https://www.flickr.com/photos/nuddaladden/9632457963/Ať už se rozhodnete pro tradiční nebo moderní svatbu, odevšud na vás bude vyskakovat jedna tradice za druhou. Pokud nedodržíte jednu, bude to znamenat neštěstí, pokud zapomenete na druhou, nebude manželství plodné a podobně. Vyberte si na svatbě jenom ty tradice, které máte ráda a chcete je dodržet, ostatní klidně pusťte k vodě.

https://www.flickr.com/photos/winnie_pix/16823324415/

Bílé svatební šaty

V minulosti měly bílé šaty značit nevinnost a neposkvrněnost a byly výsadou mladých nevěst. Ale řekněme si upřímně, ne všem slečnám sněhově bílá barva sluší. Proto se postupně začaly vynořovat i jiné barvy jako slonová kost a šampaň a dnes můžete v obchodech bez problémů najít také světle modré, nebo růžové šaty. Barvu zvolte buď podle vašeho tématu, nebo naopak zvolte téma podle vaší oblíbené barvy. Kdo říká, že se nemůžete vdát v černých, nebo rudých šatech?

https://www.flickr.com/photos/t_fern/14350946217/in/photolist-nS9mkc-wcSncm-5SwoQa-o9jEUz-5BnYCA-5Ch6hU-5owhqg-nCZYZJ-chZ91C-6jH7Nt-5JQTms-chZ98w-chZ99u-5J7XSJ-8H1Tcs-chZ95d-j9kaHa-j9og59-j9iKmZ-j9kgyZ-7dHNqX-5nK3xC-6xcSQp-axLtiX-3XrpSc-tGPAtC-tZrPEM-tZt2e2-wtNBkN-wcSpxU-wsaMhL-wcSnAC-vxBKfT-t3nj13-tZmEbB-t3kQBC-t3mQbA-tGRm81-t3m7oY-tZoYgv-t3mAi5-tZxGWR-t3wrvz-tGQrkh-t3v7hX-tZxWM6-tZusZt-wuXgY6-tGQo9L-tX54bw

Ženich vás před obřadem nesmí vidět

Fakt, že ženich před svatbou uvidí svatební šaty, se považoval za znamení toho, že manželství bude nešťastné. Tahle tradice však také ustupuje a novým trendem se stává takzvaný „První pohled“. Ženich a nevěsta se ve svatební den připraví na obřad a pak se sejdou stranou od všeho ruchu a ostatních svatebčanů. Nejen že je to skvělá příležitost pro krásné svatební fotografie, ale nastávající manželé mají prakticky poslední příležitost si vychutnat chvilku soukromí před hektickým svatebním dnem.

https://www.flickr.com/photos/altoexyl/3894420082/

Na svatbě musí být široké příbuzenstvo

Nenechte si zkazit svatbu tím, že budete zvát lidi, které jste věky neviděla a vlastně vám na nich ani moc nezáleží. Pokud chcete mít na svatbě deset nejbližších, nikomu do toho nic není. Pozvěte opravdu jenom ty hosty, které na svatbě chcete vidět a počítejte s tím, že cca 1/3 pozvaných stejně nebude moci dorazit. Další věc, do které se nenechte natlačit je rozhodnutí, zda pozvat také partnery pozvaných hostů. Většinou se to dělá, ale pokud máte těsný rozpočet, pozvěte jen ty partnery, které znáte. Vaši známí vám určitě nebudou vyčítat ten jeden večer bez své drahé polovičky.

ryze-je-klasika-ale-co-treba-konfety-nebo-bublifuky

Bez rýže nejsou děti

Jestli vám někdo bude říkat, že pokud vás po obřadu hosté neposypou rýží, vaše manželství bude neplodné, můžete mu buď věřit, anebo se zařídit úplně jinak. Je spousta mnohem zábavnějších věcí, které po vás mohou hosté házet. Od okvětních plátků růží, přes bublinky z bublifuků až po konfety. Pokud si nechcete na hostině vyklepávat z vlasů nic, rozdejte jim girlandy, lehoučké šátky, nebo stužky na tyčce, kterými budou po obřadu mávat.

https://www.flickr.com/photos/analui/8181584987/in/photostream/

Kdo vás povede k oltáři

Podle tradice by vás měl k oltáři dovést váš otec, nebo jiný starší vám blízký muž. Ale co když vám je bližší maminka? Není žádný problém tuto tradici porušit a dojít k oltáři spolu s maminkou, kmotrou, nebo i třeba se svým psím miláčkem, pokud k němu máte opravdu vřelý vztah. Některé páry se dokonce rozhodnou, že půjdou k oltáři spolu, jako znak začátku nového života.