Na svatbě by měl být každý, koho máte rádi a ke komu máte blízký vztah, což určitě platí i pejscích. Pokud máte pejska poslušného a vycvičeného, aby nekradl ze stolů hostům slaninu nebo dezert a neproštěkal celý obřad, proč ho nechávat doma? Dnes vám prozradíme několik věcí, na které je důležité myslet, pokud má být součástí svatby i pes.

psi na svatbě

Někteří pejsci jsou pro páníčky jako jejich děti a svatbu si bez nich nedovedou představit. My se vůbec nedivíme, ale je vůbec taková představa proveditelná? Je pár věcí, na které musíte před svatbou myslet, pokud se tam má pohybovat váš čtyřnohý miláček.

Výběr svatebního místa

Pokud byste měli rádi pejska na svatbě, je nutné tomu přizpůsobit i výběr místa. Vyhlídli jste si místo pro obřad v lese nebo u rybníka? Raději mějte psa na vodítku, může se totiž stát, že v přírodě ucítí lákavý pach a rozeběhne se ho prozkoumat. Vy ho pak určitě nechcete místo svatebních slibů okřikovat a nahánět po lesích. Jestliže budete mít pro sebe oplocené prostranství penzionu se zahradou, raději se dopředu zeptejte majitele, zda mu nevadí domácí mazlíčci. Někteří majitelé preferují svatbu bez zvířat, aby jim případně neponičili majetek, nebo je povolují pouze s podmínkou, že budou na vodítku.

Drobné detaily, které nestojí skoro nic a udělají dojemČtěte také: Drobné detaily, které nestojí skoro nic a udělají dojem

Kdo se bude o pejska starat

Vy jako snoubenci budete mít o svatebním dni starostí až nad hlavu a nebudete mít proto čas na nic jiného. Svěřte proto hlídání někomu, koho dobře zná a v rámci možností ho poslouchá. Někdo totiž musí hlídat, aby pes neutekl z pozemku, aby neuždiboval ze stolu svatební dobroty, a také po něm sbíral bobky. Svědky rovnou vynechte, ti budou vaše pravá ruka. Zvolte spíše některého z kamarádů nebo rodičů a pokud jste přesvědčeni, že pejsek příliš neposlouchá, raději ho mějte většinu času na vodítku. Myslete na to, že ve svatební den bude kolem spousta nových lidí, a tudíž i pachů a hluku, to by mohlo rozhodit i toho nejposlušnějšího hafana.

pejsek-na-svatbe

Co když to nepůjde podle plánu

Může se stát, že vše proběhne podle vašich představ, ale taky ne. Pejsek se nemusí cítit ve společnosti tolika lidí dobře, může se nudit a vymýšlet různé zabavení, může se cítit vystrašený. Pro tyto případy mějte připravené klidné místo, kam si může zalézt a odpočívat pryč od celého toho hluku. Odveďte ho třeba do pokoje, kde má svůj pelíšek a zaúkolujte někoho, kdo ho přijde zkontrolovat a vyvenčit. Zkrátka sledujte, jak se cítí a zbytečně ho nestresujte.

Nechte ho donést prstýnky

Vycvičený a poslušný pes, který dokáže za dobrotku udělat cokoliv mu řeknete, může být skvělým pomocníkem. Přivažte mu na obojek krabičku s prstýnky a nechte ho, ať vám je přinese. Buď může přiběhnout sám nebo ho někdo může vést, třeba malá družička.

pejsek se snubními prstýnky

Nemusíte za každou cenu nechávat pejska doma. Pokud si myslíte, že to tam pes zvládne a neumíte si bez něj tento den představit, přibalte ke svatebním dekoracím také pelíšek, hračky, granulky a mističku s vodou.

Svatební etiketa aneb 8 tipů, jak ji dodržetČtěte také: Svatební etiketa aneb 8 tipů, jak ji dodržet