Veronika a Lukáš svou svatbu teprve plánují. Předtím, než si řeknou své ano, se s námi ale podělili o zážitky z organizace svatby. Jak dlouho svou svatbu plánují, co je nejvíce baví a zaskočilo je při plánování svatby něco? Na to všechno se zeptáme v tomto článku.

1) JAK JSTE SE S PŘÍTELEM SEZNÁMILI A CO BYS NÁM O NĚM ŘEKLA?

S Lukym jsme se seznámili v práci, kde jsem pracovala jako servírka a měla jsem ho zaučovat, jelikož tam zrovna nově začal pracovat také. V tu dobu jsme byli oba „šťastně“ zadaní. Byli jsme dobří parťáci a kamarádi. Po čase jsem nastoupila do nového zaměstnání a Lukáše jsem jen občas potkávala. Asi za dva roky jsme na sebe opět narazili, začali jsme si více povídat a začalo to mezi námi jiskřit. U sklenky vína jsme si vše vyjasnili, sbalil si věci a přijel za mnou. Po týdnu jsme sehnali nové bydlení a jsme spolu do teď.

Co bych o něm řekla? Můj budoucí muž je velmi hodný, pracovitý, zkrátka takový, jaký má chlap být. Dokáže mi být oporou. Má rád mého syna, stará se o něj jako o vlastního. Miluje sport, zvířata a cestování stejně jako já. Moc pro mě znamená.

2) PO JAKÉ DLOUHÉ DOBĚ TĚ POŽÁDAL O RUKU? JAK TO PROBÍHALO?

Asi po roce jsme se o svatbě začali více bavit. Spíše se mě ptal, jestli bych ho neodmítla, kdyby mě požádal o ruku. No a asi za měsíc jednou večer, když jsem přišla utahaná z práce, si klekl a dal mi krabičku s prstenem.

3) JAK DLOUHO UŽ SVATBU PLÁNUJETE? KDY A KDE BUDE? CO JSI ŘEŠILA NEJDŘÍVE?

Do plánování svatby jsme se pustili v září. Jako první jsme řešili místo oddání a svatební hostinu. Potom jsme si zamluvili dort. Nyní jsme ve fázi, kdy máme vše domluvené, sepsané a už nám zbývá pouze nechat si ušít šaty a nachystat výzdobu.

4) ZAŘIZOVALA JSI VŠE SAMA NEBO PŘÍTEL POMÁHAL? NEBO JSI NAOPAK ZVOLILA SLUŽBY SVATEBNÍ AGENTURY?

Služby svatební agentury jsme nevyužili. Já se do všeho pouštím po hlavě a koordinace mé vlastní svatby a vše, co je s tím spojené, je pro mě velkou výzvou. Na svatbě budeme mít okolo 40-ti hostů, tak snad se to zvládne ukočírovat. Přítel pomáhá. Vlastně vše důležité na matrice vyřídil on i hostinu jsme dávali dohromady společnými silami. Také mi pomáhal vyrábět svícny.

5) KTERÁ ČÁST PLÁNOVÁNÍ TĚ BAVILA NEJVÍCE? NARAZILA JSI NA NĚJAKÉ PROBLÉMY?

Nečekala jsem, že je plánování svatby tak náročné. Především v tom, aby člověk vyšel každému vstříc, i když je to naše svatba. Samozřejmě, je to naše svatba, plánujeme ji takovou, jakou chceme my, ale například mi moje kamarádka odmítla účast, protože jí neproplatím peníze na cestu a také proto, že na hostině nebudeme mít klasiku – vývar s knedlíčky.

Nejvíce se mi líbilo vybírání šatů, ale nakonec jsem dospěla k názoru, že si svatební šaty nechám ušít. Baví mě i vyrábění ozdob.