Rozlučka se svobodou (po moravsku také „svíca“) je ultimátní dámská jízda, na kterou se nevěsty těší, jako na maturitní večírek. Zaprvé proto, že ji nemusí organizovat (na rozdíl od svatby 😉 ), ale také proto, že součástí této „poslední“ party bývají hry a úkoly, které celé akci dodávají šťávu.

Často nám posíláte dotazy na nejoblíbenější rozlučkové hry. Dnes se nám konečně podařilo sednout si a sepsat pět nejlepších her na ten správný babinec 😉 . Ale nebojte se, tímto článkem nekončíme. Příště si posvítíme na pět nejoblíbenějších her bez alkoholu, rozlučkové aktivity pro pány a máme v plánu i článek o samotné organizaci dokonalého loučení se svobodou.

Rozlučka se svobodou pro ženichaČtěte také: Rozlučka se svobodou pro ženicha

https://www.flickr.com/photos/prayitnophotography/4778798301/

On řekl, ona řekla

Tahle hra je výborná na prolomení ledů na začátek party a seznámení hostů. Připravte si seznam otázek, které nejprve zodpoví ženich (buď vyplní dotazník, nebo ideálně na kameru) a ty samé otázky dejte na party odpovědět nevěstě. Vždy přečtěte otázku, nechte ji odpovědět a pak pusťte záznam s odpovědí jejího nastávajícího. Za každou špatnou odpověď se nevěsta napije svého oblíbeného drinku. Pro větší zapojení ostatních hostů můžete na začátku hry uzavřít sázky na počet správných odpovědí.

Seznam našich nejoblíbenějších otázek na svícu najdete tady. Můžete být ale mnohem peprnější 😉

 1. Jaká je ženichova nejoblíbenější barva?
 2. Jaká je nevěstina nejoblíbenější barva?
 3. Kam jste šli na první rande?
 4. Kdo komu koupil první drink?
 5. Kterou část těla nevěsty má ženich nejraději?
 6. Kde proběhla první pusa?
 7. Co je nejromantičtější věc, kterou ženich udělal?
 8. Jaký nevěstin zvyk ženichovi leze nejvíc na nervy?
 9. Jaký ženichův zvyk nejvíce štve nevěstu na ženichovi?
 10. Na jakém nejzajímavějším místě jste měli sex?
 11. Jaká je tvoje představa nejromantičtějšího večera?
 12. Kdybys byla/byl divoké zvíře, co bys byla/byl?
 13. Jaké je nejhorší jídlo, které nevěsta pro ženicha uvařila?
 14. Co spolu nevěsta a ženich nejraději dělají, když mají volný večer?
 15. Na co se nejvíce těšíte v manželství?

https://www.flickr.com/photos/didbygraham/2471454893/in/photostream/

Kalhotková šifra

Tahle hra se dá hrát i na bytě u jedné z družiček, ale úplně klidně projde i v potemnělém baru. Každá z účastnic rozlučky by měla koupit kalhotky v nevěstině velikosti. Čím víc sexy, nebo naopak střelenější, tím lepší. Kupte však takové, které se líbí vám, nemusí odpovídat nevěstině stylu. Úkolem nevěsty je potom kalhotky rozbalit a hádat, které jsou od které kamarádky a proč.

Tip redakce: Krajkové kalhotky všech možných stylů a barev pohodlně vyberete i online.

https://www.flickr.com/photos/emilysnuffer/8630626860/

Hon za sexy pokladem

Tuhle hru je ideální hrát v domě, nebo na zahradě. Cílem je, na základě indicií najít co nejvíc sexy pokladů schovaných po okolí. Mezi poklady můžete zařadit i dárky pro nevěstu, nebo chlupatá pouta, sexy kostýmek, nebo třeba 50. odstínů šedé. 😉

Rozdělte slečny na dva týmy a každému z nich dejte první indicii. Ideálně každou jinou (například jednomu týmu první a druhému poslední), aby týmy nechodily a nehledaly poklad spolu. U každého pokladu by měla být indicie k dalšímu. Na konci hry se oba týmy sejdou a mohou si vyměnit zkušenosti ohledně jednotlivých pomůcek a dárků. Všechny dárky pak patří nevěstě, ale vítězný tým dostane odměnu.

https://www.flickr.com/photos/emilysnuffer/8629518025/

Nikdy jsem ne…

Známá hra z táborů, která ale výborně funguje i na rozlučky se svobodou. Při této hře hraje hlavní roli alkohol. Ale dobrá zpráva je, že kromě dobrého pití (inspirace zde 🙂 ) a skleniček už nemusíte připravovat vůbec nic 😉 .

Dámy sedí kolem stolu, před sebou mají svůj oblíbený drink. Každá z nich postupně vymyslí větu, která začíná: „Nikdy jsem ne…“, například „Nikdy jsem nešla na party bez kalhotek“. Všechny družičky, které někdy vyrazily na party naostro, se musí napít. Postupně si vymýšlí věty každá z družiček. Díky této hře poznáte své kamarádky opravdu dobře a možná dokonce odhalíte věci, které jste ani nečekala. Ideální také na rozpití před přesunem do baru.

Okouzlovací úkoly do baru

Celá hra spočívá opět ve vymyšlení vtipných úkolů pro dva týmy. Úkoly mohou být různé, ale většinou se točí okolo pánů. Výstupem každého úkolu by měl být předmět, nebo fotku, který tým na konci hry předloží jako důkaz splnění mise. Tým, který rychleji sežene všechny předměty a doloží všechny úkoly, vyhrává a odměna ho nemine.

Pár úkolů pro představu:

 • Sehnat telefonní číslo na hezkého muže (věnujte na konci hry single kamarádce)
 • Nechat si koupit drink (Co třeba Sex on the beach?)
 • Získat pánské spodní prádlo
 • Dostat kondom
 • Dát pusu nejmladšímu barmanovi v okolí
 • Přesvědčit nějakého muže, aby si sundal tričko
 • Zatanči si s plešatým mužem
 • Sundej si část spodního prádla bez toho, abys odešla z místnosti
 • Dej pusu (na tvář) muži v uniformě
 • Nech si uplést cop od dlouhovlasého muže
 • Stůj na stole (nebo židli) u záchodků jako socha po 90s (předem se dohodněte, co budete představovat)

https://www.flickr.com/photos/pazit/2620741174/