Netradiční figurky na dortPryč jsou doby kdy vrchol fantazie svatebních figurek na dort byla prkenně stojící nevěsta se ženichem. Dnes už je všechno jinak. Můžete si na vrchol dortu postavit cokoliv od skleněného střevíčku pro Popelku, po svůj monogram z blýskavých kamínků, nebo jen elegantní ozdobu z květin. Je velmi jednoduché se ztratit v nepřeberném množství možností. Dnes se proto zaměříme na základní tipy ke svatebním figurkám.

Vtipná nebo sexy?

Kdo koho dotáhl k oltářiStejně jako u jiných prvků svatby, i u dortových figurek záleží na dojmu, který chcete vyvolat. Mají být figurky vtipné, romantické, nebo netradiční? Rozmyslete si také publikum, které se bude na dort dívat. Nebude vaší babičce vadit nevěsta v minisukni? Opravdu chcete aby vaši rodiče věděli, že váš manžel tráví většinu času u počítačových her?

Aby figurka seděla a držela

Dortové figurky pro milovníky baseballuKromě stylu je také potřeba promyslet velikost a materiál ze kterých jsou figurky zhotovené. Klasická velikost figurek je od 10 do 20cm a jsou většinou vyrobené z lehké keramiky nebo plastu. Je logické, že velké figurky na malém dortu budou vypadat směšně a naopak. Je dobré vybrat takovou figurku jejíž velikost bude odpovídat cca třetině výšky dortu. Je možné figurky na dort pouze postavit, ale pokud máte pocit, že nebudou držet je lepší zvolit figurky s tyčkou, která se do dortu zapíchne.

Vypadají jako vy?

Jedny z originálních figurek karikaturSamotná cena figurek se pohybuje od 100Kč výš a u moderních a originálních postaviček se může dostat až ke 2000Kč. Většinu figurek je možné objednat v mnoha variantách – od odlišné barvy vlasů a pleti po kombinaci ženicha a nevěsty podle vašich představ. Můžete tak na dortu vytvořit opravdu vaši miniaturu v reálné situaci podle zvyků, nebo koníčků. Za změnu podoby figurek se něco málo připlácí ale opravdu chcete jako blondýnka mít na svém svatebním dortu černovlásku? A pokud se chcete, aby se vám postavičky opravdu podobaly, nechte se ztvárnit jako karikatura z marcipánu.