Snubní prsten a jeho kulatá linie která nikde nekončí a nikde nezačíná představuje nekonečno. Již od středověku se používá ke stvrzení sňatku a jako slib trvalé lásky. Stejně jako středověké páry, i vy budete snubní prsteny pravděpodobně nosit celý život a odkládat pouze příležitostně, takže by měly odrážet váš styl, být pohodlné a praktické na každodenní nošení. Přečtěte si našich pět nejoblíbenějších tipů, které vám pomohou vybrat snubní prstýnek, který nebudete chtít už nikdy svléknout z prstu.

https://www.flickr.com/photos/whoalse/5554394516/sizes/l

Tip 1: Vysvětlete si se snoubencem své představy

Ženy mají často svůj vysněný snubní prstýnek vybraný už několik let dopředu, takže není od věci si s nastávajícím ženichem v klidu sednout, a probrat své představy a očekávání. Chcete prstýnek nosit pořád, nebo pouze příležitostně? Kolik za něj chcete utratit peněz? Chcete spíše tradiční styl, nebo nejnovější módní trend? Možná už máte doma několik obrázků vašich favoritů, nebo znáte nějakého zlatníka, který by vám vyrobil prstýnky na míru. Když tyto podrobnosti proberete, výber prstenů přestane být vaší noční můrou.

https://www.flickr.com/photos/foreverphoto/2670720654/sizes/l

Tip 2: Má se snubní prstýnek podobat zásnubnímu?

Ano, je to jedna z možností. Pokud se rozhodnete oba prsteny sladit, vaše rozhodování o snubních prstýncích bude o to jednodušší. Můžete se totiž nechat inspirovt nejen barevností, ale také stylem a zdobením. Oba prsteny budete potom moci bez problémů nosit na jedné ruce, nebo dokonce na jednom prstě pod sebou. Klidně si však vyberte naprosto odlišný snubní prstýnek, než jaký jste dostala zásnubní. Možná budete muset nosit každý na jiné ruce, aby se rozdílné styly netloukly, ale pokud vám to nevadí, tak směle do toho.

Vintage dámský snubní prsdten s moderním pánským.

Tip 3: Ženich a nevěsta – stejný, nebo odlišný prsten?

Dříve bylo zvykem, že se prstýnky obou manželů podobaly jeden druhému, nebo byly alespoň v určitých rysech stejné. Z tohoto důvodu jsou podobné prstýnky považovány za tradiční výběr. Není však žádný důvod, proč by snubní prsteny nemohly být úplně rozdílné, nebo se podobat pouze některými prvky. Zkuste například sladit tón zlata, ornament, nebo styl prstýnku. Toto rozhodnutí ponechá vám i vašemu miláčkovi větší prostor, jak si vybrat ten pravý snubní prsten, který budete chtít nosit po zbytek života.

https://www.flickr.com/photos/96dpi/2568568840/sizes/l

Tip 4: Kov nad zlato?

Snubní prstýnky se vyrábí standartně v odstínech zlata (bílé, žluté, růžové), ale v poslední době se zvyšuje i obliba jiných kovů jako například titanu, wolframu, platiny, nebo chirurgické oceli. Tyto kovy jsou výhodné nejen pro svoji originalitu, ale zároven jsou hypoalergenní, takže si je mohou dovolit nosit i lidé, kterým zlato a stříbro vadí. Další výhodou je také jejich delší životnost – jsou prakticky nezničitelné. Na druhou stranu zejména v případě platiny se zvyšuje cena prstýnku. Titan a wolfram jsou cenově  srovnatelné nebo nižší  než ceny zlata.

Vyberte si odstín kovu, který se bude hodit ke zbytku vašich šperků.

Tip 5: Jaký odstín kovu mi bude slušet?

Stále se nemůžete rozhodnout zda vám bude slušet víc bílé, nebo žluté zlato? Je několik způsobů, které vám pomohou. Zaprvé se podívejte do šperkovnice a zhodnoťte svoje dosavadní doplňky: jsou tam zlaté šperky, nebo spíš stříbrné a bílé zlato? Pokud  kromě bižuterie ještě žádné šperky nemáte, zjistíte svůj odstín podle svého barevného typu. Nevíte jak na to? Přiložte si k obličeji jednu teplou barvu (červená, oranžová, žlutá) a jednu studenou (modrá, zelená, bílá). Ty odstíny, které vám sluší víc budou slušet i vašemu snubnímu prstenu. Teplé odstíny zlata (růžové, žluté, meruňkové zlato) budou slušet těm, kterým lichotily teplé barvy, zatímco studené typy by měly sáhnout spíše po chladných tónech (stříbro, bílé zlato, platina..).