický ploužák s přítelem? Stejně jako tehdy i teď platí, že lidé se na parketě vytáčejí mnohem snadněji a bezostyšněji, pokud je na něm šero. Na druhou stranu, nic nevyvolává chuť tančit tak, jako blyštivá diskokoule, nebo jiná barevná světýlka. Kombinace obojího vám pomůže dostat na parket i stydlivou sestřenici, nebo dojaté rodiče.

7) Hity nejen na přání

I když máte na počítači nekonečný playlist songů, které musí podle vašeho názoru na svatbě zaznít, je dobré nechat DJovi volnou ruku, pokud se rozhodne zařadit vlastní výběr písniček. Díky svým zkušenostem totiž neomylně pozná, kdy mají hosté náladu na romantickou filmovou melodii, a kdy je načase zařadit něco rychlejšího.

8) Svatba není čas na propagaci vašeho hudebního vkusu

I starší generace by se měla na svatbě bavitVaším cílem na svatební party by měla být zábava všech zúčastněných – od nejstarší generace po děti – a stejným způsobem byste měla postupovat při volbě hudby. Nesnažte se hostům vnutit svůj alternativní vkus, když většina z nich poslouchá mainstream. Naopak nejvíce fungují osvědčené hity, kterých bude mít Váš DJ určitě na výběr spoustu. V jiné situaci by se mohly zdát ohrané, nebo dokonce trapné, ale na svatbě je nejpravděpodobnější, že podobné odrhovačky budou přesně to, co vám zaplní parket všemi generacemi.

9) V nejlepším skončit platí i o této situaci

Hosté budou mít pocit, že svatební party stála za to od začátku do konce, pokud ji ukončíte v momentě, kdy je parket našlapaný, a ne až ve chvíli, kdy se po něm potácí jen pár podnapilých hostů a zbytek už šel radši domů. Dobrým znakem konce večírku může být buď ohlášení posledních objednávek na baru, nebo tradiční krájení dortu. Pokud část dortu zbyde, dejte ho hostům jako výslužku (případně k tomuto účelu použijte svatební koláčky, nebo jinou pozornost). To pro ně bude znamení, že se mají chystat k odchodu.

10)Postarejte se o odvoz

Party ukončete dokud je parket nacpaný a zábava na úrovniDohlédněte i na samotný odchod hostů a na to, aby se bez problémů dostali domů. Není nic horšího, než stát na zastávce pod vlivem alkoholu a teprve zjišťovat, že další tramvaj jede až za hodinu. Proto na předpokládaný čas konce party domluvte několik taxi, které mohou hosty rozvést do jejich domovů.