Bujará párty, divoké úkoly svobodných dam, jízda limuzínou… Pokud tato představa není podle vašeho gusta a nejraději byste něco klidnějšího, pak právě pro vás máme dnes jeden tip. A bude to přímo voňavý tip! Dámská rozlučka se svobodou bude v podání flower baru či květinového workshopu dokonalá do poslední kytičky. Připravte si vychlazené prosecco a pojďte se inspirovat touto netradiční zábavou.

květinový bar

Rozlučka v podání Flower baru

Trend jménem Flower bar je v oblibě především v zahraničí, ale proč ho nepraktikovat i u nás? U nastávající nevěsty, která je blázen do čerstvých květin (a která žena by nebyla, viďte?), si takovým květinovým koutkem rozhodně šplhnete. A co je to vlastně ten květinový bar? Jedná se o stojan či stůl, kde je vystaveno množství nejrůznějších čerstvých květin, ze kterých si ostatní mohou vybrat a vytvořit si něco krásného. Mohou být vystavené na dekorativním žebříku, v dřevěném regále nebo jen tak na stole.

DIY: Jak vyrobit věneček do vlasů z umělých květůČtěte také: DIY: Jak vyrobit věneček do vlasů z umělých květů

Naše tipy

  • Při výběru květin na květinový bar doporučujeme vycházet z barev svatby a tématu. Zajděte si do velkoobchodu s květinami a vyberte si z široké nabídky. Mnohdy mají větší počet než v samotných květinářstvích.
  • Květiny koupené den před rozlučkou očistěte a zastřihněte, ať mohou nasát více vody. Nastřihněte je nejlépe šikmým řezem. Nezapomeňte je potom dát do vody s výživou pro rostliny a umístit na chladnější místo.
  • V den rozlučky naplňte kbelíky do 3/4 vlažnou vodou a všechny květiny do nich rozdělte podle barev, typu nebo velikosti. Buďte kreativní a zakomponujte na bar i nůžky, vázičky, stužky a další potřeby pro váš workshop.

flower bar

Mini kytice

Co, když už máte květinový bar sestavený? Nechte družičky a nastávající nevěstu uvázat si vlastní malou kytičku, kterou si mohou ozdobit domov. Tu si poté mohou odnést ve vázičce nebo zabalenou do papíru. Nezapomeňte také na štítek a fix, aby si svou kytičku mohly pojmenovat a nezaměnit s jinou. Až se bude rozlučka blížit ke konci, snadno tak svou kytičku najdou.

Květinové věnečky

Vzpomínáte, jak jste si jako malé vázaly z pampelišek věneček? Na květinovém workshopu si můžete vytvořit jeden unikátní a propracovanější než ten pampeliškový. V tomto případě si vezměte na pomoc i floristický drátek, se kterým jednotlivé kytičky omotávejte, aby držely na místě a také jeden silnější drátek, kolem kterého si květiny omotáte.

květinový věneček

V neposlední řadě také nezapomeňte mít po ruce něco na zub. Kanapky, mini dortíčky, cake pops a další dobroty k zakousnutí. Na pití pak pořádnou porci vychlazeného prosecca a nebo oblíbeného drinku s ledem a především úsměv od ucha k uchu, protože tato rozlučka bude nezapomenutelná!

Přejeme vám krásnou dámskou rozlučku se svobodou!