Svírání, odírání, puchýře… i taková nadělení nám mohou přinést lodičky na vysokém podpatku. Známe ale pár fíglů, díky kterým se Vám podaří tyto nepříjemnosti omezit! Jak tedy na bolavé nohy z lodiček? Čtěte dál.

https://flic.kr/p/dwoQxf

Před svatbou

Tip 1: Kupte správnou velikost

Zdá se to jako samozřejmost, ale divili byste se, kolik žen si v dnešní době vybírá špatnou velikost lodiček. Zde platí pravidlo, že pokud vybíráte mezi dvěma velikostmi, pak vyberte tu větší.

Tip redakce: Letos se móda bílých a tělových lodiček konečně dostala i k nám do ČR. Využijte toho a vyberte si ke svatebním šatům takové boty, které si budete moci vzít na jakoukoli příležitost.

Tip 2: Roztáhněte si je

Určitě znáte utlačující pocit nohou v nových neochozených lodičkách. Že by potřebovaly malinko roztáhnout? Pak zkuste tento trik. Navlékněte si tlusté ponožky a šup s nimi do lodiček. Pak vezměte fén a opatrně boty nahřívejte. Vlivem tepla lodičky lehce povolí. Zde záleží na správném materiálu.

Tip 3: Ujistěte se, že jsou vaše nehty ostříhané

Nakrátko ostříhané nehty na nohou sice neudělají takovou parádu, jako pěstěné povyrostlé nehty, ale tady vám jde především o pohodlí v lodičkách. Takže vezměte do rukou nůžtičky a zkracujte, co to jde.

Tip 4: Prochoďte si je

Všichni víme, že nohy z nových bot mohou bolet. Ujistěte se, že si boty koupíte s předstihem několika týdnů před velkou událostí a můžete si je tak trochu vychodit. Boty po čase trochu povolí a Vám se bude lépe chodit.

https://flic.kr/p/Bs3LEB

Ve svatební den

Tip 5: Povolejte na pomoc vazelínu

Naše babičky si vnitřek boty (tam, odkud se nám pak tvoří boláky) natíraly voskem. Pokud ale nemáte po ruce svíčku, postačí Vám vazelína. Krouživými pohyby naneste vazelínu dovnitř boty a noha se Vám v ní pak bude lépe pohybovat. Tento tip doporučujeme vyzkoušet s předstihem, ne na každý povrch tato metoda funguje.

Tip 6: Ujistěte se, že máte po ruce náplasti

O tuto velmi důležitou činnost můžete požádat hlavní družičku. Ta by měla mít v kabelce pár věcí „pro případ nouze“. Mezi nimi nesmí chybět i různé gelové polštářky a náplasti. Gelovými polštářky si vyztužte obuv před svatbou, ale kdyby se náhodou odlepovaly, je dobré mít po ruce náhradní.

A pokud nejste tak úplně na podpatky…

Vezměte s sebou pár kecek. Ty můžete různě vtipně dozdobit nebo je nechat jen tak. Určitě si ale neberte nějaké kecky v křiklavých barvách. Držte se svatebních barev, ale nejjistější volbou budou kecky bílé.

https://flic.kr/p/GSpnT3