Svatební kytici považujeme za jeden z nejkrásnějších doplňků, ale kdo všechno by ji měl mít v tento den v ruce? Kromě nevěsty samotné a mužů, jejichž korsáže pro tentokrát necháme spokojeně odpočívat na klopách sak, se tento počet může klidně přiblížit až 8-mi lidem. Kdo je tedy pro svatební kytice nejdůležitější? Udělejte si kafíčko a pusťte se do čtení!

kytice nevesty

Jelikož je svatební den především o novomanželích, je také na jejich uvážení, komu kytici nechají uvázat a komu ne. Svatební kytice by ale měla představovat určitou úctu, kterou k dané osobě chováte. Neměli byste proto zapomenout na maminku nevěsty, ženicha a čtvero babiček, které taková květina jistě potěší. Nezapomeňte po obřadu mít nachystané prázdné vázy, do kterých tyto kytice odložíte.

Rozložení stolů na hostině – výhody a nevýhody uspořádání svatební tabuleČtěte také: Rozložení stolů na hostině – výhody a nevýhody uspořádání svatební tabule

Komu nechat uvázat svatební kytici?

Pojďme si tedy shrnout, kdo by měl mít ve svatební den kytici.

  • Maminka nevěsty
  • Maminka ženicha
  • Čtvero babiček
  • Svědkyně (pokud není svědkem muž)
  • Družička (více družiček znamená více květin)

svatebni kytice

Svatební kytice pro maminky

Tyto kytice by měly ladit ke kytici nevěsty, proto dbejte na to, aby v nich byly pokud možno použity stejné květiny nebo alespoň stejně barevné. Velikostně jsou zpravidla menší, než kytice pro nevěstu. Podle tradice by měl květiny předávat ženich. Nejprve předá kytici své mamince, poté babičkám a po příjezdu k nevěstě zase mamince nevěsty a babičkám nevěsty. Svatební kytici pro nevěstu buď předá sám, nebo ji pošle například po svědkyni.

Svatební hry: Top 6 svatebních her ke stažení zdarmaČtěte také: Svatební hry: Top 6 svatebních her ke stažení zdarma

Svatební kytice pro svědkyni

Svědkyně by také měla mít kytici, jako poděkování za své “služby”. Většinou v ruce drží zmenšenou kopii svatební kytice pro nevěstu a při svatebním obřadu nebude působit rozpačitě. Je to přeci jen důležitý úkol, jít za svědkyni! To stejné platí i o květinách pro družičky, které můžou mít ještě o něco málo jednodušší kytice.

kvetiny pro druzicky

Svatební kytice pro babičky

Darovat babičkám kytici je krásné gesto, jen si dejte pozor, abyste tím situaci mírně nezkomplikovali. Zatímco jedna babička může být ve svých letech pěkná čiperka, druhá může chodit o berlích, a proto potřebuje obě ruce volné. V těchto případech můžete místo svatební kytice nechat uvázat například květinový náramek, který jim ženich předá.

20 otázek, na které se zeptat svatební floristkyČtěte také: 20 otázek, na které se zeptat svatební floristky