Veronika a Lukáš svou svatbu teprve plánují. Předtím, než si řeknou své ano, se s námi ale podělili o zážitky z organizace svatby. Jak dlouho svou svatbu plánují, co je nejvíce baví a zaskočilo je při plánování svatby něco? Na to všechno se zeptáme v tomto článku.

Veronika a Lukáš plánují svatbu.

1) Jak jste se s přítelem seznámili a co bys nám o něm řekla?

S Lukym jsme se seznámili v práci, kde jsem pracovala jako servírka a měla jsem ho zaučovat, jelikož tam zrovna nově začal pracovat také. V tu dobu jsme byli oba „šťastně“ zadaní. Byli jsme dobří parťáci a kamarádi. Po čase jsem nastoupila do nového zaměstnání a Lukáše jsem jen občas potkávala. Asi za dva roky jsme na sebe opět narazili, začali jsme si více povídat a začalo to mezi námi jiskřit. U sklenky vína jsme si vše vyjasnili, sbalil si věci a přijel za mnou. Po týdnu jsme sehnali nové bydlení a jsme spolu do teď.

Co bych o něm řekla? Můj budoucí muž je velmi hodný, pracovitý, zkrátka takový, jaký má chlap být. Dokáže mi být oporou. Má rád mého syna, stará se o něj jako o vlastního. Miluje sport, zvířata a cestování stejně jako já. Moc pro mě znamená.

2) Po jaké dlouhé době tě požádal o ruku? Jak to probíhalo?

Asi po roce jsme se o svatbě začali více bavit. Spíše se mě ptal, jestli bych ho neodmítla, kdyby mě požádal o ruku. No a asi za měsíc jednou večer, když jsem přišla utahaná z práce, si klekl a dal mi krabičku s prstenem.

Potřeby pro výrobu svatebních dekorací.

3) Jak dlouho už svatbu plánujete? Kdy a kde bude? Co jsi řešila nejdříve?

Do plánování svatby jsme se pustili v září. Jako první jsme řešili místo oddání a svatební hostinu. Potom jsme si zamluvili dort. Nyní jsme ve fázi, kdy máme vše domluvené, sepsané a už nám zbývá pouze nechat si ušít šaty a nachystat výzdobu.

4) Zařizovala jsi vše sama nebo přítel pomáhal? Nebo jsi naopak zvolila služby svatební agentury?

Služby svatební agentury jsme nevyužili. Já se do všeho pouštím po hlavě a koordinace mé vlastní svatby a vše, co je s tím spojené, je pro mě velkou výzvou. Na svatbě budeme mít okolo 40-ti hostů, tak snad se to zvládne ukočírovat. Přítel pomáhá. Vlastně vše důležité na matrice vyřídil on i hostinu jsme dávali dohromady společnými silami. Také mi pomáhal vyrábět svícny.

Svatební dekorace budou ručně vyrobené z umělých květin.

5) Která část plánování tě bavila nejvíce? Narazila jsi na nějaké problémy?

Nečekala jsem, že je plánování svatby tak náročné. Především v tom, aby člověk vyšel každému vstříc, i když je to naše svatba. Samozřejmě, je to naše svatba, plánujeme ji takovou, jakou chceme my, ale například mi moje kamarádka odmítla účast, protože jí neproplatím peníze na cestu a také proto, že na hostině nebudeme mít klasiku – vývar s knedlíčky.

Nejvíce se mi líbilo vybírání šatů, ale nakonec jsem dospěla k názoru, že si svatební šaty nechám ušít. Baví mě i vyrábění ozdob.

Vyrábění dekorací Veroniku baví.