Pokud patříte mezi ty, co by rádi na svatbě své hosty požádali o drobný finanční příspěvek, ale nevíte, jak to správně udělat, pak jste tu správně. Poradíme vám, jak z této mnohdy nepříjemné situace udělat dokonce zábavu pro své hosty. Nenápadně ji totiž zapasujete do svatebního programu!

zábava na svatbě

Hlavně ať není faux pas!

Jestliže jste už své hosty požádali o peníze formou svatebního daru, pak není žádoucí, po nich požadovat další peníze. Všeho totiž moc škodí. Jen se zkuste vcítit do situace hosta, který vám do obálky dal obnos peněz a vy po něm najednou budete chtít víc. Na svatbě by se nikdo neměl cítit nepříjemně, proto vsaďte na jedno nebo druhé.

Texty a básničky ke svatebnímu oznámení: Jak si říct o peníze místo svatebního daruČtěte také: Texty a básničky ke svatebnímu oznámení: Jak si říct o peníze místo svatebního daru

Jakým způsobem můžete vybrat peníze na svatbě?

Výběr peněz od hostů patří mezi svatební tradici, od které se v dnešní době už trošku upouští, ale proč z toho neudělat zábavu? Poradíme vám tři způsoby, které jsou hravé a zdvořilé.

svatební zábava

Dražba nevěstina podvazku

Jistě znáte svatební hru, kdy se ženich snaží pouze za pomocí svých zubů sundat nevěstě její podvazek. Gratulujeme, podařilo se! A co dál? Pak by se měl ujmout své role svatební koordinátor nebo svědek a zahájit o podvazek dražbu. Nejprve řekne vyvolávací cenu a pak celou dražbu moderuje. Ten z pánů, který nabídne nejvíce, vyhrává nevěstin podvazek.

Svatební hry: Top 6 svatebních her ke stažení zdarmaČtěte také: Svatební hry: Top 6 svatebních her ke stažení zdarma

Příspěvek do střevíčku

Dražbu nevěstina podvazku vyhrává pouze jeden z hostů, ale se střevíčkem můžete obejít všechny ostatní! Tento způsob je velmi oblíbený a může mít dokonce několik podob. Vždy ale platí, že peníze v žádném případě nevybírá nevěsta s ženichem. Může se této role zhostit například družička, svědek, nebo jiná výřečná a zábavná osoba, která se nestydí.

Vybírat peníze můžete do starého škrpálu, přičemž hosté budou přispívat na nové střevíčky pro nevěstu či do svatebního střevíčku a každý, kdo do něj přispěl si může na chvíli střihnout sólo s nevěstou. Další variantou je starý kočárek nebo zavinovačka, ať mají novomanželé do začátku na miminko. Vymyslet se toho dá mnoho, stačí mít jen fantazii.

svatební střevíčky

Svatební tombola

Jak zabavit vaše hosty, neutratit při tom moc peněz a ještě vybrat něco málo do novomanželské kasičky? Zkuste svatební tombolu! Je sice trošku náročnější na přípravu, než předchozí dva způsoby, ale zaručí, že se všichni budou skvěle bavit a na oplátku dostanou malý dáreček! Což nás přivádí k důležité věci – přípravě.

Promyslete si, jaké ceny do tomboly dáte. Čím budou vtipnější a originálnější, tím líp! Svatební tombola má být především na pobavení. Připravte si výherní i nevýherní lístečky, ať je to napínavé. Cenu za lístek buď určete vy, ale pozor, ať není příliš vysoká. Další varianta je, že se hosté mohou sami rozhodnout, kolik za lístek přispějí. Doporučujeme vymyslet opravdu vtipné a lákavé názvy výher, které vzbudí pozornost! Například:

  • sada kol – dvě Coca-Coly
  • výlet na Vysočinu – salám Vysočina
  • bylinky na zdraví – Becherovka
  • plynová bomba – luštěniny, zelí…

svatební tombola

Losování pak nechejte až na večer. Ideální doba je po večeři, kdy už máte všechny seznamovačky, důležité zvyky a tradice za sebou a před sebou už jen zábavu. Svatební tombola má výhodu v tom, že se hodí pro všechny věkové kategorie, čili se může zúčastnit i mladší osazenstvo.